reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy

Madzia0133

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2018
Postów
15
Dziewczyny, jestem już w 9tyg ciąży. I biorę wytaminy: Prenatal classic, plus pani doktor powiedziala, żeby dodatkowo brać kwas foliowy, ale nie określila jaki konkretnie. Więc biorę ActiFolin 2mg. Przy czym w Prenatalu dawka kwasu foliowego wynosi 0,800mg. Czy nie jest to za dużo? Wszędzie gdzie czytam, piszę, że bierze się w ciąży 1mg.
 
reklama
Rozwiązanie
I sprawa wyjaśniona , a ty spokojniejsza
emoji4.png

Dużo zdrówka życzę dla Ciebie i Fasolki a także szczęśliwego rozwiązania.
Dziękuję bardzo :)
Ja szukałam ostatnio witamin i sprawdzałam składy i sama się w tym na początku pogubilam dlatego mam teraz obcykane [emoji6],
a moge spytać czemu zwykłego nie możesz brać?
Mam mutacje genetyczna mthfr i wg lekarki z tego powodu miałam brac tylko metylofolian (napisala mi na kartce Prenatal, ktory jednak kw fol ma, czego dowiedzialam sie dziś od Ciebie), ale ostatecznie 3 dzieci urodzilam biorac (przez lata) kwas foliowy 0,4 mg. Przy dwojgu dzieciach dodatkowo brałam metyl (w Femibionie i Prenatalu). We wszystkich ciazach w okolicach terminu spodziewanej miesiaczki instynktownie rzucalam sie na naturalne źródła folianow, mimo lykania suplementow. Bardziej szczegolowe badania krwi mialam dobre, wiec dla mnie to 0,4 mg jest OK, mimo teoretycznego wskazania do metyli.
 
reklama
Mam mutacje genetyczna mthfr i wg lekarki z tego powodu miałam brac tylko metylofolian (napisala mi na kartce Prenatal, ktory jednak kw fol ma, czego dowiedzialam sie dziś od Ciebie), ale ostatecznie 3 dzieci urodzilam biorac (przez lata) kwas foliowy 0,4 mg. Przy dwojgu dzieciach dodatkowo brałam metyl (w Femibionie i Prenatalu). We wszystkich ciazach w okolicach terminu spodziewanej miesiaczki instynktownie rzucalam sie na naturalne źródła folianow, mimo lykania suplementow. Bardziej szczegolowe badania krwi mialam dobre, wiec dla mnie to 0,4 mg jest OK, mimo teoretycznego wskazania do metyli.


To najważniejsze że masz zdrowe dzieciątka [emoji4]
Czytałam na ten temat ostatnio właśnie jak sprawdzałam te kwasy pod linkiem jest ciekawy artykuł na ten temat może czytałaś może nie ale może Ci się przyda [emoji6]

Link do: Mutacja genu MTHFR- co to jest ? | IMMA
 
Do góry