reklama

kwas foliowy

Temat na forum 'Staramy się' rozpoczęty przez baśkaruda, 30 Listopad 2015.

1. baśkaruda

baśkaruda Zaciekawiona BB

Hejka mam takie pytanko ile wcześniej przed ciążą można brać kwas foliowy? jaki jest najlepszy?

2. Beata Kurgan-Bujdasz

Beata Kurgan-Bujdasz Zaciekawiona BB

Na pewno miesiąc wcześniej bym zaczęła nawet więcej. Możesz lekarza spytać. Spytaj też czy możesz przyjmować Inofem. Go się pije ma fajny cytrynowy smak. Jest bez recepty to suplement diety- przypuszczam że lekarz nie będzie miał nic przeciw. To większe opakowanie starczy Ci na miesiąc. Zawiera kwas foliowy i nośnik dla niego. Lepiej się wchłania dzięki temu.

3. reklama
  4. AnnaJagoda

AnnaJagoda Zaangażowana w BB

Z tego co wiem najlepiej zacząć około 3 miesięcy wcześniej. A który najlepszy to myślę, że najlepiej zapytać swojego ginekologa, bo obecnie suplementów diety nie sposób odróżnić od leków, chyba, że masz zaprzyjaźnionego aptekarza.

5. ciężaróweczka

ciężaróweczka Fanka BB :)

Prenalen magnez fol jest stosunkowo tani w porównaniu do reszty środków tego typu, folik też cenowo ok, ale lepszy z magnezem bo w ciąży szybko go zaczyna brakować w organizmie.

6. baśkaruda

baśkaruda Zaciekawiona BB

A ile ten z magnezem kosztuje. Jak długo powinno się taki kwas stosować i ile dziennie?

7. Melannia

Melannia Początkująca w BB

Dziewczyny, a co myślicie o takim suplemencie diety jak inofem - http://www.inofem.pl/ , też zawiera kwas foliowy a do tego mio-inozytol i podobno pomaga utrzymać prawidłową gospodarkę hormonalna w organizmie i nie ma żadnych skutków ubocznych? Jestem ciekawa czy któraś z was go brała, no i czy polecacie? Generalnie ja mam problemy z nieregularnym okresem dlatego się nad tym zastanawiam...

8. garadazja

garadazja Zaciekawiona BB

Nie słyszałam jeszcze szczerze mówiąc o płynnej wersji kwasu foliowego. Sama akurat przyjmowałam go w takim troche bardziej złożonym suplemencie bo podobno warto razem z nim dostarczać sobie chociażby witaminy b6, b12, d3 i jodu, a w późniejszych miesiącach ciąży ta gama różnych witamin i minerałów sie poszerza i nie wystarczy podobno zdrowa dieta

9. jaska91

jaska91 Zaciekawiona BB

no nie żartuj. Aż tyle trzeba tego brać? Ja jestem dopiero w 6 tygodniu i póki co brałam tylko kwas foliowy. Lekarz nie wspominał o niczym innym

10. reklama
  11. garadazja

garadazja Zaciekawiona BB

No to oprócz kwasu powinnaś sie zaopatrzyć też w jakiś suplement z witaminami b6, b12, d3 i jodem a od 12 tygodnia ciąży brać też kwas dha, choline, żelazo i magnez jeżeli meczą Ci skurcze

12. N0VA

N0VA Początkująca w BB

garadazja ma racje, ale tez nie ma co przeginac z iloscia kapsulek bo to wszystko masz chociazby w pierwszym okresie ciazy w prenatalu uno, a w drugim w prenatalu duo albo classic. Takie preparaty multiwitaminowe dla kobiet w ciazy sprawdzaja sie calkiem fajne bo maja akurat wszystko to czego potrzebujemy

Poleć forum