reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy

reklama
Przyjmowanie kwasu foliowego, nawet na 3 m-ce przed planowanym zajściem w ciąże oraz przez pierwszy trymestr to profilaktyka wad cewy nerwowej u dziecka. Udowodniono korelację przyjmowania kwasu z mniejszą ilością wad układu nerwowego u dzieci. Niedobory kwasu foliowego mogą być również przyczyną niedokrwistości.

O prawidłową ilość kwasu foliowego należy dbać przede wszystkim dietą. Najwięcej kwasu foliowego znajduje się w warzywach zielonych liściastych. Kwas foliowy jest wrażliwy na obróbkę termiczną, co oznacza, że warzywa te warto jeść surowe lub krótko je gotować. Podczas gotowania straty kwasu foliowego mogą wynosić od 40 do 70%. Przed planowaną ciążą lub po jej potwierdzeniu warto dodatkowo suplementować kwasu foliowy.

Kobiety które urodziły wcześniej dzieci z wadami cewy nerwowej powinny przyjmować więcej kwasu foliowego, czyli ok 4 mg dziennie. Kobiety bez obciążonego wywiadu mogą przyjmować ok 0,4 mg dziennie.

Długość przyjmowania kwasu foliowego w ciąży zaleca lekarz. Przytoczyłam Wam powyżej ogólnodostępne zalecenia.
 
Kwas foliowy jest konieczny do tworzenia się oraz wzrostu komórek płodu. Najważniejszy jest etap kształtowania cewy nerwowej, z której rozwija się później mózg i rdzeń kręgowy dziecka. Dlatego kwas foliowy w ciąży to podstawa.
 
Warto zadbać o swoją dietę, zwrócić uwagę by znajdowały się w niej produkty bogate w kwas foliowy. Nie bez znaczenia jest sposób przygotowywania tych produktów, gdyż foliany są wrażliwe na obróbkę termiczną. Przy gotowaniu, smażeniu, pieczeniu warzywa tracą nawet do 70% zawartości folianów.
 
Zwiększoną dawkę wit. D ma też mama DHA premium, kwas floliowy tez tam jest, ogólnie skład ma fajny, wszystko to co najbardziej potrzebne mamie i dziecku. Ja brałam to calutka ciążę i także jak karmiłam synka piersią.
 
reklama
Kwas foliowy jest ważny, ale nie tylko on, PTG zaleca jeszcze kwasy DHA, magnez, jod i witaminę D. Ja z takim zestawem w mama DHA premium zaczęłam staranka i mam zamiar brać do końca ciązy, a nawet karmienia. Rozmawiałam o tym z lekarzem i położną i pomysł jak najbardziej pochwalają.
 
Do góry