reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy

Kwas foliowy zalecany jest już na 4 m-ce przed ciążą, minimum do 12 tyg, wtedy następuje najbardziej kluczowy rozwój mózgu, dlatego najważniejszy jest początek. Jeśli nie chorujesz na schorzenia neurologiczne, typu padaczka ,nie ma potrzeby brać później samego kwasu foliowego, wystarcza witaminy z zawartością kwasu. Natomiast, na pewno nie zaszkodzi ;)
 
reklama
A co myślicie o przyswajalności kwasu foliowego, czy taki zwykły wystarcza? Czytałam, że nawet 50% z nas może go nie przyswajać, więc bez badań genetycznych, to trochę taka loteria. Może warto na wszelki wypadek kupić aktywny kwas foliowy, lepiej przyswajalny?
 
A co myślicie o przyswajalności kwasu foliowego, czy taki zwykły wystarcza? Czytałam, że nawet 50% z nas może go nie przyswajać, więc bez badań genetycznych, to trochę taka loteria. Może warto na wszelki wypadek kupić aktywny kwas foliowy, lepiej przyswajalny?
Tak najlepiej. I nie brać tych kompleksow witamin dla kobiet w ciąży. Najlepiej wszystko osobno to co najważniejsze czyli kwas foliowy, witamina b12(metylowana), cholina+inozytol(do starań)+ cynk i selen
 
Ja brałam tylko mama dha premium już w składzie z kwasem foliowym , jodem, potasem, witD i kwasami dha. Wyniki miałam dobre więc nie było potrzeby brania wszelkich mozliwych witamin :) Uważam , że wystarczy zdrowa dieta. Ja czułam się bardzo dobrze i synek urodził się zdrowiutki.
 
Do góry