reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy

Dołączył(a)
9 Czerwiec 2015
Postów
1
Miasto
Rudka
Mam problem od kiedy dowiedziałam się ze jestem w ciąży niedawno zaczęłam brać kwas foliowy a wizytę u ginekologa mam na 23 października .Przeczytałam w internecie że kwas foliowy można nawet zacząć wcześnie brać bez kontroli lekarza czy to prawda już sama nie wiem pani farmaceutka powiedziała ze tak i nawet jeżeli teraz biorę to do końca ciąży mogę go zażywać czy tylko przez jakiś okres.Przez pierwsze dwie ciąże brałam tak jak lekarz zalecił a teraz nie wiem.
 
reklama
Mam problem od kiedy dowiedziałam się ze jestem w ciąży niedawno zaczęłam brać kwas foliowy a wizytę u ginekologa mam na 23 października .Przeczytałam w internecie że kwas foliowy można nawet zacząć wcześnie brać bez kontroli lekarza czy to prawda już sama nie wiem pani farmaceutka powiedziała ze tak i nawet jeżeli teraz biorę to do 4końca ciąży mogę go zażywać czy tylko przez jakiś okres.Przez pierwsze dwie ciąże brałam tak jak lekarz zalecił a teraz nie wiem.
Ja bralam kwas foliowy, a jak juz zaszlam w ciążę kupilam femibion 1 po 13 tyg femibion 2
 
Tak, niczym się nie martw :) Też bym Ci poleciła femibion 1, bo to witaminy dla kobiet w ciąży, z aktywną formą kwasu foliowego.
 
Kwasu foliowego nigdy dość! :)
To jest suplement, który baaardzo ciężko przedawkować. Raczej ma się jego spory niedobór a dla dzidziusia jest kluczowy. Ja brałam całą ciążę kwas foliowy i przed ciążą i teraz, kiedy syn ma już 4 miesiące, nadal biorę kwas foliowy.
Jest szczególnie ważny przy suplementacji żelaza. Bez kwasu foliowego i witamin z grupy B, żelazo się nie przyswaja.
 
Hej. Spokojnie mozesz brac, ja sie dowiedziałam ze jestem w ciąży robiac test i od razu polecialam wlasnie po kwas foliowy i witaminy akurat wtedy femibion i kiedy ginekolog potwierdził na wizycie ciaze to bralam to samo do konca ciazy. Pozdrawiam
 
Mi ginekolog powiedział, aby kwas foliowy brać do 12tc i zgodnie z jego zaleceniem juz nie biorę bo jestem w 15tc biorę tylko Falvit mama. Teraz zastanawiam się czy nie wrócić do kwasu foliowego....
 
reklama
Do góry