reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

Morgaine ta niania Ikeoska nie jest ql i trendy wizualnie ale ale!
Część z tych niań które oglądałem są już tak wypasione że szukam tylko takiej która
będzie jeszcze młodej tyłek podcierać ;)
Elektroniczna niania moim skromnym zdaniem ma przekazywać dźwięk z pokoju dziecka
do innego pomieszczenia gdzie jest szansa że nie usłyszysz od razu kwilenia dziecięcia.
99 zł (bo tyle kosztuje z kartą ikea family którą wyrabiasz w 3 minuty) to dobra cena.
Jak chcesz to mogę kupić ci ową we wtorek i wysłać a co do lampek i bajerów ...
Zastanawiam się i spać mi to nie daje, po jaką cholerę jest niania z kamerą?!
W ciemnym pokoju widzisz obraz dziecka w podczerwieni czyli czarno biały
i co? I nic ... nie kupuj proszę niań za 500 zł.
Lepiej kupić (trochę brzydszą ale sprawniejszą) za 100 a zaoszczędzone 400 zł
schować w skarpetkę i po zaniku laktacji zaprosić QLfa na browar.

edit: doczytałem w postach puszki vel. pandory że kamera jest potrzebna wtedy jak się
młode zaczyna kręcić. ha! będę mógł spać ;D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzień dobry
Też w miare dzisiaj wyspana jestem i w lepszym humorze.Wczoraj mała dał mi popalić swoimi kopniakami,miałam dosyć -wszystko w środku mam spuchnięte na bank.

Dziewczyny jakie sa objawy podwyzszonego cisnienia,to się da jakoś odczuć ,niestety mój cisniomierz poległ śmiercią naturalną i nie mam jak sprawdzić.Jakie jest przy wysokim cisnieniu samopoczucie -człowiek jest apatyczny czy wręcz pobudzony ?

Dziękuje z góry za odpowiedz:-)

Teraz troszke z innej beczki , strasznie się przejełam wypadkiem Kubicy -jestem pasjonatką F1 i wogóle sportów motorowych i mam nadzieje że ten wypadek nie przekreśli jego kariery ,szkoda mi chłopaka .
i TYLE .
Biorę się za obiadek .Trzymajcie się kochane

Lenko, objawy podwyższonego ciśnieni mogą być bardzo różne. Od pobudzenia po senność i apatię. (ja, mając 220/185 byłam tak ospała, że ledwo funkcjonowałam, podobnie, jak teraz, gdy ciśnienie mam bardzo niskie 90/65)
do tego jeszcze: zawroty głowy, ból głowy, kołatanie serca, duszności

W wielu aptekach można zmierzyć ciśnienie, na tym etapie ciąży nadciśnienie to bardzo poważna sprawa, (może spowodować odklejenie łożyska, a wiadomo czym to grozi...)

Najprostszym i naturalnym sposobem na obniżenie ciśnienie są buraczki, sok z buraczków, (i oczywiście wyeliminowanie soli z diety) ale oczywiście, domowe sposoby nigdy nie zastąpią wizyty u lekarza.

Moja rada NA JUŻ, to spacer do apteki, (Pamiętaj jednak, że ruch także podnosi ciśnienie) w dalszej perspektywie zakup nowego ciśnieniomierza, jest wiele tanich i dobrych poniżej 100pln

Powodzenia i trzymam kciuki za dobre wyniki ciśnienia
 
Ostatnia edycja:
Najprostszym i naturalnym sposobem na obniżenie ciśnienie są buraczki, sok z buraczków, (i oczywiście wyeliminowanie soli z diety) ale oczywiście, domowe sposoby nigdy nie zastąpią wizyty u lekarza.

Moja rada, to spacer do apteki, (Pamiętaj jednak, że ruch także podnosi ciśnienie) w dalszej perspektywie zakup nowego ciśnieniomierza, jest wiele tanich i dobrych poniżej 100pln

Powodzenia i trzymam kciuki za dobre wyniki ciśnienia

a ja uwielbiam buraczki-szczegolnie w ciazy ( pewnie to przez kwas foliowy) a cisnienie mam zawsze bardzo niskie :(
co do cisnieniomierzy mam najzwyklejszy z tesco za cale 30zl dziala od 2 lat bez zarzutu a babcia ma jakis super hiper i mocno cisnienie zawyza ( sprawdzone na tradycyjnym) wiec moze lepiej nie ponizej 100 tylko ponizej 45?? :)
mala sie tak wierci ze mam dosc a jeszcze w pt chcialam na ip bo sie nie ruszala. Brzuch mnie poprostu napier.... sorry ale innego slowa tu nie znajde. :(
 
Lenka ja nie mialam zadnych objawow podwyzszonego cisnienia..przez prawie cala ciaze idealne 120/70 a nagle w koncowce ciazy bardzo wysokie..nic nie czulam..poszlam jak zwykle do poloznej na wizyte a tu zong..mierzyla mi dwa razy z 15min przerwa na odpoczynek zeby sie upewnic..teraz chyba zainwestuje w cisnieniomierz i zaczne niedlugo profilaktycznie co jakis czas mierzyc
 
a ja uwielbiam buraczki-szczegolnie w ciazy ( pewnie to przez kwas foliowy) a cisnienie mam zawsze bardzo niskie :(
co do cisnieniomierzy mam najzwyklejszy z tesco za cale 30zl dziala od 2 lat bez zarzutu a babcia ma jakis super hiper i mocno cisnienie zawyza ( sprawdzone na tradycyjnym) wiec moze lepiej nie ponizej 100 tylko ponizej 45?? :)
mala sie tak wierci ze mam dosc a jeszcze w pt chcialam na ip bo sie nie ruszala. Brzuch mnie poprostu napier.... sorry ale innego slowa tu nie znajde. :(

Dokładnie, mój kosztował jakieś 70pln i był zakupiony naprędce w aptece, a wiadomo, że tam ceny nieco wyższe...
 
DZIĘKI OGROMNE DZIEWCZYNKI ZA RADY .

bałam się już że coś nie tak mam z tym ciśnieniem bo taka strasznie apatyczna wczoraj byłam ,serce mi kołatało,duszno ...właśnie C zakupił nowy ciśniomierz i mam ledwo 90/60 i też znowu tak się czuje jak wczoraj.Dzwoniłam do ginki i mówi że po prostu serducho więcej krwi pompuje i moge tak odczuwac .A że miałam badane serce u internisty z jakieś dwa miesiące temu więc nie ma się co martwić.Przeczytałam tez jakie dolegliwości towarzyszą w trzecim trymestrze i wszystko się zgadza.Książkowy przypadek jestem -od zawrotów głowy do duszności.
Tylko spokój mnie uratuje bo jak się bede nakręcać to jeszcze gorzej będzie.

nati kobietko wiem co czuejsz ,moja córa też mi nie żle na wnętrznościach pogrywa.
Boli czasami bardzo ,a są chwile że mam tak dosyć że się na nią wściekam.
Jednak mimo wszystko wole jak mi demoluje brzucholca niż jak się nie odzywa.;-)
 
nati kobietko wiem co czuejsz ,moja córa też mi nie żle na wnętrznościach pogrywa.
Boli czasami bardzo ,a są chwile że mam tak dosyć że się na nią wściekam.
Jednak mimo wszystko wole jak mi demoluje brzucholca niż jak się nie odzywa.;-)
tez wole jak mi z brzucha dyskotekę robi :-), zaraz bede jesc objad to moze jak wstane i sie poruszam to na chwile zasnie.
 
Hey:happy2:
a u mnie jakiś taki smutny dzień, przez ten deszcz i wiatrzysko nic kompletnie mi sie nie chce. Jedynie rankiem tzn. ok11ej;-) mężula wyciągnął mnie na siłkę tzn. on poćwiczył sobie a ja książkę sobie czytałam. Potem zabrał mnnie na obiadek:-) a że byliśmy blisko CH to wstąpilismy na mini zakupy. A teraz leżymy do góry brzuchami i opychamy się słodyczami mniam mniam.
Miłego niedzielnego popołudnia

tez wole jak mi z brzucha dyskotekę robi
ja też ja też:-)
 
moje szczęście też mi rewoltę w brzuchu wyprawia. Najbardziej boli jak się wierci w okolicach pępka. Mam w tedy wrażenie jak by mnie rozrywało od środka ;-)

podwyższone ciśnienie może nie dawać absolutnie żadnych objawów i być wykrywalne jedynie po przez jego zmierzenie.

W 3 trymestrze tych " uciążliwości" ciążowych jest od groma.

A ja obmyśliłam patent na młodego. Siedzę z nim w pokoju on ogąda bajkę a ja korzystam z laptopa M :-D Wyrodna matka ze mnie ;-)Przynajmniej troszkę odpoczywam po wczorajszym dniu. Jedno dziecko chore jest lepsze od zdrowego dziecka chorego męża. Boję się tylko jak ten dojedzie jak go duszności dopadną... ale uparty jak osioł....w końcu córeczka tatusia....
 
reklama
Czesc kobietki,wpadlam sie przywitac,żadko ostatnio tu zagladam ale to wynika z slabego dostepu do internetu a jak juz wpadne to raczej na temat pośladkowy,bo mnie bardzo interesuje. U mnie ogolnie ok,oprocz cisnienia 150/80 i tego ulozenia...dzis mialam ciezka noc chyba mi skoczylo RR bo normalnie brakowalo mi powietrza i czerwona na twarzy bylam,w Srode mam do lekarza ale bardziej mnie martwi fakt ulozenia dzidzi i dzis wieczor sobie poplacze bo juz mi sie zbiera.jestem przerazona wizja rodzenia naturalnie tak duzego dzidzi...

Pozdrawiam
 
Do góry