reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Antuś skakała na kanapie i "wyskoczyła" w stronę ławy. Ostatnio zrobiła się tak bardzo ruchliwa, że aż mnie to przeraża, próbuje się po meblach wspinać, albo z krzesła wchodzić na stół ;/
 
reklama
Witajcie[emoji5] u mnie troche sajgon. Jeszcze nie weszlam w rytm. Wczoraj przekimalam pol dnia razem z malym. Cycki mam twarde jak kamienie. Odciagam po 5min z kazdego tylko zeby ulge poczuc. Jednorazowo wychodzi ok 80-100 wiec chyba ok prawda?
Jutro jade na zdjecie szwow. Niestety az do polic wiec 40km. Pozniej od razu do urzedu zarejest dawida. Maly zostanie z tatusiem. Nie bedzie mnie min 3h mam nadzieje ze maz jakos go ogarnie. Chcial zebysmy wszyscy jechali. Ale synrk ma dopiero tydz i nie chce go ciagac po szpitalach i urzedach. Wiec maz z ciezkim sercen ale musi zostac[emoji6]
 
My juz jutro do domku. Wszystko z małym super tylko badanie uszek nie wyszło jutro powtarza. Oczywiście się mega martwię ale panie mi powiedziały ze może maź plodowa zalegac.
 
Hej :)

Małej wyskoczyła dzisiaj wysypka na brzuszku i klatce piersiowej, do tego w nocy jej dokuczał brzuszek. Zaraz przybywa z odsieczą położna, zobaczymy co powie. Najprawdopodobniej coś zeżarłam :confused2:

Antus ja w krochmalu kąpałam swojego pierwszego bąbla. Fajny, domowy sposób na nawilżenie skóry.

Alunia ja jeszcze nie wiem czy zaszczepię na NFZ 3 wkłuciami czy skojarzoną. Na pneumo i meningo nie szczepię, bo to baaardzo drogi interes (jedno wkłucie 370 zł, a potrzebne są trzy). Kosmos! Podobno ma wejść w przyszłym roku ustawa i szczepienia na pneumo będa refundowane.

Kitki 80-100 ml to moim zdaniem bardzo ładny wynik :) A jak mąż zostaje z bąblem, to zostawiasz mu w butelce swój pokarm czy karmisz tuż przed wyjściem?

Ania w szpitalu na sali leżała ze mną babka, której synek też miał w badaniu wykazany jakiś problem z jednym uszkiem. Ale lekarka tak samo jej powiedziała, żeby się nie martwiła, bo to pewnie maź płodowa.
 
Antus muszę dziś kupić i wykąpać mała robiłam tak że starsza lekarka nam tak poleciła :p
Aniu jejku dobrze już za wami szczepienie. Teraz chwilka spokoju do następnego. Oby u nas było dobrze po.
Alunia ja 5w1 i dodatkowo rota i pneumo.
Schauma u mnie też Ulka dobrze znosiła szczepienia. To ostatni gorzej bo strasznie płakała. Zobaczymy jak z Helenka będzie jutro.
Co do twojego mezusia to fakt tatusiowie mają z tym problem nie mogą kilku rzeczy na raz robić ;-) daj znać po lekarzu. Moja też tak wywija i wchodzi wszędzie ciężko czasami przupilnowac ;-)
Antus to córeczka Schaumy miała wypadek ;-) ale moja też ucałuje chętnie :-D
Kitki da sobie radę tatuś na pewno :-)
Aniu super ze w domku i ze po badaniu ok
U nas dalej są chrostki trochę mniej na buzce więcej na czole jutro się dowiem co to. Malutka teraz śpi dobra godzinę na brzuszku w nocy znowu się meczyla kropelki podawałam. Do tego starsza wymiotowala coś jej zaszkodziło bo poza tym nic innego jej nie jest bawi się o wywija jak zawsze ;-) na szczęście :-D w domku już wszystko zrobiłam. Może dziś spacer zaliczymy bo jest ładniej :-)

Napisane na D6603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ooo no właśnie hehe nawet nie zauwazylam, że coś przekręciłam akurat z Tobą i Schaumą nie mam problemów, tzn. wiem że u Ciebie jest Ula i Helenka a u Schaumy Laura i Igorek. W takim razie buziaczki dla Laury i Uli i wszystkich maluszków tych większych i mniejszych
 
Ja myslalam zeby zaszczepić na nfz normalnie i dodatkowo na pneumokoki. Strasznie się ich boję bo mojej koleżanki corka w wieku 6 mc zachorowala na zapalenie opon mozgowych wywolane wlasnie pneumokokami.
Rotawirusy są strasznie drogie... Mój pediatra stwierdzil ze jednak warto. Inny lekarz znowu powiedział że szczepienie na rota to sciema, bo za dużo różnych szczepów wlasnie.
O meningokokach nic nie słyszałam więc chyba sobie daruję.
I zastanawialam się czy nie zrobic malej badania bialka crp przed szczepieniem, zeby wykluczyć calkowicie jakikolwiek stan zapalny w organizmie. Chociaz u dziecka to się bardzo szybko zmienia.

Shauma ahhh ci faceci :-D u mnie z dwójką pewnie byloby podobnie. Zdeowka dla córci:-)

Antus mi położna tez powiedziala zeby krochmal zrobić i w tym kąpać jak krosteczki nie będą schodzić.
 
Kitki ale masz dużo pokarmu, ja jednorazowo z dwóch cycow mam ok 30 ml :-(
Ania mojej Julce też testy na uszka nie wyszły. Jedziemy 11 mają na powtórkę, staram się nie martwić.
Nikt do mnie nie dzwonił że szpitala z wynikami o tej infekcji więc się cieszę. Mieli dzwonić do tygodnia jak coś będzie nie tak, tydzień już minął uff
Dziewczyny jak szybko wyszliscie z maluchami na pierwszy spacer, u nas piękna pogoda i aż się prosi o spacer ;-)
 
Witam mamuśki :biggrin2:
Schauma biedna Laurka:sorry:

Kitki ja w czasie nawalu odciągałam po 30ml z każdej piersi przed kamieniem, tak tylko żeby ulgę poczuć. Po kilku dniach wszystko się unormowało...

Ania fajnie, że już do domku a badanie uszek czasem właśnie tak.wychodzi, a nastepnego dnia jest już wszystko dobrze...

Antus też polecam krochmal, starszą córkę czasami tak kąpaliśmy bo miała atopową skórę...

Alunia ja szczepię tylko 5w1, żadnych dodatkowych szczepień nie robię. Tak samo.szczepiłam starszą córę.

A co u nas...
Wczoraj była u nas ładna pogoda i wyszłyśmu z Laurką na długi spacer. Laurze to służyło, dobrze spała a mnie później bizna bolała:hmm:
Już się nie mogę doczekać, aż będę mogła trochę się poruszać. Chociaż pojeździć na rowerze, bo czuję się gruuuuba:szok:
 
reklama
Aniabuu mi pielęgniarka mówiła, że jak ładna pogoda to można wyjść po tygodniu. A nam powiedziała, żebyśmy wyszły ok 2 tygodnia życia bo akurat strasznie wiało w tym czasie. Więc czekałyśmy, aż się rozpogodzi.
 
Do góry