reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Tzn. jakie masz wyniki? Bo te, które Ty podajesz świadczą o cukrzycy, ja mówię i całkiem zdrowej osobie, a jeszcze jest coś pomiędzy ;) No i poza ciążą wykonuje się krzywą cukrzycowo-insulinową i to dopiero daje pełny obraz.
Na czczo 94 (3hod wstania, 12 od kolacji), po 1h 108, po 2h 95

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
reklama
To ja w takim razie jestem zdrowa jak ryba, a mówią mi ze mam cukrzyce

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017

Na czczo 94 (3hod wstania, 12 od kolacji), po 1h 108, po 2h 95

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017

No to sama wiesz pewnie, że diagnoza wynika z cukru na czczo, który jest przekroczony. Nieznacznie, ale w widełkach się nie mieści.
 
No to sama wiesz pewnie, że diagnoza wynika z cukru na czczo, który jest przekroczony. Nieznacznie, ale w widełkach się nie mieści.
U zadnej zdrowej osoby ktora jest glodna i nie spi od 3h (na czczo powinno robic sie w prZeciągu maks. Godziny) wyszloby minimalne przekroczenie. Jeszcze gdyby przez ostatni miesiac miala jakies prZekroczenia (a diety specjalnie nie trzymam) to moglabym uwierzyć że cukrzycę mam, a tak to na czczo dwa razy prEkroczylam jak bralam antybiotyk.

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
U zadnej zdrowej osoby ktora jest glodna i nie spi od 3h (na czczo powinno robic sie w prZeciągu maks. Godziny) wyszloby minimalne przekroczenie. Jeszcze gdyby przez ostatni miesiac miala jakies prZekroczenia (a diety specjalnie nie trzymam) to moglabym uwierzyć że cukrzycę mam, a tak to na czczo dwa razy prEkroczylam jak bralam antybiotyk.

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017

Większość badań powinno się wykonać krótko po wstaniu, więc pytanie czemu zrobiłaś krzywą po takim czasie? Twój lekarz nie bierze żadnych czynników pod uwagę? To są tylko cyferki, które są oczywiście ważne, ale przy całościowym spojrzeniu na pacjenta.
 
Większość badań powinno się wykonać krótko po wstaniu, więc pytanie czemu zrobiłaś krzywą po takim czasie? Twój lekarz nie bierze żadnych czynników pod uwagę? To są tylko cyferki, które są oczywiście ważne, ale przy całościowym spojrzeniu na pacjenta.
Nie mogłam wcześniej, bo do laboratorium mogłam iść tylko w sobote(piszesz prace), a otwarte bylo od 8, a ja wstaje ok. 5-5,30 ( nie z własnej woli), do tego do laboratorium mam 40 minut jazdy teraz (remonty dwoch jedynych dróg dojazdowych do miasta). Diabetolog nie brała żadnych czynników zewnętrznych pod uwagę, powiedziała tylko " proszę się nie cieszyć, będzie tylko gorzej z Pani cukrami"....i tak od miesiąca mierze cukier 4 razy dziennie, przestalam jesc jedynie mąkę pszenną i ograniczylam slodycze których jadłam sporo ( to akurat robi dobrze mojej wadze[emoji6])

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Zawsze mnie takie podejście lekarzy dziwi, no ale co zrobić. Co do pszenicy i słodyczy to z pewnością, więc nie ma tego złego ;)
 
Ja mam za sobą 3takie badania i powiedziano mi, ze palca to moge krew na glukometr codziennie naklasac, a nie do badania laboratoryjnego, bo krew z żyły jest najbardziej miarodajna,a ta z palca moze przeklamac bo jest to krew wlosniczkowa.czy jakos tak

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
Z tego co się orientuje to przed testem obciążenia glukoza badają krew glukometrem żeby orientacyjnie sprawdzić jak to wygląda. I biorą wtedy krew z palca a nie z żyły.
A co do tego ze każdy ma podwyższone wyniki jak jest na glodniaka 3 godziny...to ja miałam po tym czasie glukozę 64 mg/dl.
 
Z tego co się orientuje to przed testem obciążenia glukoza badają krew glukometrem żeby orientacyjnie sprawdzić jak to wygląda. I biorą wtedy krew z palca a nie z żyły.
A co do tego ze każdy ma podwyższone wyniki jak jest na glodniaka 3 godziny...to ja miałam po tym czasie glukozę 64 mg/dl.
64 ro jest niedocukrzenie, czyli tez zle.

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
reklama
Co do diety ,bez słodyczy uda mi się jakoś przezyc ,chociaż ida Swieta i te pyszne ciasta zrobione przez mame ,to była jedyna okazja kiedy sobie pozwalałam na więcej.
Najtrudniej jednak będzie zrezygnować z owocow ,jestem uzalezniona od codziennego spozywania dużej ilości.Bedzie ciężko..

Gina86 jak Twoja wizyta po polowkowym?
 
Do góry