reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Witam Kwietniówki :) jestem po dzisiejszej wizycie - termin na 6.04 waga Malucha 1,92kg Pani Gin stwierdziła ze wagę ma o tydzień starszego dziecka a jak waga Waszych dzieci? ja jestem +12 kg :) nie chciałabym przekroczyć 20. Po wizycie byliśmy oglądać wózki i foteliki i zawiedziona jestem.... weszłam do sklepu, zobaczyłam milion wózków ale ten który chciałam obejrzeć/ewentualnie kupić to go nie było... chciałam obejrzeć wózek Navington galeon. Pan który nas oprowadzał po sklepie pokazał Anex sport, twierdząc, że podobny jakością wykonania, parametrami i ceną. Ma któraś z Was ten wózek Anex albo Navingoton? i moze coś obiektywnego napisać? bo czytając opinie w necie to ciężko jest odróżnić opinie pisane od producenta od rzeczywistych klientów. Zależy mi na dobrej amortyzacji (jazda po wertepach), nie mieszkam w bloku więc waga nie jest dla mnie aż tak istotna. I jeszcze odnośnie fotelików/nosidełek...czym się sugerować przy kupnie? na co zwrócić uwagę? wiadome, że bezpieczeństwo ale jak odróżnić dobry produkt od oszukanego? :) nooo to się rozpisałam :) ale myślę, że nikt nie będzie się burzył bo tak ostatnio skromnie wszyscy piszą :)
 
reklama
Chciałam też kupić kołderkę i poduszeczkę do łóżeczka i wyszłam z niczym.... Byłam przekonana, że muszę mieć kołderkę 120x60 a Pan sprzedający wielce zdziwiony, że standardem jest 135x100 i on tych 120x60 nie ma. Wypakował przy mnie kołderkę rozłożył na łóżeczku po czym sam zwątpił bo kołderka była 2 razy większa od łóżeczka :) więc jakby nagrać film z mojej wizyty w sklepie, rozmowa z Panem o wielkości kołdry+ przykrycie łożeczka kołderką, to byłby niezły ubaw. To moje pierwsze dziecko, nie ukrywam, że się nie znam :) ale Pan sprzedający (a nie był to osiedlowy sklepik tylko duży sklep z art. dziecięcymi) zaskoczył mnie totalnie, wydaje mi się, że powinien wiedzieć conieco. W ogóle kolejnym zaskoczeniem było dla mnie to, że wszędzie sami faceci (w sklepie z wózkami i łóżeczkami/kołderkami),jakoś z babką chyba łatwiej by mi się rozmawiało (czyt. wychodziło na "blondynkę" która sama nie wie czego chce :) )
 
Odradzałabym zakup pościeli na początek, poczytaj o zaleceniach odnośnie zapobiegania śmierci łóżeczkowej. Raczej lepiej kupić śpiworek. Co do fotelików kierowałabym się wynikami w testach ADAC.
 
Wiecie co jest najlepsze...z Alanem nie slyszalam o SIDS wiec mielismy kolderke ale piorac rzeczy dla malej znalazlam 2 spiwory...widocznie.musialam.po ktoryma dziecku dostać z rodziny[emoji23] nawet nie wiedzialam po co je uzywac [emoji38]

w57ve6hhinlv2nr8.png

qb3cj44jybur1noz.png
 
Wiecie co jest najlepsze...z Alanem nie slyszalam o SIDS wiec mielismy kolderke ale piorac rzeczy dla malej znalazlam 2 spiwory...widocznie.musialam.po ktoryma dziecku dostać z rodziny[emoji23] nawet nie wiedzialam po co je uzywac [emoji38]

w57ve6hhinlv2nr8.png

qb3cj44jybur1noz.png
Tak trochę to dla mnie dziwne, bo mój syn ma 6lat i przed urodzeniem go słyszałam duzo o sids i czytałam, wiec 3lata temu powinno Ci się chociaż obic o uszy to.

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Tak trochę to dla mnie dziwne, bo mój syn ma 6lat i przed urodzeniem go słyszałam duzo o sids i czytałam, wiec 3lata temu powinno Ci się chociaż obic o uszy to.

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
Chodzilam do dwoch lekarzy,3 razy bylam w szpitalu, mialam spotkanie z polozna przed porodem, po porodzie tez byla w domu (lozeczko z ochraniaczem z baldachimem) zero informacji. Wszystkie znajome kolderki ochraniacze itp. Dopiero dowiedzialam sie o co tak naprawdę chodzi z artykułu od mamaginekolog...

w57ve6hhinlv2nr8.png

qb3cj44jybur1noz.png
 
Chodzilam do dwoch lekarzy,3 razy bylam w szpitalu, mialam spotkanie z polozna przed porodem, po porodzie tez byla w domu (lozeczko z ochraniaczem z baldachimem) zero informacji. Wszystkie znajome kolderki ochraniacze itp. Dopiero dowiedzialam sie o co tak naprawdę chodzi z artykułu od mamaginekolog...

w57ve6hhinlv2nr8.png

qb3cj44jybur1noz.png
A nie szperalas w necie przed narodzinami?
 
A nie szperalas w necie przed narodzinami?
Nie uczestniczylam w żadnych forach czy na fb. Nikt mi nic o tym nie powiedzial to czego mialam szukac? Chociaz kiedys nie bylam tak uzalezniona.od internetu jak teraz. I nie bylam tak wrazliwa na wszystkie dolegliwosci itp zwiazane czy to z ciaza czy z noworodkiem. Teraz wiecej wiem( ale tylko dzieki temu ze gdzies uslysze i sama szperam), wiecej czytam zwyczajnie w swiecie mam wiecej czasu na to... ale co zobacze zdjecia noworodkow kolezanek to wszędzie króluje kolderka, ochraniacz i baldachim teraz jeszcze kokony... teraz nie dosc ze nie mam ochraniacza, baldachimu i kolderki to mam detektor tętna plodu, monitor oddechu, elektroniczna nianie, śpiwory( ktore odziwo posiadalam ale nie znalam zastospwania). Jednak forum i instagramy pomagaja[emoji6] czasu nie cofne ale teraz jestem lepiej przygotowana

w57ve6hhinlv2nr8.png

qb3cj44jybur1noz.png
 
reklama
Kd30 no ja to przy kazdym "nowym" produkcie robie research [emoji1] az sie sama z tego smieje ale nie kupuje nic w ciemno. Nie znam sie wiec jak po nocach spac nie moge to po prostu czytam, czytam i czytam... nie mam w poblizu zadnego niemowlaka wiec musze teorie na sucho posiasc
 
Do góry