reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Witam. Ja właśnie zamierzam się za niedługo zabrać za pranie, prasowanie i składanie ubranek. Czekam na komodę która będę urządzać jak chce. Tak naprawdę już się nie mogę doczekać tego dnia. Zamierzam to zrobić wcześniej bo już czuję bóle kręgosłupa więc jeszcze teraz chce to ogarnąć bo później brzuch coraz bardziej będzie większy i bedzie ciężko stać przy desce i prasować....ja jednak pakuje 2 torby do szpitala. Jedną dla siebie drugą dla maluszka. Zależy w jakich szpitalach rodzicie. Wiem że w niektórych nie trzeba zabierać ze sobą wielu rzeczy, w moim trzeba wszystko ze sobą wziąć. Co prawda to tylko 2-3 doby jeśli wszystko będzie dobrze ale jednak trzeba się zaopatrzyć. Wkładki laktacyjne mam z Rossmana, podkłady poporodowe Bella. Ubranka zamierzam prać w płynie Bobini i płyn do płukania też Bobini. Czytałam o tym na innym forum na którym jestem i mamusie się wypowiadały na ten temat, wiem że niektóre były niezadowolone z kapsułek lovela bo podobno się nie rozpuszczały do końca. Po proszku ubranka szorstkie więc wybrałam płyn, takie mleczko delikatne i do tego płyn do płukania. Pieluszki tetrowe mam chyba 15 sztuk, 6 muślinowych i 4 flanelowe. U mnie pierwszy dzidziuś. :):) termin jest na 06.04 czyli praktycznie początek kwietnia i już nawet tego nie liczę bo różnie może być, dodatkowo ciąża nisko ale bez zagrożenia jak narazie. W poniedziałek idę do szpitala na obserwację, dokładne badania i badania krwi, moczu, HIV i takie tam. Zadowolona jestem z lekarza bo dba o moją ciążę. A mówili że taki gburowaty itp. ja mu zaufałam i nie żałuję jak na razie...pozdrawiam i czekam na wasze wypowiedzi na temat przygotowań.

Ja również mam termin na 06.04:)
U mnie komoda już stoi i teraz tylko ciuszki trzeba wyprać i wypracować jednak jak na razie muszę cały czas leżeć i nie mogę nic robić. Zastanawiam się czy wszystko na pewno już mamy. Słyszałam że takie maleństwo na początku dużo rzeczy nie potrzebuje. A jakie kosmetyki polecacie do pielęgnacji maleństwa?:-) :)
 
reklama
Odradzałabym zakup pościeli na początek, poczytaj o zaleceniach odnośnie zapobiegania śmierci łóżeczkowej. Raczej lepiej kupić śpiworek. Co do fotelików kierowałabym się wynikami w testach ADAC.
I przede wszystkim fotelik należy przymierzyć do kanapy samochodu, żeby sprawdzić czy stabilny montaż jest możliwy [emoji4]

ckaiskjouvvneobc.png
 
Nastraszyłyście mnie tymi kołderkami, trochę poczytałam w necie ale głównie wypytałam te matki które mają małe dzieci i... większość o tym słyszała ale nie wszystkie dzieci chcą spać w śpiworkach. Nawet szwagierka mi dała niedawno 4 takie śpiworki bo powiedziała ze jej maluch ich nie lubi, sama też je dostała nieużywane od innej matki bo też z nich nie korzystała. Moja siostra ma trójkę dzieci i żadne nie spało w śpiworkch. Wydaje mi się czasem, że za 2 lata stwierdzą, że śpiworki są "bee" i wszyscy będą kupować inne przykrycia - w ten sposób się nakręca rynek :) Jeszcze nie kupiłam kołderki ale raczej nie będę popadała w paranoję.
 
Nastraszyłyście mnie tymi kołderkami, trochę poczytałam w necie ale głównie wypytałam te matki które mają małe dzieci i... większość o tym słyszała ale nie wszystkie dzieci chcą spać w śpiworkach. Nawet szwagierka mi dała niedawno 4 takie śpiworki bo powiedziała ze jej maluch ich nie lubi, sama też je dostała nieużywane od innej matki bo też z nich nie korzystała. Moja siostra ma trójkę dzieci i żadne nie spało w śpiworkch. Wydaje mi się czasem, że za 2 lata stwierdzą, że śpiworki są "bee" i wszyscy będą kupować inne przykrycia - w ten sposób się nakręca rynek :) Jeszcze nie kupiłam kołderki ale raczej nie będę popadała w paranoję.
Z tym nakręcaniem rynku, to wszystko możliwe... Ale jak już masz śpiworki i nie musisz ich specjalnie kupować, to warto spróbować. Może Twoje dzieciątko będzie lubiło w nim spać? A kołdrę zawsze możesz dokupić. Ja też zamierzam tak zrobić. Młody spał pod kołderką kiedyś i nie było problemu. A teraz dostałam od koleżanki śpiworek i wypróbuję go. Najwyżej dokupię kołdrę, jak małej nie przypasi.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
1517940792-6fea89de82103273-aaaaaa.jpeg

Mój mały spał w takim. I myśle ze taki maluszek akurat to nie robi problemu bo mu w brzuszku tez tak ciasno było, do tego podobno dzieci się uspakajają takie owinięte. Później tez miałam kołderki ale pierwszy miesiąc napewno tylko w tym spał. To nie taki typowy śpiworek


______________________________________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem ..."
7u229jcg4s0byzyg.png
 
reklama
Tak z innej beczki. Macie już wybrany szpital w którym chcecie rodzić? Ja wybieram między szpitalem wojewódzkim a lokalnym powiatowym, który ma bardzo dobre opinie ale w którym na pewno nie ma takiego sprzętu i tylu lekarzy co ten pierwszy. W powiatowym są dobre warunki i można wynająć salę z łóżkiem dla męża, jest bardziej kameralnie i nie ma takiej "taśmówki" ale gdyby coś się działo z dzieckiem po porodzie to jest przewożone do wojewódzkiego. Coraz bardziej myślę o tym powiatowym, ponadto jest 20 minut bliżej... pewnie ostateczną decyzję podejmę jak się zacznie akcja :)
 
Do góry