reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Cześć. Też czekam na pierwsze maleństwo i trochę poczytałam na ten temat.
Rozmiar na początek to 56 i 62. Jak Kruszynka będzie mniejsza to zawsze można dokupić [emoji4]
A oto moja lista:
3x body krótki i długi rękaw
5x pajacyki
3x czapeczki ( 2 cienkie po kąpieli i jedna grubsza na spacer, wiązana)
2x rękawiczki niedrapki
5x skarpetki cienkie i grubsze
3x śliniaczki
3x body kopertowe
2x spodenki odkryte i zakryte stópki
1-2x bluza na guziki lub zatrzaski bez kaptura
Kombinezon polarowy
10x pieluszki tetrowe
5x pieluszki flanelowe

Może z czasem coś pozmieniam, ale póki co tak to u mnie wygląda... a nie mam jeszcze nic kupionego[emoji28]

oar8vfxmpxgly37m.png
A te body i pajace to wypisałaś na każdy rozmiar po tyle sztuk, czy łącznie? Wg mnie trochę za mało. Trzeba uwzględnić dziewczyny to, że bobas choć mały, to często się mlekiem ufafluni, albo mu się uleje. I przebierasz od razu, bo smrodu mleka nie zniesiesz:)) dziecko i siebie przy okazji. Poza tym ubranka będziecie pewnie prały osobno. Kto ma suszarkę elektryczną to ma szczęście. Zanim wyschną w normalnych domowych warunkach to zwykle mija około doby. Pamiętam, że bodziaków miałam naprawdę sporo i co chwile były zmieniane.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć. Też czekam na pierwsze maleństwo i trochę poczytałam na ten temat.
Rozmiar na początek to 56 i 62. Jak Kruszynka będzie mniejsza to zawsze można dokupić [emoji4]
A oto moja lista:
3x body krótki i długi rękaw
5x pajacyki
3x czapeczki ( 2 cienkie po kąpieli i jedna grubsza na spacer, wiązana)
2x rękawiczki niedrapki
5x skarpetki cienkie i grubsze
3x śliniaczki
3x body kopertowe
2x spodenki odkryte i zakryte stópki
1-2x bluza na guziki lub zatrzaski bez kaptura
Kombinezon polarowy
10x pieluszki tetrowe
5x pieluszki flanelowe

Może z czasem coś pozmieniam, ale póki co tak to u mnie wygląda... a nie mam jeszcze nic kupionego[emoji28]

oar8vfxmpxgly37m.png
Bardzo mało body. Tego trzeba mieć w ilościach hurtowych, w to uleje, a to kupa wycieknie...
Pajace ja ubieram tylko na noc ale jak ktoś lubi to też za malo.


0d1ylqxwwck2sz1j.png
 
Ja też jestem zdania że lepiej więcej ja mam zapisana min. 10 szt body z krótkim i długim, 10 pajacykow, 10 par polspioszkow (spodenki z zakrytymi stopkami) i kilka par z odkrytymi, i jakieś pojedyncze kaftaniki i śpioszki, no i wiadomo skarpetki, czapeczki po kąpieli, i cieplejsze ale to tak po 2-3 szt. No i to wszystko tylko w rozmiarze 56.
Ja już sporo ubranek juz mam, kupuje od innych mam.

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
A te body i pajace to wypisałaś na każdy rozmiar po tyle sztuk, czy łącznie? Wg mnie trochę za mało. Trzeba uwzględnić dziewczyny to, że bobas choć mały, to często się mlekiem ufafluni, albo mu się uleje. I przebierasz od razu, bo smrodu mleka nie zniesiesz:)) dziecko i siebie przy okazji. Poza tym ubranka będziecie pewnie prały osobno. Kto ma suszarkę elektryczną to ma szczęście. Zanim wyschną w normalnych domowych warunkach to zwykle mija około doby. Pamiętam, że bodziaków miałam naprawdę sporo i co chwile były zmieniane.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Potwierdzam slowa Giny, musicie jednak mieć większe ilosci ciuszkow bo niby maleństwo ale potrafi sie ubrudzic w trymiga

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
No a tak poza tym lepiej mieć więcej niż co chwila prac, ja tam nie mialam na to siły za bardzo, a przebieralismy się nieraz po 3 razy dziennie.

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
Ja też jestem zdania że lepiej więcej ja mam zapisana min. 10 szt body z krótkim i długim, 10 pajacykow, 10 par polspioszkow (spodenki z zakrytymi stopkami) i kilka par z odkrytymi, i jakieś pojedyncze kaftaniki i śpioszki, no i wiadomo skarpetki, czapeczki po kąpieli, i cieplejsze ale to tak po 2-3 szt. No i to wszystko tylko w rozmiarze 56.
Ja już sporo ubranek juz mam, kupuje od innych mam.

p19ucsqvyg9mlpha.png
Ja mam po mojej.dwójce ciuszki wiec poki co nie kupuje na początek nic

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
@majorka1988 ja nie mam nic, pozbyłam się wszystkiego. Więc muszę kompletowac cała wyprawkę od nowa. Dlatego zabieram się już teraz za to bo inaczej zbankrutuje. [emoji52]

p19ucsqvyg9mlpha.png
Ja od zawsze chciałam trójkę dzieci,wiec trzymałam po Wi i Hani wszystko na początek, od rozmiaru 68-74mam dopiero braki ilościowe

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
reklama
Zbankrutować można na dziecięcych ubrankach i to baaardzo szybko. Pamiętam, jak mój synuś był mały i poszłam do smyka. Kupiłam 3 bodziaki, pajaca i chyba śpiochy. Zapłaciłam prawie 200 zł. Mój mąż dostał gorączki i awantura była na całego:) Także używane ciuszki to super ewentualność. I sama do tej pory z takich korzystam. Odkupuję od koleżanek dobre gatunkowo ubrania za grosze. Mamom, ktore będą miały pierwsze dziecko ciężko to zrozumieć. Mi też było. I owszem, warto kupić nowe łaszki maluszkowi i jest to potrzebne (szczególnie nam-mamom), ale nie można przesadzić. Szkoda kasy dziewczyny. Ja też kupię dużo używanych, jak tylko dowiem się, kto tam u mnie mieszka.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry