reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Część dziewczyny,
Włączę sie do dyskusji o bólach. Otóż od jakiegoś czasu pobolewaja mnie kosci, najczęściej w dloniach. Co o tym myslicie? Czy powinnam zacząć suplementowac wapno? Na pewno porozmawiam o tym z położną za dwa dni mam wizyte.
POza tym wczoraj byłam na basanie, niecała godzine i nie przemeczałam sie starałam sie raczej bawić w wodzie a wieczorem tak mnie rozlozylo, ze myślałam ze umre. Wszystkie kosci czułam, zrobiłam sie bardzo ciepła, myślałam, ze to grypa, wiec rumianek, miod, cytryna i niestety paracetamol. Dziś czuje sie calkowicie normalnie i nie wiem co to bylo. Przypomniało mi sie juz taka akcje dwa razy mialam w ciągu ciąży. Pierwszy raz całkiem na poczatku ciazy, gdzie dzień przelezalam w łóżku, a na drugi dzień byłam ok. Czy któraś z was takie cos przechodzila?

nzjddqk3g9zni0wq.png

Ja to jestem obolała jakoś w tej ciąży strasznie. Może za stara Haha nie No.... u mnie przeważnie pod koniec było złe. Kręgosłup siadał.
Jesli chodzi o dłonie i te drętwienie takie to tez tak miałam i minęło. Pytałam mojej gin to mówiła ze czasem tak jest i mija a czasem zostaje. Mi samo minęło ale nie wiem czy tez nie było spowodowane braniem acard, po 13 tc przestałam i w sumie nawet zapomniałam o tym ze wcześniej tak było dopiero teraz mi się przypomniało.
Ja jak mam niedobór żelaza to strasznie się czuje. I zawsze jak szlam z objawami ze właśnie mi słabo kości bolą i ogólnie wycieńczona jestem to anemia i żelazo w tabletkach ale jak to jednorazowy przypadek to myśle ze nic takiego.



7u229jcg4s0byzyg.png
 
reklama
Ja to jestem obolała jakoś w tej ciąży strasznie. Może za stara Haha nie No.... u mnie przeważnie pod koniec było złe. Kręgosłup siadał.
Jesli chodzi o dłonie i te drętwienie takie to tez tak miałam i minęło. Pytałam mojej gin to mówiła ze czasem tak jest i mija a czasem zostaje. Mi samo minęło ale nie wiem czy tez nie było spowodowane braniem acard, po 13 tc przestałam i w sumie nawet zapomniałam o tym ze wcześniej tak było dopiero teraz mi się przypomniało.
Ja jak mam niedobór żelaza to strasznie się czuje. I zawsze jak szlam z objawami ze właśnie mi słabo kości bolą i ogólnie wycieńczona jestem to anemia i żelazo w tabletkach ale jak to jednorazowy przypadek to myśle ze nic takiego.



7u229jcg4s0byzyg.png
Mi dłonie też drętwieją, ale w nocy. Czasem tak okropnie, że kilka dobrych minut mija nim dojdą do siebie i uda mi się ponownie zasnąć. Czytałam, że może być to zespół cieśni nadgarstka, częsta dolegliwość ciężarnych. Póki co nie jest to jakieś mega uciążliwe.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi też dłonie drętwieją... :( Wogóle całe ręce.. to raczej od kręgosłupa i już powoli zmieniającego się środka ciężkości..

Na bolące gardło nie polecam herbaty, bo dodatkowo wysusza i podrażnia. Lepiej mleko z miodem. Ja właśnie wychodzę z anginy ropnej bez antybiotyku. Tylko psikałam miejscowo takim psikaczem dla dzieci i tantum Verde mi w aptece pani powiedziała że mogę. Poza tym mleko z miodem, płukanie sodą oczyszczoną i dałam radę. Na dodatek jeszcze mi zimno wyskoczyło na ustach...

Napisane na U FEEL PRIME w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzisiejsze badanie polowkowe nie daje mi spokoju... umowilam sie na czwartek prywatnie no i przetrzepalam caly internet pod katem niewidocznych nerek.... lekarka byla dosc spokojna mowiac, ze ich nie widac...powiedziala ze pewnie siusiu zrobil i dlatego nie widac... w trakcie badania mialam straszne gazy i chcialo mi sie do toalety i to nie na siku, bylam tez bardzo spieta no i od wczoraj wypilam moze tylko pol litra wody a dzis przed usg nie wypilam nic... Jak myslicie czy to wszystko moglo miec wpyw na brak widocznych nerek? Dodam ze na usg z 30 pazdziernika ktore robilam prywatnie jest napisane w notatce, ze pecherz moczowy widoczny... i tu mam do was pytanie bo w necie odp nie znalazlam....czy u dziecka mozs istniec pecherz moczowy jesli nie istnieja nerki?
 
Dzisiejsze badanie polowkowe nie daje mi spokoju... umowilam sie na czwartek prywatnie no i przetrzepalam caly internet pod katem niewidocznych nerek.... lekarka byla dosc spokojna mowiac, ze ich nie widac...powiedziala ze pewnie siusiu zrobil i dlatego nie widac... w trakcie badania mialam straszne gazy i chcialo mi sie do toalety i to nie na siku, bylam tez bardzo spieta no i od wczoraj wypilam moze tylko pol litra wody a dzis przed usg nie wypilam nic... Jak myslicie czy to wszystko moglo miec wpyw na brak widocznych nerek? Dodam ze na usg z 30 pazdziernika ktore robilam prywatnie jest napisane w notatce, ze pecherz moczowy widoczny... i tu mam do was pytanie bo w necie odp nie znalazlam....czy u dziecka mozs istniec pecherz moczowy jesli nie istnieja nerki?

Wagobunda bardzo dobrze ze zrobiłaś sobie szybko termin u lekarza. Wiem ze łatwo się mówi ale staraj się już nie denerwować i nie czytaj.
Moja znajoma miała dwa lata temu badania prenatalne i nie było widocznego żołądka ale lekarz jak i ona to zbagatelizowała. Trafiła do szpitala przypadkiem i okazało się ze dziecko ma niewidoczny żołądek co jest adekwatne z tym ze może nie mieć bądź mieć nie cały przełyk. Niestety tu się sytuacja potwierdziła i urodziła dzidzie z artrezja przełyku.
Dlatego warto wszystko badać.
Mam nadzeje ze u Ciebie wszystko będzie Ok. Niestety na temat nerek to nic nie wiem.



7u229jcg4s0byzyg.png
 
Mi też dłonie drętwieją... :( Wogóle całe ręce.. to raczej od kręgosłupa i już powoli zmieniającego się środka ciężkości..

Na bolące gardło nie polecam herbaty, bo dodatkowo wysusza i podrażnia. Lepiej mleko z miodem. Ja właśnie wychodzę z anginy ropnej bez antybiotyku. Tylko psikałam miejscowo takim psikaczem dla dzieci i tantum Verde mi w aptece pani powiedziała że mogę. Poza tym mleko z miodem, płukanie sodą oczyszczoną i dałam radę. Na dodatek jeszcze mi zimno wyskoczyło na ustach...

Napisane na U FEEL PRIME w aplikacji Forum BabyBoom

Przy anginie ropnej praktycznie zawsze trzeba włączyć antybiotyk. Powikłania po anginie są bardzo niebezpieczne zarówno w ciąży jak i normalnie. Naprawdę lekarz zdecydował o takim postępowaniu? Miałaś robione CRP? Co do mleka odradzam nabiał przy jakichkolwiek infekcjach.
 
Dziewczyny macie jakies sprawdzone sposoby na przeziebienie w ciazy czy lepiej leciec z byle katarem do lekarza?
Od rana kicham jak szalona a to juz umnie wiadomo ze jutro mnie polamie gardlo juz tez zaczyna mnie bolec :(
Napoje z imbirem, miód. Ja jak jestem naziebiona nie jem nabiału i nie pije kawy. U mnie pomaga.
Odpoczywaj tez dużo, odpuść sobie wszystko co możesz i łez w łóżku, a najlepiej śpij.
Mi dłonie też drętwieją, ale w nocy. Czasem tak okropnie, że kilka dobrych minut mija nim dojdą do siebie i uda mi się ponownie zasnąć. Czytałam, że może być to zespół cieśni nadgarstka, częsta dolegliwość ciężarnych. Póki co nie jest to jakieś mega uciążliwe.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Skąd u ciężarnych sklonnoc do cieni nadgarstka? Zawsze mi się wydawało ze to choroba ludzi pracujących przy komputerze :)

Dzisiejsze badanie polowkowe nie daje mi spokoju... umowilam sie na czwartek prywatnie no i przetrzepalam caly internet pod katem niewidocznych nerek.... lekarka byla dosc spokojna mowiac, ze ich nie widac...powiedziala ze pewnie siusiu zrobil i dlatego nie widac... w trakcie badania mialam straszne gazy i chcialo mi sie do toalety i to nie na siku, bylam tez bardzo spieta no i od wczoraj wypilam moze tylko pol litra wody a dzis przed usg nie wypilam nic... Jak myslicie czy to wszystko moglo miec wpyw na brak widocznych nerek? Dodam ze na usg z 30 pazdziernika ktore robilam prywatnie jest napisane w notatce, ze pecherz moczowy widoczny... i tu mam do was pytanie bo w necie odp nie znalazlam....czy u dziecka mozs istniec pecherz moczowy jesli nie istnieja nerki?
Logicznie rzecz biorac- nerki produkują mocz który spływa do pęcherza, a ten wydala go na zewnątrz. Jeśli pecherz był widoczny w poprzednim badaniu to znaczy ze wtedy było ok. Czy nadal kest ok to powinno sie ocenic na tym nadaniu.Dziwne jest dla mnie ze nie widać nerek niby przez to ze pęcherz wysikany. Raczej bym powiedziała ze lekarz ocenia obecność nerek na podstawie tego ze widzi wypełniony pęcherz moczowy. A samych nerek po prostu nie widzi bo ma za słaby sprzęt.Dobrze ze się umówiłas na kontrolę gdzie indziej.
 
Co do przeziębienia: miód tak jak któraś pisała, na surowo nie w herbacie. Świetna jest też pierzga. Witamina C, ale to trzeba ustalić z lekarzem jaką dawkę Wam wolno, zazwyczaj w zdrowej ciąży można 2 g dziennie. Polecam też dobry probiotyk, ale nie na chwilę, a na stałe profilaktycznie.
 
@Neki tez mnie to zastanowilo kiedy ginekolog powiedziala mi , ze nie widzi nerek bo pewnie maly zrobil siku, a przeciez mocz produkowany jest w nerkach... w ogole te wizyty na nfz mnie przerazaja ... dzis na polowkowym lekarka ktora robila mi usg pytala sie pielegniarki czy "to" i "to" tez sie mierzy, a czasmi pielegniarka czytala jej z kartki co mw jeszcze zmierzyc i opisac. Wzyjki macicy tez mi nie sprawdzila, a wydaje mi sie ze powinna to zrobic na polowkowym.... w pierwszym trymestrze na wizycie na nfz pewin sprytny gin powiedzial mi ze mam rozyczke i wyslal mnie na oddzial chorob zakaznych gdzie okazalo sie, ze zle odczytal wyniki, a rozyczke mialam kiedys i nie moge jejj miec dwa razy.... ehhh oby do czwartku....
 
reklama
A ja umieram nie spie cala noc krtan mam cala bolacą tak jak myslalam umnie zawsze tak sie konczy :( zapaleniem krtani :( :( :(
 
Do góry