reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Ja łykam te: Link do: Ultra Omega-3
Wiem, że można je dostać taniej. Osobiście kupuję na iherb za około 90 zł za 180 kapsułek lub 50 zł za 90 kapsułek. Biorę 2-3 dziennie.

Ja brałam wiesiołek ale właśnie w późniejszych tc bo wiem ze może on przyspieszać poród (ja miałam mega szybkie porody, wiesiołek+liście malin). I dlatego bałam się omegi w kapsułkach łykać. Ale faktycznie spróbuje inne preparaty.


7u229jcg4s0byzyg.png
 
reklama
Ja brałam wiesiołek ale właśnie w późniejszych tc bo wiem ze może on przyspieszać poród (ja miałam mega szybkie porody, wiesiołek+liście malin). I dlatego bałam się omegi w kapsułkach łykać. Ale faktycznie spróbuje inne preparaty.


7u229jcg4s0byzyg.png

Ale same kwasy omega 3, a wiesiołek to nie to samo. On zawiera jeszcze wiele innych substancji. W wielu preparatach prenatalnych są kwasy, a największe zapotrzebowanie na nie jest właśnie w II trymestrze :)
 
Dziewczyny mieszkające w De. Podpowiedzcie. Tu tez sie nalezy cos takiego jak w Pl becikowe?

Ja przy drugim synu nic nie pobierałam bo myślałam ze nie ma. A podobno można złożyć i takie właśnie becikowe bo znajoma składała i dostałaś 300€. Z tym ze to raz na 5 lat tu można składać. Będę próbowała tez. Trzeba wykazać zarobki i wydatki i wtedy obliczają od tego.


7u229jcg4s0byzyg.png
 
ja też mam to szczęście, ze mam własne warzywa, dużo owoców, jajka, kurczaki, mleko jak potrzebuję od krowy, chociaż nie zawsze mi się chce iść po mleko. resztę choduje mój tata ulicę dalej :wink: jajek praktycznie cąły rok nie kupuję. warzywa czasem się zdarzy ale to też na rynek mogę pójść, rolnicy przyjeżdżają.
przede wszystkim ze wzgl na dzieci bo od małego jedza dobre rzeczy I nie sa napychane pestycydami czy hormonami...
rzeczywiście teraz mnóstwo świństwa w jedzeniu, a I witamin mało :sad::sad:
 
Cala noc nie spalam....odliczam godziny do dzisejszego usg. Rano mam wizyte u ginegologa na nfz ide odebrac winik z wtorkowego usg polowkowego, bo oczywiscie mi nie mogli dac takie procedury, ze pracownia usg wysyla wyniki do poradni kobiecej i dopiero tam tlumacza i wydaja...jakby ginekolog robiacy usg nie mogl wszystkiego wyjasnic i wydac dokumentu. Potem mordy piłują, ze tyle pracy i terminow wolnych nie ma..... nie powiem mu ze po poludniu mam usg prywatnie ....niech mi wyda skierowanie na kolejne usg na nfz robilam dopiero jedno u nich, a na nfz mamy prawo do 4 usg.
 
reklama
Do góry