reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Zamecze Was kobity, ale moze ktoras tak miala..wszystko zaczelo sie dwa miesiace temu.... zaczelo sie od jednej czerwonej suchej plamy na udzie...poszlam do rodzinnego on dal mi skierowanie do dermatologa, dermatolog obejrzala plame nic nie powiedziala tylko przepisala masc. Zaczelam smarowac mascią plama zaczela bladnac od srodka a po czasie zostalo po niej sine przebarwienie ktore raz bylo prawie niewidoczne raz bardziej...z czasem zaczely pojawiac sie nowe plamy na brzuchu i piersiach, masci nie uzywam, bo ona tylko w malym stopniu lagodzi ostrosc koloru plamy. Dodam, ze te plamy sa suche i troche sie luszcza ale nie swedza, powiekszaja sie, a z czasem blakna delikatnie od srodka choc nie wszystkie..u rodzinnego bylam tydzien temu pokazalm te plamy, ale nic mi nie pdzepisal i powiedzial, ze jak bedzie bardzo zle sie dziac to przyjsc po skierowanie do dermatologa... kurna oni zachouja sie tak jakby za wystawianie tych skierowan placili z wlasnej kieszeni.....
1511417922570-272018302.jpg
 

Załączniki

  • 1511417922570-272018302.jpg
    1511417922570-272018302.jpg
    143,2 KB · Wyświetleń: 618
reklama
Zamecze Was kobity, ale moze ktoras tak miala..wszystko zaczelo sie dwa miesiace temu.... zaczelo sie od jednej czerwonej suchej plamy na udzie...poszlam do rodzinnego on dal mi skierowanie do dermatologa, dermatolog obejrzala plame nic nie powiedziala tylko przepisala masc. Zaczelam smarowac mascią plama zaczela bladnac od srodka a po czasie zostalo po niej sine przebarwienie ktore raz bylo prawie niewidoczne raz bardziej...z czasem zaczely pojawiac sie nowe plamy na brzuchu i piersiach, masci nie uzywam, bo ona tylko w malym stopniu lagodzi ostrosc koloru plamy. Dodam, ze te plamy sa suche i troche sie luszcza ale nie swedza, powiekszaja sie, a z czasem blakna delikatnie od srodka choc nie wszystkie..u rodzinnego bylam tydzien temu pokazalm te plamy, ale nic mi nie pdzepisal i powiedzial, ze jak bedzie bardzo zle sie dziac to przyjsc po skierowanie do dermatologa... kurna oni zachouja sie tak jakby za wystawianie tych skierowan placili z wlasnej kieszeni.....Zobacz załącznik 830072
Ze zdjęcia ciężko ocenić czy to dokładnie to co u mnie. Ale ja mislam podobne zmiany- dermatolog u mnie zdiagnozował Łupież różowy Gilberta. To choroba na tle stresowym- zmiany są niegrozne, zanikają same po ok 6 tyg - u mnie nawet dłużej to trwa.Przez pierwsze 2-4 tygodnie mogą pojawiać się nowe. Nie leczy się tego jeśli nie swedzi- jak swędzi tzn ze doszło do nadkazenia i wtedy maści na grzybicę. Mnie wywala zawsze po bardzo stresowych sytuacjach- w tej ciąży mnie wysypalo jak wrócilam ze szpitala. A po raz pierwszy po pierwszym porodzie.
 
Zamecze Was kobity, ale moze ktoras tak miala..wszystko zaczelo sie dwa miesiace temu.... zaczelo sie od jednej czerwonej suchej plamy na udzie...poszlam do rodzinnego on dal mi skierowanie do dermatologa, dermatolog obejrzala plame nic nie powiedziala tylko przepisala masc. Zaczelam smarowac mascią plama zaczela bladnac od srodka a po czasie zostalo po niej sine przebarwienie ktore raz bylo prawie niewidoczne raz bardziej...z czasem zaczely pojawiac sie nowe plamy na brzuchu i piersiach, masci nie uzywam, bo ona tylko w malym stopniu lagodzi ostrosc koloru plamy. Dodam, ze te plamy sa suche i troche sie luszcza ale nie swedza, powiekszaja sie, a z czasem blakna delikatnie od srodka choc nie wszystkie..u rodzinnego bylam tydzien temu pokazalm te plamy, ale nic mi nie pdzepisal i powiedzial, ze jak bedzie bardzo zle sie dziac to przyjsc po skierowanie do dermatologa... kurna oni zachouja sie tak jakby za wystawianie tych skierowan placili z wlasnej kieszeni.....Zobacz załącznik 830072
To jest grzyb na moje oko. Dawno temu tez sie z tym borykalam ale tylko mialam kilka na rekach i nogach. Idz do apteki po masc na grzyba nawet taka bez recepty powinna pomoc. Nie myj sie zadnymi zapachowymi itd tylko kup sobie jakies bezzapachowy zel do mycia (albo nawet aa help do hig int. i myj tym cale cialo)
 
@Neki dziekuje za odpowiedz. Poczytalam teraz troche na necie o tym lupiezu, obejrzalam pare zdjec i wszystko wskazuje na to ze wlasnie to mi dolega...odkad rozstalam sie z mezem jest duzo stresu no i zaczelo wysypywac mnie na brzuchu...
 
@Neki dziekuje za odpowiedz. Poczytalam teraz troche na necie o tym lupiezu, obejrzalam pare zdjec i wszystko wskazuje na to ze wlasnie to mi dolega...odkad rozstalam sie z mezem jest duzo stresu no i zaczelo wysypywac mnie na brzuchu...
Ja też myślę, że to zmiany grzybiczne. Miałam na nogach kiedyś. Takie kółka lub owale na początku czerwone, z wyraźną ciemniejszą obwódką. Od środka robiły się białe po smarowaniu. Rzeczywiście maść bez recepty może pomóc. Pamiętaj, że skierowanie do dermatologa jest ważne do końca roku kalendarzowego, więc możesz jeszcze z niego skorzystać. I ogranicz cukry, bo grzybki je uwielbjają[emoji12] nie ważne czy te na skórze czy te wewnątrz.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moj synek ma podobne plamy.. Dostalismy na to masc recepturowa.. Nie zeszło. I posmatowalam go mascia ivoxel na recepte i zeszlo. (Pediatra kazala spróbować bo mialam ja od dermayologa na moje plamy tylko ze one swedzialy)
Nazwali to liszajem

 
Moja Gabi w tamtym roku też miała takie plamy na nóżkach, najpierw były czerwone z taka łuszczyca skóra, po jakimś czasie jej to schodzilo, zostawał biały ślad i później znow robiło się czerwone, miała tylko na jednej nóżce w kilku miejscach, dermatolog nie powiedział co to jest, dam płyny i balsamy nawilżające i maść na sterydzie ale tylko w razie gdyby zaczęło swędziec i raz jej posmarowalam i już nie ma śladu. A mój P ma mnóstwo takich plam na klatce i plecach, najpierw są czerwone a później robią się białe i znikają. Ale dermatolog stwierdził że to żadna choroba i jeżeli nie dokucza bardzo to żeby nic z tym nie robić (rzeczywiście nigdy nic go nie swedzialo).

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
Ze zdjęcia ciężko ocenić czy to dokładnie to co u mnie. Ale ja mislam podobne zmiany- dermatolog u mnie zdiagnozował Łupież różowy Gilberta. To choroba na tle stresowym- zmiany są niegrozne, zanikają same po ok 6 tyg - u mnie nawet dłużej to trwa.Przez pierwsze 2-4 tygodnie mogą pojawiać się nowe. Nie leczy się tego jeśli nie swedzi- jak swędzi tzn ze doszło do nadkazenia i wtedy maści na grzybicę. Mnie wywala zawsze po bardzo stresowych sytuacjach- w tej ciąży mnie wysypalo jak wrócilam ze szpitala. A po raz pierwszy po pierwszym porodzie.

Też pomyślałam o łupieżu Gilberta.
 
@Brazowooka

Umnie bylo identycznie z corka takie plamy ale w zgieciach rak i nog...dlugo walczylam by sie dowiedziec co to jest bo lekarze niepotrafili postawic diagnozy i po 2 latach okazalo sie ze to uczulenie alergia na plesn i grzyb...:frown::frown: odrazu wyprowadzka z wynajetego mieszkania i jak reka odjol a na zwalczenie tego co bylo dermatolog przepisala balsam cethapil drogi ale naprawde lekarstwo na wszystko na kazde zmiany skorne do tej pory stosujemy go w domu wrazie jakiejkolwiek wysypki plam itp :-) :)
 
reklama
Dziewczyny nie wiem czy był już poruszany temat czy nie. Ale pytanie na szybko :
Jakie wymiary pościeli do łóżeczka ?
( takie typowe małe dla niemowląt )

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry