reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Dziewczyny mam pytanie. Czy któraś już odczuwa twardnienie brzuch tzw skurcze Braxtona?
U mnie w każdej ciąży dość szybko ale teraz już dzisiaj rano poczułam myślałam ze to nie to ale teraz zaś wiec to napewno te skurcze.
Już mam stresa....


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny !!! Są !!!! Widzialam je, dwie piekne zdrowe nerki :) Malutki rozwija sie ksiazkowo !!! Jestem przeszczesliwa, a wam dziekuje za kazde slowo otuchy i wsparcia. Dobrze, ze jestescie !!!! Teraz biegne po pierwsze spioszki dla synka :)
Super!!! Teraz nie myśl już i nie stresuj się bo stres dla maluszka nie jest dobry. Powodzenia:biggrin2: ja za tydzień mam wizytę też będziemy sprawdzać wszystko:happy:
 
Ze zdjęcia ciężko ocenić czy to dokładnie to co u mnie. Ale ja mislam podobne zmiany- dermatolog u mnie zdiagnozował Łupież różowy Gilberta. To choroba na tle stresowym- zmiany są niegrozne, zanikają same po ok 6 tyg - u mnie nawet dłużej to trwa.Przez pierwsze 2-4 tygodnie mogą pojawiać się nowe. Nie leczy się tego jeśli nie swedzi- jak swędzi tzn ze doszło do nadkazenia i wtedy maści na grzybicę. Mnie wywala zawsze po bardzo stresowych sytuacjach- w tej ciąży mnie wysypalo jak wrócilam ze szpitala. A po raz pierwszy po pierwszym porodzie.
Mialam takie niestety 2 lata temu. Biegalam po lekarzach, smarowalam różnymi specyfikami. To nie był grzyb bo mialam na to badania. Tak jak @Neki pisze u mnie był to Łupież różowy Gilberta, choć lekarz podejrzewał łuszczyce:/ .
Mialam to na plecach, brzuchu, trochę udach trwało to 8 tyg. i samo przeszło i narazie nie wróciło. Gdzieś przeczytalam, ze warto wtedy sie myć szamponem przeciwlupierzowym...

nzjddqk3g9zni0wq.png
 
@LMax tez mialam stracha, ze moze to luszczuca, ale luszczyca wyglada inaczej i ma podloze genetyczne, tak przynajmiej twierdzi moj rodzinny...kiedy czytam o objawiach lupiezu G to wszystko mi sie zgadza....jak narazie wapno i mydlo bialy jelen,a w poniedzialek do rodzinnego po skierowanie do dermatologa...
@Mama1991@ tak teraz juz zero stresu, przez te dwa dni wyczerpalam 70% z limitu na stres ciazowy, zostawie troche na pozniej...Tobie tez zycze swietnych wynikow i zero stresu...z doswiadczenia i opinii wielu mam wiem, ze polowkowe usg to najwazniejsze usg, ale malo ktory lekarz potrafi w 100% poprawnie je wykonac....Duzo zalezy tez od charakteru malenstwa ;)
;):rofl: @Annawr @Fenika29 dziekuje dziewczyny :)
Ze wzgldu na spore zylaki ktorych mam duzo i sa ogromne ginekolog zalecil mi magnez 3razy po 2 tabletki i tabletki Cyclo3fort 3 razy po 1 w ulotce jest wzmianka, ze w celach ostroznosci nalezy unikac przyjmowania leku w ciazy, ale dwoch ginekologow powiedzialo mi ze jest to lek bezpieczny w ciazy wiec chyba moge im ufac. Odnosnie magnezu czy spotkalyscie sie z takim dawkowaniem o_O boje sie, ze zaczne przyciagac żelazo i stal:errr:
 
Ostatnia edycja:
@LMax tez mialam stracha, ze moze to luszczuca, ale luszczyca wyglada inaczej i ma podloze genetyczne, tak przynajmiej twierdzi moj rodzinny...kiedy czytam o objawiach lupiezu G to wszystko mi sie zgadza....jak narazie wapno i mydlo bialy jelen,a w poniedzialek do rodzinnego po skierowanie do dermatologa...
@Mama1991@ tak teraz juz zero stresu, przez te dwa dni wyczerpalam 70% z limitu na stres ciazowy, zostawie troche na pozniej...Tobie tez zycze swietnych wynikow i zero stresu...z doswiadczenia i opinii wielu mam wiem, ze polowkowe usg to najwazniejsze usg, ale malo ktory lekarz potrafi w 100% poprawnie je wykonac....Duzo zalezy tez od charakteru malenstwa ;)
;):rofl: @Annawr @Fenika29 dziekuje dziewczyny :)
Ze wzgldu na spore zylaki ktorych mam duzo i sa ogromne ginekolog zalecil mi magnez 3razy po 2 tabletki i tabletki Cyclo3fort 3 razy po 1 w ulotce jest wzmianka, ze w celach ostroznosci nalezy unikac przyjmowania leku w ciazy, ale dwoch ginekologow powiedzialo mi ze jest to lek bezpieczny w ciazy wiec chyba moge im ufac. Odnosnie magnezu czy spotkalyscie sie z takim dawkowaniem o_O boje sie, ze zaczne przyciagac żelazo i stal:errr:
Ja od dwóch tygodni biorę magnez 3x2 i tak do końca ciąży będzie, w poprzednich dwóch tez tak miałam

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Ja też myślę, że to zmiany grzybiczne. Miałam na nogach kiedyś. Takie kółka lub owale na początku czerwone, z wyraźną ciemniejszą obwódką. Od środka robiły się białe po smarowaniu. Rzeczywiście maść bez recepty może pomóc. Pamiętaj, że skierowanie do dermatologa jest ważne do końca roku kalendarzowego, więc możesz jeszcze z niego skorzystać. I ogranicz cukry, bo grzybki je uwielbjają[emoji12] nie ważne czy te na skórze czy te wewnątrz.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
I ogtanicz pieczywo i produkty z dodstkiem drozdzy
 
reklama
Do góry