reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

My po polowkowym. Nieprawidłowy przepływ w tętnicy macicznej w ciąży... któraś ma? Niby do 26 tc ma sie ustabilizowac.

Niestety pierwszy raz slysze,ale skoro się ma ustabilizować to nie ma się czym martwic.Moja tez ma zapnienie w serduszku tzw(white spot) ,które maja się wchlonac do 30 t.c.Wiec licze,ze tak będzie.
 
reklama
Moja polożna jest mega :):) mam z nią spotkania 2x w tygodniu az do porodu i juz cztery za mną. Duzo mi dają te spotkania. Czuję sie spokojniejsza odnośnie zbliżającego się porodu, ale przede wszystkim ciesze się, że mogę 2x w tyg. posluchać bicia serduszka synka to dla mnie mega ważne, bo należe do tych które potrafią wmawiać sobie niestworzone rzeczy:rolleyes2: Już ustaliłyśmy, ze po porodzie bedzie odwiedzać mnie przez 3 tygodnie 2x na tydzień aby sprawdzać dziecko i uczyć mnie niektorych rzeczy...
Dziewczyny, a jak wasze sutki :-D ja od 2 dni czuje nieprzyjemne kłucie i czasmi pieczenie w sutkach....
 
To jest na NFZ, mozesz wybrac sobie każdą położna, ktora "obsluguje" Twoje miasto,dzielnice,wioske, lub wziac ta ktora jest przy rodzinnym.

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
Hmm trochę czytam o opcji położnej, to coś nowego chyba od tego roku. Czy to znaczy że ciążę wtedy prowadzi ona z rzadszym kontaktem u ginekologa? Czy kieruje nas do niej lekarz gin?czy samemu dzwonimy i wystarczy karta ciąży?


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 
Moja polożna jest mega :):) mam z nią spotkania 2x w tygodniu az do porodu i juz cztery za mną. Duzo mi dają te spotkania. Czuję sie spokojniejsza odnośnie zbliżającego się porodu, ale przede wszystkim ciesze się, że mogę 2x w tyg. posluchać bicia serduszka synka to dla mnie mega ważne, bo należe do tych które potrafią wmawiać sobie niestworzone rzeczy:rolleyes2: Już ustaliłyśmy, ze po porodzie bedzie odwiedzać mnie przez 3 tygodnie 2x na tydzień aby sprawdzać dziecko i uczyć mnie niektorych rzeczy...
Dziewczyny, a jak wasze sutki :-D ja od 2 dni czuje nieprzyjemne kłucie i czasmi pieczenie w sutkach....

Nie mam takich objawow oprocz tego,ze znacznie się powiekszyly.
 
Też nie wiem jak z tą położną jest. Dużo się pozmieniało przez te kilka lat. Ja w poniedziałek będę dzwonić i coś ustalać, bo mam tam jakąś przy rodzinnym wybraną, ale to tak na pałkę wybierałam. Jak będzie możliwość, to wezmę tę co miałam u synka, bo spoko była.

Wagobunda u mnie też możliwe święta w szpitalu. Z ostatniego usg termin na 30.03 a z miesiaczki na 07.04. Jeśli chodzi o sutki, to u mnie normalnie tzn. nie bolą jakoś specjalnie. Tylko widzę, że już coś tam zaczyna się sączyć. Piersi bolą tylko w nocy.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hmm trochę czytam o opcji położnej, to coś nowego chyba od tego roku. Czy to znaczy że ciążę wtedy prowadzi ona z rzadszym kontaktem u ginekologa? Czy kieruje nas do niej lekarz gin?czy samemu dzwonimy i wystarczy karta ciąży?


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Połozna to taki dodatek extra i to nie zmienia ilosci badan u ginekologa. Położna nie bedzie prowadzic ciazy a jedynie troche nas szkolić i kontrolowac. Połozna z mojej przechodni sama do mnie zadzwoniła aby sie ze mna umowic. Wystarczy, ze pojdziesz do swojej przechodni i dogadasz sie z polazna.
 
Hmm trochę czytam o opcji położnej, to coś nowego chyba od tego roku. Czy to znaczy że ciążę wtedy prowadzi ona z rzadszym kontaktem u ginekologa? Czy kieruje nas do niej lekarz gin?czy samemu dzwonimy i wystarczy karta ciąży?


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Polozna jest od lat. Od tego roku jest ze położna moze prowadzic ciaze, ale ja pisze o patronazach... do mnie juz od przyszłego tygodnia bedzie chodzic, a do gin bede chodzic jak zawsze

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Zajełam sie wyprawką do szpitala i na allegro trafilam na dosc ciekawa oferte. Cena wyprawki kosmetycznej 247 zl a wyprawka ubranek 9 elementow 147 zl. Odnosnie wyprawki kosmetycznej sprawdzilam wszystkie ceny danych produktow w sklepach stacjonarnych typu rosmann itp i wyszlo mi za kosmetyki 260zl + latanie od sklepu do sklepu+kasa na dojazd+jakis kebab po zakupach:D czyli 300 nie moje wiec raczej zdecyduje sie na wyprawke z neta tym bardziej ze przesylka gratis. Ubranka tez sa sliczne tylko nie wiem jak jakosciowo, moze ktoras z was zamawiala? Podaje adres stronki Link do: Kompletna wyprawka do szpitala dla mamy i noworodka
 
reklama
Do góry