reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Tu nie chodziło o samą cenę, bo tak jak napisałam, jeśli będzie potrzeba to kupię. Jestem jednak zdania, że ja wychowałam się na mydle i oliwce Bambino i nic mi nie było. Tak więc jak nie trzeba, to po co używać czegoś co jest zwyczajnie teraz modne? Oczywiście każdy robi jak uważa, ale wiem po sobie, że drogie kosmetyki, szampony, odżywki, wcale nie oznaczały lepszego efektu, a jeśli był lepszy to minimalnie, a cena dwukrotnie wyższa. Niektóre dzieci nie mają uczuleń i są nawilżone przy zwyczajnym Nivea. To tak jak z chusteczkami nawilżającymi, nie zamierzam myć dziecka samą wodą, dopóki nie będzie to konieczne, tylko dlatego, że chusteczki Pampers, Nivea czy Happy mają coś tam w składzie. Póki mu nie będzie coś szkodzić, to nie będę tego odrzucać czy zamieniać.
 
reklama
Tu nie chodziło o samą cenę, bo tak jak napisałam, jeśli będzie potrzeba to kupię. Jestem jednak zdania, że ja wychowałam się na mydle i oliwce Bambino i nic mi nie było. Tak więc jak nie trzeba, to po co używać czegoś co jest zwyczajnie teraz modne? Oczywiście każdy robi jak uważa, ale wiem po sobie, że drogie kosmetyki, szampony, odżywki, wcale nie oznaczały lepszego efektu, a jeśli był lepszy to minimalnie, a cena dwukrotnie wyższa. Niektóre dzieci nie mają uczuleń i są nawilżone przy zwyczajnym Nivea. To tak jak z chusteczkami nawilżającymi, nie zamierzam myć dziecka samą wodą, dopóki nie będzie to konieczne, tylko dlatego, że chusteczki Pampers, Nivea czy Happy mają coś tam w składzie. Póki mu nie będzie coś szkodzić, to nie będę tego odrzucać czy zamieniać.
Dobrze mówisz... chusteczki w pierwszym roku idą jak woda[emoji23] wiec mam ich zapas na 3miesięce terax[emoji6][emoji23] prosty płyn czy mydlo.do mycia jest najlepszy dla dziecka, bo jak nauczymy dawac do kąpieli specyfików to juz sie z nich.nie wykaraskamy... moja dwojka emolium miala.po.razie, jak skora byla.sucha, a tak to proste mydełko i mleczko po kapieli i starcza. Zadnych azs ani innych skornych problemów nie maja moje dzieci

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Ja w ogóle nie mam zamiaru iść w wychowaniu za tym co modne. Ostatnio gdzieś usłyszałam, że do pół roku powinno się dawać tylko mleko, a po pół roku rozszerzyć dietę na soczki. I tak patrzę na zdjęcia z mojego dzieciństwa, gdzie trzymam chleb z masłem albo pasą mnie jogurtem czy startą marchewką z jabłkiem i tak sobie myślę "Nie, na pewno nie będziesz Bąbel pół roku tylko i wyłącznie na cycu. Ja nie byłam, to ty też nie będziesz". Tak więc zamierzam słuchać głosu własnego rozsądku, a nie dzisiejszych pediatrów, psychologów i dietetyków. Ktoś inny, któremu odpowiada coś innego, oczywiście ma prawo postępować w zgodzie z sobą i czynić jak jemu i jego dziecku wygodnie.
 
Ja w ogóle nie mam zamiaru iść w wychowaniu za tym co modne. Ostatnio gdzieś usłyszałam, że do pół roku powinno się dawać tylko mleko, a po pół roku rozszerzyć dietę na soczki. I tak patrzę na zdjęcia z mojego dzieciństwa, gdzie trzymam chleb z masłem albo pasą mnie jogurtem czy startą marchewką z jabłkiem i tak sobie myślę "Nie, na pewno nie będziesz Bąbel pół roku tylko i wyłącznie na cycu. Ja nie byłam, to ty też nie będziesz". Tak więc zamierzam słuchać głosu własnego rozsądku, a nie dzisiejszych pediatrów, psychologów i dietetyków. Ktoś inny, któremu odpowiada coś innego, oczywiście ma prawo postępować w zgodzie z sobą i czynić jak jemu i jego dziecku wygodnie.
Wez pod uwagę że kiedyś to co my jedliśmy bylo duzo zdrowsze niż teraz. Ja jestem zdania że pół roku na cycu, później rozszerzanie,ale i tak cyc minimum do półtora roku jest dużo zdrowsze niż pakowanie chemii w 3 czy 4 miesieczne dziecko

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Kwiatuszekq20 a mogę się spytać gdzie mieszkasz? Wiesz co jeżeli mieszkasz w większym mieście i czujesz się niepewnie ż językiem to możesz spokojnie rozejrzeć się za polska położną . Już jedna dziewczyna tak właśnie zrobila...moze akurat w twojej okolicy znajdzie się jakas[emoji4]pozdrawiam

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tylko wcześniej czy później i tak się z tą chemią zetknie. Nie zamierzam potem kupować tylko produktów ekologicznych, nie będę miała oporów, by zabrać dwulatka na pizzę... Ja zamierzam żyć normalnie, a nie bawić się w fit czy bio. Wszystkie dzieci z mojego środowiska po trzecim miesiącu życia zjadły coś ponad mleko, wszystkie żyją, dobrze ważą i mają się świetnie.
 
Wpadłam do Was dołączyć. Mam nadzieję, że mnie przygarniecie.
Jeśli chodzi o ruchy dziecka, to ja pierwszy raz coś tam czułam w 17 tygodniu. Jeśli jednak chodzi o takie wyraziste kopnięcia i uderzenia, to Korniszon stał się aktywny po 21 tygodniu. Teraz jestem w 25 i rusza się praktycznie zawsze, gdy za długo siedzę lub gdy się kładę, a czasami nawet, gdy śpię, to mnie budzi.
Było też coś o wyprawce kosmetycznej (jedna z Was wspominała i z kebabem doliczyła się 300 zł) i gdy zobaczyłam cenę, to się zastanawiam co się w niej znajduje, że ona taka droga. Oczywiście są te wszystkie emulsje hipoalergiczne typu olimatum (czy jakoś tak), których koszt wychodzi około pięciu dych za butelkę, ale ja doszłam do wniosku, że nie widzę sensu kąpania dziecka od początku w czymś takim, gdy może nie mieć problemów skórnych i zwykły płyn do kąpieli dla niemowląt od 0+ może się u nas sprawdzić. Jeśli dostanie jakiś uczuleń, to oczywiście zakupię, to co poleci położna, ale na dzień dzisiejszy postawiłam na promocje w Rossmanie i zakupiłam BabyDreama (chyba dobrze napisałam). Za całą serię zapłaciłam... a właściwie to moja mama zapłaciła, bo się uparła, że kupi wnukowi, jakieś 50-60 zł, a w tej serii jest płyn do kąpieli, żel do kąpieli, szampon, oliwka, balsam, kremik do pupy, kremik do ciała delikatny, kremik normalny, kremik na zimno, kremik na ciepło i mydełko i sudocrema też wzięła.
Coś tam też pisałyście w ostatnim czasie o położnej. Do mnie przychodzi od 22 tygodnia. Przychodzi co drugi tydzień, a co tydzień dzwoni. Ta sama też będzie przychodziła do maluszka. Póki co daje takie typowe porady na początek, mówi co jest niezbędne do zakupienia, sprawdza wyniki, ciśnienie, ostatnio mówiła też o szczepieniach dla niemowląt, że lepiej zapłacić i dać dziecku szczepionki w jednej szczepiące, podobnie też z tą późniejszą na pneumokoki.
To ja ta od wyprawki i od kebabow :D Witaj w grupie :)wyprawka o ktorej pisze to typowa wyprawka do szpitala w ktorej sklad wchodzą rowniez rzeczy dla mamy typu wkladki laktacyjne, majtki z siatki itp. Ogolnie wyprawkia sklada sie z 22 elementow więc mysle, ze cena uczciwa. Oczywiscie zanim zdecydowałam sie na zamowienie owej wyprawki sumiennie sprawdziłam sklad kosmetykow i opinie na ich temat. Kosmetyki sa jak najbardziej odpowiednie i moim zdaniem potrzebne od pierwszych dni zycia dziecka i wcale nie jest ih tak duzo bo to tylko mydelko, krem na odparzenia, plyn do mycia ciala i glowki,krem ochronny np na zimne dni. Jesli chciałabym skompletowac taka sama wyprawke samodzielnie (zdecydowałabym sie na takie same produkty jak w owej wprawce bo sa popularne i przetestowane przez wiele mam) kosztowałoby mnie to wiecej pieniedzy, a po co przeplacac :D szczegolnie za to samo, no i osobiscie mam taki dyskomfort, ze mieszkam poza miastem i dla mnie teraz glupi wypad do rossmana to wyzwanie, bo transportu wlasnego jak narazie brak. Ogolnie ostatnie dwa dni spedziłam na obmyslaniu wprawki j stwierdziłam, ze wiekszosc rzeczy oprocz ubranek dla dziecka i dla siebie zamowie z neta. Lozeczko, wozek itp. Do najblizszego duzego miasta gdzie moglabym kupic cos dobrego i w miare w dobrej cenie mam ponad 200km a pociagiem nie bede ciągnąc lozeczka :oo: Tu mam do was pytanko jak to jest z tymi wozkami 3w1 na jak dlugo sa dobre dla dziecka? Chcialabym kupic cos co bedzie przydatne dluzej niz 6miesiecy.
 
Kwiatuszekq20 a mogę się spytać gdzie mieszkasz? Wiesz co jeżeli mieszkasz w większym mieście i czujesz się niepewnie ż językiem to możesz spokojnie rozejrzeć się za polska położną . Już jedna dziewczyna tak właśnie zrobila...moze akurat w twojej okolicy znajdzie się jakas[emoji4]pozdrawiam

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom

Dokładnie. Ja mam właśnie polska Polozna bo już na wizyty u lekarza muszę sobie przygotowywać słownictwo wiec nie chciałam i z Polozna mieć tego problemu ze nie umie się wysłowić a jednak do niej można co chwile zadzwonić jak mamy jakiś problem czy pytania. Uważam ze to Super sprawa.


7u229jcg4s0byzyg.png
 
To ja ta od wyprawki i od kebabow :D Witaj w grupie :)wyprawka o ktorej pisze to typowa wyprawka do szpitala w ktorej sklad wchodzą rowniez rzeczy dla mamy typu wkladki laktacyjne, majtki z siatki itp. Ogolnie wyprawkia sklada sie z 22 elementow więc mysle, ze cena uczciwa. Oczywiscie zanim zdecydowałam sie na zamowienie owej wyprawki sumiennie sprawdziłam sklad kosmetykow i opinie na ich temat. Kosmetyki sa jak najbardziej odpowiednie i moim zdaniem potrzebne od pierwszych dni zycia dziecka i wcale nie jest ih tak duzo bo to tylko mydelko, krem na odparzenia, plyn do mycia ciala i glowki,krem ochronny np na zimne dni. Jesli chciałabym skompletowac taka sama wyprawke samodzielnie (zdecydowałabym sie na takie same produkty jak w owej wprawce bo sa popularne i przetestowane przez wiele mam) kosztowałoby mnie to wiecej pieniedzy, a po co przeplacac :D szczegolnie za to samo, no i osobiscie mam taki dyskomfort, ze mieszkam poza miastem i dla mnie teraz glupi wypad do rossmana to wyzwanie, bo transportu wlasnego jak narazie brak. Ogolnie ostatnie dwa dni spedziłam na obmyslaniu wprawki j stwierdziłam, ze wiekszosc rzeczy oprocz ubranek dla dziecka i dla siebie zamowie z neta. Lozeczko, wozek itp. Do najblizszego duzego miasta gdzie moglabym kupic cos dobrego i w miare w dobrej cenie mam ponad 200km a pociagiem nie bede ciągnąc lozeczka :oo: Tu mam do was pytanko jak to jest z tymi wozkami 3w1 na jak dlugo sa dobre dla dziecka? Chcialabym kupic cos co bedzie przydatne dluzej niz 6miesiecy.
Moj wozek 3w1 starczyl na trojke dzieci do 2 lat wlacznie kazde.jezdzilo

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
reklama
Do góry