reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Wg krzywej cukrowej masz cukrzycę ciążowa, wiec nie do końca wszystko książkowo

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017

Proszę powiedzieć,w którym miejscu jest ona nieprawidłowa ? Lekarz jakoś nie miał zastrzeżeń. 95 na czczo ,po godzinie 107 ,a po dwóch 101 to jest dużo ???? :O

Prawidłowe stężenie glukozy na czczo mieści się w granicach 72-99 mg/dl. Wartości między 100 a 124 pozwalają na rozpoznanie stanu przedcukrzycowego, nazywanego nieprawidłową tolerancją glukozy na czczo.

Prawidłowe wyniki krzywej cykrowej w 60 minucie wynoszą <180 mg/dl, a w 120 minucie <140mg/dl.

Proszę nie wprowadzać kogoś w błąd i niepotrzebne nerwy. Ewentualnie czytać ze zrozumieniem.
 
reklama
W pt wieczorem kilka razy miałam takie specyficzne kłucie w tyłku (okolice kości ogonowej). Trwało to chwile ale ból był taki ze, aż mi się nogi same prostowały, siedzieć się nie dało. Rozmawiałam ze szwagierką która niedawno rodziła i powiedziała, że też tak miała, że dziecko na jakiś nerw naciska. Następnego dnia rano przy zakładaniu butów miałam to samo i jak narazie spokój. Czy któraś z kwietniówek tak miała?
 
W pt wieczorem kilka razy miałam takie specyficzne kłucie w tyłku (okolice kości ogonowej). Trwało to chwile ale ból był taki ze, aż mi się nogi same prostowały, siedzieć się nie dało. Rozmawiałam ze szwagierką która niedawno rodziła i powiedziała, że też tak miała, że dziecko na jakiś nerw naciska. Następnego dnia rano przy zakładaniu butów miałam to samo i jak narazie spokój. Czy któraś z kwietniówek tak miała?
Ja mam tak praktycznie za kazdym razem kiedy siedze nieruchomo przez dluzej niz 5 minut, az mi sie slodko robi kiedy chce wstac lub sie przekrecic tak boli mnie kosc ogonowa. Dlatego kiedy siedze w autobusie lub w jakiej poczekalni ciagle sie wierce, bo jak zastygam nieruchomo to pozniej piszcze z bolu. Mam tak od jakis 2 tyg. a obecnie jestem w 28t3d ciazy.

Napisane na iQ8125 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Wojtanka no ja np jak robiłam glukoze to nawynikach dopuszczalna normę dla ciężarnych miałam do 92 więc koleżanka wie co pisze bo sama ma stwierdzona cukrzycę przy jak się nie mylę 93-94 na czczo @majorka1988 popraw mnie jeżeli się mylę. No i raczej z palca sobie tego nie wyssala a i w błąd też nikogo nie chciala wprowadzić napewno. [emoji4]

7v8rdqk3looj1a9n.png
 
Widzi Pani,a ja robiłam i wynik był do 100 na czczo.Trzeba pamiętać,że w odpowiedniej interpretacji wyników trzeba brać pod uwagę przede wszystkim normy jakimi kieruje się laboratorium. Po drugie,sama nazwa krzywa cukrowa ma to do siebie ,że jej interpretacja zależy od dwóch kolejnych wyników po obciążeniu glukozą. Na podstawie jednego pojedynczego badania krwi na czczo nie można postawić diagnozy :)
 
Proszę powiedzieć,w którym miejscu jest ona nieprawidłowa ? Lekarz jakoś nie miał zastrzeżeń. 95 na czczo ,po godzinie 107 ,a po dwóch 101 to jest dużo ???? :O

Prawidłowe stężenie glukozy na czczo mieści się w granicach 72-99 mg/dl. Wartości między 100 a 124 pozwalają na rozpoznanie stanu przedcukrzycowego, nazywanego nieprawidłową tolerancją glukozy na czczo.

Prawidłowe wyniki krzywej cykrowej w 60 minucie wynoszą <180 mg/dl, a w 120 minucie <140mg/dl.

Proszę nie wprowadzać kogoś w błąd i niepotrzebne nerwy. Ewentualnie czytać ze zrozumieniem.
Jeśli uwazasz ze wprowadzam blad (a siedze w tym nie od dzis) to najpierw sie doucz. Bardzo prosze
"Obecnie PTD zaleca wykonywanie 3-punktowego testu obciążenia glukozą (wcześniej wykonywano 2-punktowy). Na podstawie wyników tego testu cukrzycę ciążową rozpoznaje się, gdy spełnione jest co najmniej jedno z 3 niżej przedstawionych kryteriów:

stężenie glukozy w osoczu na czczo od 92 do 125 mg/dl (5,1-6,9 mmol/l)

stężenie glukozy po 60 minutach ≥180 mg/dl (10,0 mmol/l)

stężenie glukozy po 120 minutach od 153 do 199 mg/dl (8,5-11,0 mml/l)"



synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
@Wojtanka no ja np jak robiłam glukoze to nawynikach dopuszczalna normę dla ciężarnych miałam do 92 więc koleżanka wie co pisze bo sama ma stwierdzona cukrzycę przy jak się nie mylę 93-94 na czczo @majorka1988 popraw mnie jeżeli się mylę. No i raczej z palca sobie tego nie wyssala a i w błąd też nikogo nie chciala wprowadzić napewno. [emoji4]

7v8rdqk3looj1a9n.png
Dzieki. Nie zauwazylam postu poprzedniego. I nie mylisz sie piekna

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Widzi Pani,a ja robiłam i wynik był do 100 na czczo.Trzeba pamiętać,że w odpowiedniej interpretacji wyników trzeba brać pod uwagę przede wszystkim normy jakimi kieruje się laboratorium. Po drugie,sama nazwa krzywa cukrowa ma to do siebie ,że jej interpretacja zależy od dwóch kolejnych wyników po obciążeniu glukozą. Na podstawie jednego pojedynczego badania krwi na czczo nie można postawić diagnozy :)
Zapraszam na strone ptd i poczytania sobie. Normy nie zaleza od laboratorium tylko od lekarZy którzy znaja sie na swojej pracy i raz na jakis czas oglaszaja na cala Polskę normy dla ciężarnych. Wg tych norm prZekroczenie jednego pomiaru nawet na czczo jest juz stwierdzeniem cukrzycy ciężarnych. I nie jest to moj wymysl, tylko ludzi mądrzejszych ode mnie

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
reklama
Proszę powiedzieć,w którym miejscu jest ona nieprawidłowa ? Lekarz jakoś nie miał zastrzeżeń. 95 na czczo ,po godzinie 107 ,a po dwóch 101 to jest dużo ???? :O

Prawidłowe stężenie glukozy na czczo mieści się w granicach 72-99 mg/dl. Wartości między 100 a 124 pozwalają na rozpoznanie stanu przedcukrzycowego, nazywanego nieprawidłową tolerancją glukozy na czczo.

Prawidłowe wyniki krzywej cykrowej w 60 minucie wynoszą <180 mg/dl, a w 120 minucie <140mg/dl.

Proszę nie wprowadzać kogoś w błąd i niepotrzebne nerwy. Ewentualnie czytać ze zrozumieniem.
Moja krZywa wygladala tak 94/108/98 a od ponad 2 miesięcy mam stwierdzona cc

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
 
Do góry