reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Sylwiakp czy to Tobie tak szybko spadło tsh po włączeniu leczenia? Bo ja dzisiaj odebrałam swoje wyniki i tsh z 3040 spadło do 1020 po trzech tygodniach leków a coś mi się kojarzy że któraś pisała że to nie możliwe i nie wiem jak interpretować? A te antytpo umiecie ogarnąć? [emoji28][emoji848]
 
reklama
Witam dziewczynki, czy wy już coś kupujecie dla dziecka ? Jesem w 14 tyg.już i chętnie bym coś kupiła :D Badanie prenatalne jak i pappa wyszło mi idealnie, więc raczej nie mam czym sie obawiać. W zielonej górze robiłam na NFZ i lekarz mówi, że jak chce w 2 trymestrze robić to już nie u nich bo nie jestem w grupie ryzyka. Jutro mam do swojego lekarza na 8.45 ciekawe co on mi powie :)
 
Mnie np.siostra nie chce dotykać bo mówi że to zaraźliwe :D haha
Witam dziewczynki, czy wy już coś kupujecie dla dziecka ? Jesem w 14 tyg.już i chętnie bym coś kupiła :D Badanie prenatalne jak i pappa wyszło mi idealnie, więc raczej nie mam czym sie obawiać. W zielonej górze robiłam na NFZ i lekarz mówi, że jak chce w 2 trymestrze robić to już nie u nich bo nie jestem w grupie ryzyka. Jutro mam do swojego lekarza na 8.45 ciekawe co on mi powie :)

Ja kupuję, ale na razie takie poerdółki na necie za grosze, typu czapka, koc, skarpety. Niby na 100% ma być syn, ale kupuje unisex. I po połówkowych jak na 100% syn to ruszę z kopyta z zakupami :D
 
Sylwiakp czy to Tobie tak szybko spadło tsh po włączeniu leczenia? Bo ja dzisiaj odebrałam swoje wyniki i tsh z 3040 spadło do 1020 po trzech tygodniach leków a coś mi się kojarzy że któraś pisała że to nie możliwe i nie wiem jak interpretować? A te antytpo umiecie ogarnąć? [emoji28][emoji848]
Część, ja leczę się na niedoczynność od kilku lat i na dodatek mam Hashimoto. W ciąży wyniki TSH mogą latać i zmieniać się szybko, jeżeli spadło do 1 w ciągu trzech tygodni to bardzo ładnie, należy kontrolować co miesiąc badania by ewentualnie korygować dawkę gdyby było za niskie lub znowu za wysokie, ja ze względu na to że trochę mi skakało od początku ciąży obecnie co 2-3 tyg sprawdzam TSH i dodatkowo co miesiąc jeszcze ft4. Jeżeli jesteś pod kontrolą endokrynologa wszystko będzie w porządku :)
Sprawdziłam moje wyniki:
20.10 - 1,330
29.09 - 1,180
18.09 - 0,758
3.09 - 3,820
13.08 - 1,060
 
Ostatnia edycja:
Ja to tesknie za świętami ze śniegiem, takimi prawdziwymi jak za dziecka :) i chodzenie na roraty z lampionami w zasniezone wieczory, rzucanie sie sniezkami przed szkolą, te skrzypanie śniegu pod butami, chciałoby sie czasami cofnąć czas i jeszcze raz to przezyc
Rozmarzyłam się... pamiętam te wspaniałe czasy i tęsknię za śniegiem, za tym beztroskim czasem... Marzę o śniegu na święta co roku. Ale niestety.
 
Część, ja leczę się na niedoczynność od kilku lat i na dodatek mam Hashimoto. W ciąży wyniki TSH mogą latać i zmieniać się szybko, jeżeli spadło do 1 w ciągu trzech tygodni to bardzo ładnie, należy kontrolować co miesiąc badania by ewentualnie korygować dawkę gdyby było za niskie lub znowu za wysokie, ja ze względu na to że trochę mi skakało od początku ciąży obecnie co 2-3 tyg sprawdzam TSH i dodatkowo co miesiąc jeszcze ft4. Jeżeli jesteś pod kontrolą endokrynologa wszystko będzie w porządku :)
Sprawdziłam moje wyniki:
20.10 - 1,330
29.09 - 1,180
18.09 - 0,758
3.09 - 3,820
13.08 - 1,060
Super czyli trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie w przyszły wtorek mam wizytę u Endo i zobaczymy jak dalej z dawka leku [emoji4]
 
Sylwiakp czy to Tobie tak szybko spadło tsh po włączeniu leczenia? Bo ja dzisiaj odebrałam swoje wyniki i tsh z 3040 spadło do 1020 po trzech tygodniach leków a coś mi się kojarzy że któraś pisała że to nie możliwe i nie wiem jak interpretować? A te antytpo umiecie ogarnąć?
emoji28.png
emoji848.png
Ja brałam dokładnie 50 dni letro.x i spadło z 4.7 na 1.6. Teraz mam brać 1 tabletkę co 2 dni i potem znowu będziemy sprawdzać.
 
Sylwiakp czy to Tobie tak szybko spadło tsh po włączeniu leczenia? Bo ja dzisiaj odebrałam swoje wyniki i tsh z 3040 spadło do 1020 po trzech tygodniach leków a coś mi się kojarzy że któraś pisała że to nie możliwe i nie wiem jak interpretować? A te antytpo umiecie ogarnąć? [emoji28][emoji848]
Ja pisałam. Mi spadło nagle a teraz byłam i znowu skoczyło. W ciąży są taki wahania. Czytałam że tarczyca betę odbiera niewłaściwie i wtedy mnie produkuje a później znowu skoki są bo beta już tak nie rosnie
 
Sylwiakp czy to Tobie tak szybko spadło tsh po włączeniu leczenia? Bo ja dzisiaj odebrałam swoje wyniki i tsh z 3040 spadło do 1020 po trzech tygodniach leków a coś mi się kojarzy że któraś pisała że to nie możliwe i nie wiem jak interpretować? A te antytpo umiecie ogarnąć? [emoji28][emoji848]

tak, ja pisałam dobra masz pamięć hehe :)
pod koniec sierpnia miałam tsh 2,700 a 3 tygodnie później miałam 1,500? coś takiego nie ma mnie w domu ale około tyle :)
teraz biorę euthyrox 25, kontrolę mam co parę tygodni, regularnie nadam tsh, ft4, ft3 póki co wszystko jest w normie.
na początku robiłam też antyTPO i antyTG w celu wykluczenia Hashimoto.

8 listopada mama wizytę, a tsh ft3 ft4 robię przed nią więc zobaczymy.
dobrze ze ci tak spadło :)
 
reklama
Dziewczyny a z innej beczki... Czy któraś z Was ma też taka hm gule twardsza na dole brzucha (Ja mam od trzech dni raz z lewej raz z prawej strony brzucha) nie bolesna i tylko pod wieczór jak już się położę, do tej pory myślałam że to dzidzia tam po prostu jest, ale co jeśli to nie jest normalne? Nie chce panikowac wizyta za tydzień dla tego Was pytam [emoji4]
 
Do góry