reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kwietniowe mamy 2020

Czy któraś zamierza rodzić w Łodzi? Polecacie jakiegoś lekarza? Czy ważne jest aby lekarz do ktorego się chodzi na wizyty przyjmował w szpitalu w którym będzie się rodzić? To moja pierwsza ciąża i mam sporo wątpliwości.
 
reklama
Dziewczyny, dopada mnie suchy kaszel i coś w płucach jak oddycham. Boję się, aby nie rozchorowac się bo ciężko przechodzę choroby. Takie kaszlenie chyba może źle wpływać ?
Pije na razie lipe z miodem.
Co ja się ostatnio nakaszlałam. Niby nie powinno wpływać negatywnie, ale właśnie w trakcie trwania kaszlu zaczęłam lekko plamić, więc może jakieś naczynka mi popękaly. Leczyłam się syropem z cebuli, czosnku, miodu i cytryny, ale efektów nie było. Przeszło po braniu syropu Pelafen Mama - nie wiem czy to jego zasługa, czy po prostu minął [emoji2368]
 
A macie imienia ?

My myślimy nad
Nicola albo Nina,

Bruno albo Igor [emoji85]
Usłyszałam ostatnio o imieniu Nicola, że za granicą wszyscy biorą je za faceta (od Mikołaj).

U nas mąż wybiera dla dziewczynki, a ja dla chłopca, ale moja lista jest jeszcze długa, dopiero będę eliminować. :D Chciałam Emil, ale mąż się nie zgadza, więc muszę wybrać coś innego. :D
Myślę nad: Julian, Kamil, Eryk, Krzyś albo Robert
 
Laski, prawie się posrałam ze strachu na tym USG. Szukał zarodka bezskutecznie cała wieczność, a to juz koniec ósmego tygodnia przecież, już serce było na poprzedniej wizycie a tu NIC. Zdążyłam tylko pomyśleć "byle do konca wizyty, wyjdę i się porycze" I NAGLE JEBS, WYSKOCZYL. Lekarz stwierdził że się bardzo dobrze schował skubaniutki, ale jest wszystko ok, serce bije jak ma bic, z pomiarów 7t6d i dokladnie tyle jest wg OM. Na poprzednim USG wyglądał na dzień młodszy, ale to może być błąd pomiaru. Powiedział, ze "wszystko jest na najlepszej drodze".

Zlecił mi jeszcze jakieś dodatkowe badania hormonalne, no i ogólnie uznaje jednak tę ciążę za ciążę wysokiego ryzyka, bo te biochemiczne też uznaje za poronienia. Ja jakos jednak podchodzę do tego tak, że skoro nawet połowa ciąży wg jakichstam badan kończy się poronieniem w okolicach miesiączki i czesto kobiety nawet nie wiedzą, że miały ciążę biochemiczną, to nie zamierzam swirowac przez te dwa "wczesne poronienia". Za takie "autrntyczne" poronienie uznaję to w dziesiątym tygodniu sprzed kilku lat tylko. No ale ok, mam się oszczędzać, dużo leżeć itd, także spoko, i tak mam L4 więc jak najbardziej, będę na siebie chuchać i dmuchać jak prosił.
 
Dziewczyny, dopada mnie suchy kaszel i coś w płucach jak oddycham. Boję się, aby nie rozchorowac się bo ciężko przechodzę choroby. Takie kaszlenie chyba może źle wpływać ?
Pije na razie lipe z miodem.
Też mnie coś bierze... po tych upałach i wentylatorze w domu 24h/7. Plaster cytryny zalewam wrzątkiem a później to ciepłe wypijam jak lekko ostygnie i jest już lepiej :)
 
Przeżyłam pierwszy dzień w pracy po urlopie! 2x wymiotowałam w toalecie dla niepełnosprawnych. Chyba nikt się nie zorientował. Dziewczyny z pracy stwierdziły tylko, że inaczej się zachowuję i pewnie w trakcie urlopu zaciążyłam.

Sent from my RNE-L21 using Forum BabyBoom mobile app
Podziwiam cie, ze mimo wymiotow wysiedzialas w pracy.
A macie imienia ?

My myślimy nad
Nicola albo Nina,

Bruno albo Igor [emoji85]
Mi tez sie podoba Bruno, ale maz sie nie chce zgodzic :( ewentualnie Luca.
Dla dziewczynki Matilda alvo Sophia.

Henryk lub Helena.
Tak sie zlożyło, ze oboje z moim mielismy babcie i dziadka, o takich samych imionach.
Helenka pieknie :)
Dziewczyny, dopada mnie suchy kaszel i coś w płucach jak oddycham. Boję się, aby nie rozchorowac się bo ciężko przechodzę choroby. Takie kaszlenie chyba może źle wpływać ?
Pije na razie lipe z miodem.
W poprzedniej ciazy w 9tygodniu zachorowalam tak, ze myslalam, ze pluca wypluje. Na szczescie nie wplynelo to niekorzystnie, ale nie wiem czy to regula.
Usłyszałam ostatnio o imieniu Nicola, że za granicą wszyscy biorą je za faceta (od Mikołaj).

U nas mąż wybiera dla dziewczynki, a ja dla chłopca, ale moja lista jest jeszcze długa, dopiero będę eliminować. :D Chciałam Emil, ale mąż się nie zgadza, więc muszę wybrać coś innego. :D
Myślę nad: Julian, Kamil, Eryk, Krzyś albo Robert
Nicola w UK to imie zenskie, we Wloszech podobno meskie.
Julian mi sie podoba :)
 
Witam nowe dziewczyny i życzę dużo zdrówka i pięknie bijacych serduszek [emoji7][emoji3590]
Ci do imion dziewczynka napewno Helenka [emoji7]a chłopak hmm nie mam pojęcia synek ma Antos, więc napewno coś z tych staropolskich imion, Kazik jak najbardziej mi się podoba albo Staś :-) ale tak na 100% nie mam pojęcia...
 
reklama
Też mnie coś bierze... po tych upałach i wentylatorze w domu 24h/7. Plaster cytryny zalewam wrzątkiem a później to ciepłe wypijam jak lekko ostygnie i jest już lepiej :)
Mnie nagle zlamalo bo pół dnia było ok a już chodzę i pokasłuje. Nie wiem czy dmuchać na zimne i zostać w domu czy chodzic do pracy. Jutro to misze ale jak będzie tak samo to w środę już nie.
 
Do góry