reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kwietniowe mamy 2020

Czy we wizytach prywatnych towarzyszą wam mężowie? Wchodzą z wami na całą wizytę czy tylko badanie USG
Tak :)
Wchodzi jednak tylko na usg :)
Jezuuu czy wy też kobitki macie taki apetyt?? Ja bym ciągle jadła, słodkie, owoce, teraz tosty jadłam masakra już mam 3 kg ponad na plusie a gdzie dalej haha mąż się śmieje że 30 kg przytulne jak tak dalej będę jadła[emoji16][emoji16]
Tak, niestety.... Ja nawet na wagę nie wchodzę...
Ej ja mam 33 a toć stara jeszcze nie jestem :D moi dziś ryczeli jak ze skóry obdzierani, że dzidziuś jest jeden a nie trzy! Oni chcą 3 dzidziusie i mam dorobić!
O matko, hahahhahha i zrób najlepiej tak na już, na zawołanie. :D
U mnie dzidziuś już trzeci dzień z rzędu pod wieczór daje o sobie znać [emoji16] brzuch mnie pobolewa, rośniemy [emoji3059]
A mnie szalenie swędzi skóra na brzuchu... Nie mogę wytrzymać zwłaszcza wieczorami... :D
Dziewczyny, a wierzycie w to, że pH moczu mówi coś na temat płci? [emoji16] Wyczytałam, że 5-6 dziewczynka, 7-8 chłopiec [emoji848]
Ja mam 5,5 [emoji7]
Nie wierzę w to :D
Ogólnie nie wierzę w te teorie wszystkie :D
Dobry wieczór, czy mogę się do Was przyłączyć? :) Nie mam jeszcze terminu ustalonego ale wychodzi kwiecień jak nic :) To mój trzeci dzidziuś. Pozdrowienia serdeczne :)
Witaj, gratulujemy [emoji3590]
 
reklama
Ja tez mam wyniki dobre - ale niezależnie od diety, w ciąży się postanowiłam skonsultować co do suplementacji. Żeby potem nie mieć wyrzutów sumienia ;) Przy czym mój lekarz (w sumie już były) - rzeźnik tez mi od razu powiedział by dha suplementować. I czytałam artykuł, ze jest to ważne od początku (ale kto to tak naprawdę wie...). Choć staram się tez je przyjmować z pokarmów. Niedoborów b12 nie widać w wynikach krwi, a d3 niedobór mają wszyscy ;)

W tym prenatal uno masz tez jod, i kwas foliowy ( lepiej nie jesc osobno bo jest spora dawka) i d3 i b12 (tej trochę za mało). Czyli w sumie suplementujesz to samo ;)
Kwasu podwójnie nie biorę, teraz tylko prenatal. Muszę zgłębić temat tych dha [emoji848] może faktycznie lepiej już teraz to suplementować
Tak :)
Wchodzi jednak tylko na usg :) Tak, niestety.... Ja nawet na wagę nie wchodzę... O matko, hahahhahha i zrób najlepiej tak na już, na zawołanie. :DA mnie szalenie swędzi skóra na brzuchu... Nie mogę wytrzymać zwłaszcza wieczorami... :D Nie wierzę w to :D
Ogólnie nie wierzę w te teorie wszystkie :D Witaj, gratulujemy [emoji3590]
Mnie póki co nie swędzi. Ale to też znak, że rośniecie, brzuszek się będzie powiększać [emoji3059]
 
Też chyba jestem za zamknięciem wątku.

Co do wieku. Moja babcia trzecią córkę w latach siedemdziesiątych rodziła jak miała 46 lat. Lekarz nie chciał jej uwierzyć, ze jest w ciąży. Młody wiek. Ja mam 37. No i chciałabym przed 40ka jeszcze jedno (poza maluszkiem, który jest już w macicy).

Co do majówek, nie czytałam, ale boję się, ze jeszcze wszystko przed nimi. Nie zapobiegniemy złym wiadomością, niestety.

@paola425 zbadaj sobie przede wszystkim ferrytyne. To ważniejszy wskaźnik. Ja na mięsie miałam anemię, a bez od lat nie mam ;) suplementujesz b12?
Ja generalnie supkementuje jod, b12 250mg, kwas foliowy, selen (co 3 dni), D i dha aż 600 mg.
To Ty gdzieś pisałaś że do nas się lepiej nie zapisywać bo można się zdołować :D
 
Kwasu podwójnie nie biorę, teraz tylko prenatal. Muszę zgłębić temat tych dha [emoji848] może faktycznie lepiej już teraz to suplementować Mnie póki co nie swędzi. Ale to też znak, że rośniecie, brzuszek się będzie powiększać [emoji3059]
Ja biorę mama DHA. Tam w składzie są właśnie kwasy DHA bo w oleju są wszystkie składniki- kwas foliowy, magnez, jod i wutamina D. Lekarze chwalą wybór więc mogę polecić.
 
Tak :)
Wchodzi jednak tylko na usg :) Tak, niestety.... Ja nawet na wagę nie wchodzę... O matko, hahahhahha i zrób najlepiej tak na już, na zawołanie. :DA mnie szalenie swędzi skóra na brzuchu... Nie mogę wytrzymać zwłaszcza wieczorami... :D Nie wierzę w to :D
Ogólnie nie wierzę w te teorie wszystkie :D Witaj, gratulujemy [emoji3590]

Zacznij się już teraz smarować czymś na rozstępy :)
Niby to uwarunkowania genetyczne i krem nic nie daje, ale może lepiej dla własnego samopoczucia :) Jak swędzi to tylko oznacza, że skóra już Ci się rozciąga i rośniesz ❤️
Z Chłopcami smarowałam się nie regularnie, całą ciąże było ok - rozstępów brak. Nagle pod koniec tak zaczął mnie swędzieć brzuch jak jasna cholera i porobiły mi się rozstępy, ale ja akurat je lubię, w końcu jakby nie było bliźniaki w brzuchu rosły :)
Grecy nauczyli mnie kochać moje rozstępy, oni widząc kobietę z rozstępami odrazu traktują ją z szacunkiem i honorami - jest Matką, która wydała na świat inne życie i za to należy jej się ogromny szacunek. Zresztą dla nich największą wartością jest rodzina.
 
Czy są dziewczyny które mają powyżej 35 lat i nie robią testu pappa? Moja data urodzenia 09.05.1985 i zaczęłam się tym martwić. Ogólnie miałam robić tylko usg, a teraz sama nie wiem...

Ja nie robie.
Dobijam do 38, jesli usg prenatalne wyjdzie zle, jeśli przezierność bedzie powyzej normy, to od razu robie amniopunkcje.
W poprzedniej ciąży Pappa przez mój wiek wyszła slaba, nie chce wiecej tym się stesować.
 
Widzę że dużo się tu działo ;) ja z nerwów nie mogę spać. Zaraz się zbieram do wyjścia. Mam nadzieję że córeczka grzecznie przespi podróż do babci aczkolwiek normalnie wstaje 8-9:30... A tu teraz 5... stresuje się jak diabli zobaczymy co powiedzą w poradni szpitalnej.
Co do ph moczu u mnie i u siostry się nie sprawdziło :)
Trzymajcie kciuki za mnie dziś ;)
 
Ja będę robić Pappa i amniopunkcję jeśli będą wskazania też. Czekam na wyniki badań genetycznych na nadkrzepliwosc (powinny być w tym tygodniu). Dzieciom nic nie mówimy póki co, jestem po dwóch poronieniach ,powiemy w drugim trymestrze. W ogóle oprócz mnie, mojego męża i ginekologa nikt nie wie więc czuje się trochę jak w ciąży widmo.... Jeśli chodzi o samopoczucie to bolą mnie piersi okrutnie i czasem mam mdłości ale bez wymiotów.
 
reklama
A czy uprawiacie jakieś sporty? Ja nadal biegam , a właściwie "truchtam "około 5 kilometrów dziennie i od przyszłego tygodnia zapisałam sie na pilates i jogę. Przed ciążą chodziłam na pole sport no ale od testu zupełnie odpuściłam bo bałam się o dziecko.
 
Do góry