reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kwietniowe mamy 2020

Trzymajmy się najbardziej optymistycznego wariantu, czyli, ze po 10tyg jest już bezpieczniej [emoji3590]

Któraś z Was nie ma jeszcze za bardzo objawów ciąży? Mnie trochę jeszcze bolą piersi ( bardziej sutki), ciągnie mnie podbrzusze i pachwiny, czasem wieczorem mnie mdli i szybciej się męczę. Poza tym zero innych objawów.
Ja już nie mam tak silnych objawów jak miałam. Mam mdłości co jakiś czas w ciągu dnia, ale delikatne. Nie na wszystko mam apetyt, ale tak może być przez całą ciążę. Ogromna senność też ustąpiła. Nie ucinam juz drzemek w ciągu dnia, ale wieczorem idę spać o 21. Najgorsze to spadki ciśnienia. Nie mogę też się najeść normalnie taką porcja jak zawsze tylko częściej, a mniejsze porcje. Nie mogę dopuścić do głodu, bo od razu mi niedobrze i słabo.
 
reklama
Byłam na USG, wszystko dobrze! Małe ma już ponad 3cm. Wg OM dziś 10+2, a wg USG uwaga - czary - zarodek 9+6 a worek owodniowy 12+2. Zapomniałam znowu zapytać dlaczego taki rozstrzał, ale lekarz zupełnie się tym nie przejmował więc i ja nie swiruję. Powiedział tylko chyba ze wiek ciąży "uśrednia" ze względu na rozbieżność.

Powiedział też że wiekowo jestem "na granicy" (34 lata) i w tym wieku poleciałby już badania prenatalne, więc mam się umówić na USG do poleconego przez niego specjalisty. Mówił jednak, że wszystko na jego oko wygląda dobrze i nie spodziewa się żadnych przykrych niespodzianek.

Zapytalam też czy jego zdaniem jest już na tyle bezpiecznie żeby mówić córce o rodzeństwie, zdziwił się że tak długo nie mówiłam i owszem, jak najbardziej :) powiedział oczywiście że gwarancji nikt mi nie da, ale że wszystko powinno być ok.

Dziś po wizycie kupiliśmy kinder niespodziankę i pomieniliśmy zabawkę na informację "będziesz starszą siostrą". Młoda w pierwszej chwili trochę się speszyła, ale po chwili już bardzo się cieszyła i posypały się pytania :) najważniejsze to oczywiście czy to dziecko też będzie mogło jeździć konno, bo młoda poza końmi swiata nie widzi. Z tego powodu nie kazaliśmy jej zgadywać jaka mamy niespodziankę, bo na bank myślałaby ze kupiliśmy konia i info o rodzeństwie by ją rozczarowalo [emoji14]

Co do objawów, to miałam kilka lepszych dni, ale potem mdłości wróciły ze zdwojoną siłą. Co prawda już coraz dłużej w ciągu dnia czuję się nieźle, za to jak wymiotuję to nagle, eksplozyjnie (często nawet nosem poleci) i w ilościach hurtowych. Z drugiej strony mąż miał problemy żołądkowe wczoraj i słyszałam o krążącej jelitowce, a mi się przyplątała biegunka, więc może to nie tylko ciążowe objawy.
IMG_20190918_103205.jpeg
 
Ja też miałam operowaną skoliozę.
A ile jesteś po operacji? I gdzie byłaś operowaną? Dokuczają Ci plecy w ciąży? Ja jestem 8 lat po ostatniej operacji ( 3 etapy) w Lublinie. I na samym początku ciąży plecy, lędźwia i prawy bok oraz kość ogonowa mega mi dokuczały, ryczałam z bólu. Niestety u mnie zrobili za długiego pręta o 3 cm i to może powodować dużo bólu w późniejszym etapie ciąży (mam nadzieję, że jednak tego uniknę). Masz Ola jakieś ćwiczenia wzmacniające, aby przygotować plecy? Ja marzę o basenie, ale dopiero, gdy skończy się 1 trymestr.
 
Ja nie mam żadnych objawów już. Nic. Zero. Co prawda zamuliło mnie dziś po plackach ziemniaczanych, ale specjalnie nudności nie mam. Szybciej się mecze i mam niskie ciśnienie.
Natomiast co do pulpetów drobiowych to polecam dodanie do mięsa posiekanej natki pietruszki i mielonego parmezanu.
 
Trzymajmy się najbardziej optymistycznego wariantu, czyli, ze po 10tyg jest już bezpieczniej [emoji3590]

Któraś z Was nie ma jeszcze za bardzo objawów ciąży? Mnie trochę jeszcze bolą piersi ( bardziej sutki), ciągnie mnie podbrzusze i pachwiny, czasem wieczorem mnie mdli i szybciej się męczę. Poza tym zero innych objawów.
ja mam dokladnie takie same jak Ty.
 
Gratulacje udanych wizyt, tylko na takie informacje czekamy[emoji4]
A macie jakieś sprawdzone metody na zgage? Od kilku dni się pojawiła i nie mam pojęcia co można
 
Hej dziewczyny! [emoji846] Czuję się coraz lepiej, mdłości już są na tyle że daję radę bez kropli. Mam nadzieję, że nie przechwalę dnia przed zachodem słońca [emoji16] Poza tym uruchamiać mi się zaczął syndrom wicia gniazdka. Zaczęłam szukać mebelków dla dziecka i już mam fajny zestaw. Partner nie za bardzo się tym interesuje i olewa co mu pokazuję. Bardzo podoba mi się ten komplecik. Jak myślicie, będzie pasować do obu płci? Ściany będą białe, bo całe mieszkanie mamy białe i żeby te mebelki były widoczne [emoji3526]
Screenshot_2019-09-18-18-38-29-239_com.android.chrome.jpeg
 
Gratulacje udanych wizyt, tylko na takie informacje czekamy[emoji4]
A macie jakieś sprawdzone metody na zgage? Od kilku dni się pojawiła i nie mam pojęcia co można
Nie przypominaj mi zgagi miałam ja cała ciążę, jak minęły mdłości pojawiła się ona i aż do porodu. Dzień w dzień!!!! Nic nie pomagało, to straszne uczucie już się tego boję że znów tak bedzie
 
reklama
Gratulacje udanych wizyt, tylko na takie informacje czekamy[emoji4]
A macie jakieś sprawdzone metody na zgage? Od kilku dni się pojawiła i nie mam pojęcia co można
O matko tylko nie zgaga. W pierwszej ciąży bardzo długo mnie męczyła. Ja jadłam płatki migdałowe i trochę pomagały.
 
Do góry