reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kwietniowe mamy 2020

reklama
Oj dziewczyny, dotychczas martwiłam się zanikaniem ciążowych objawów i sporadycznymi wymiotami (których we wcześniejszych tygodniach nie było). Za to dzisiaj robiłam wyniki, żeby mieć na świeżo na jutrzejszą wizytę u endokrynologa i wynik zwalił mnie z nóg... Tsh - 6.53 µIU/ml.
Pierwszy wynik, który robiłam od razu po potwierdzeniu ciazy wynosił 0.813 µIU/ml. Nie wiem o co chodzi. Jestem skołowana [emoji50]
Pewnie jutro endo zapisze Ci tabletki, w ciąży tsh powinno być do około 2.
Ja dwa lata temu miałam 4,42 i ze w granicach normy to rodzinny mowil że ok, nie nakierowal mnie nawet a to jest za dużo jak na wiek 29 lat. Miałam kolatania serca. Teraz wiem że to od tego było. Na początku ciąży miałam 3,32 po dwóch tyg tsh 2 więc na razie nic nie przyjmuje ale mam sprawdzać. Jutro idę na morfo to sprawdzę też tsh. Podejrzewam że latami chodzę z takim dużym wynikiem tsh i nigdy leczona nie byłam. Może w tamtej ciąży też miałam wysokie, tamta gin mi tego nie kazała badać więc nie wiem. Ciekawe czy u mnie schodzi w dół czy może poszło w górę. U Ciebie jest chyba niedoczynność, podejrzewam że nie wyjdziesz bez tabletek od endokrynologa. Dobrze ze zrobiłaś to badanie
 
To moja dzidzia[emoji173]. Ma już 6cm. Usg genetyczne super!! Miała usg robione chyba z 6 razy bo mój maluch sobie spał na brzuszku. I obrócił się po czekoladzie[emoji6] płeć poznamy na kolejnym badaniu 21.10
20190918_204444.jpeg


Sent from my LG-D722 using Forum BabyBoom mobile app
 
Kochana ja ostatnio średnio tu zaglądam, albo sił mi brakuje albo czasu. Z jakiego powodu dostałas luteine??

Ja wizytę z poniedziałku 23 przełożyłam na jutro, przez spadek progesteronu który mocno mnie niepokoi.
Zapobiegawczo bo zgłosilam się z bólem kolkowym z przodu i z tylu plecow trwajacym 2 dzień. Niepokoje się że bez badania progesteronu mam to brać, ale mam nadzieję że nic się nie będzie działo jak odstawię po w tyg. Bo tyle mam brać.
Ty badasz progesteron sama czy miałaś zlecony?
To moja dzidzia[emoji173]. Ma już 6cm. Usg genetyczne super!! Miała usg robione chyba z 6 razy bo mój maluch sobie spał na brzuszku. I obrócił się po czekoladzie[emoji6] płeć poznamy na kolejnym badaniu 21.10Zobacz załącznik 1023947

Sent from my LG-D722 using Forum BabyBoom mobile app
Gratuluję, duży bobas [emoji4]
 
Zapobiegawczo bo zgłosilam się z bólem kolkowym z przodu i z tylu plecow trwajacym 2 dzień. Niepokoje się że bez badania progesteronu mam to brać, ale mam nadzieję że nic się nie będzie działo jak odstawię po w tyg. Bo tyle mam brać.
Ty badasz progesteron sama czy miałaś zlecony? Gratuluję, duży bobas [emoji4]
Robiłam badania te podstawowe, glukoza, różyczka, to o, hiv itd i znalazłam pakiet badan w luxmedzie gdzie dość tanio były i do tego progesteron i kilka innych badań. I w ten sposób z 38 z hakiem koło 20 sierpnia do zeszłego piątku mam wynik 21.
 
Cały czas śledzę te wszystkie wasze posty i okropnie się niecierpliwie i nie mogę się doczekać swojej wizyty, a ta dopiero w piątek i to wieczorem [emoji853] w nawiązaniu do objawów to ja mam okropne problemy ze wstaniem rano. Wylęgam się z łóżka w tym tygodniu kolo 11 :o nie wiem jakbym funkcjonowała jakbym miała chodzić do pracy na 8 [emoji86] ale pracuje w domu i jest mega ciężko, bo brakuje energii :( dzisiaj po raz kolejny przełożyłam wizytę u ortodonty, bo obawialam się mdlosci. Niby wszyscy mówią ze w ciąży to poranne mdlosci a mnie atakuje najbardziej przed snem. Jeszcze biorę na noc sporo tabletek i one nasilają objawy. Ale z tego co czytałam wasze posty to dużo z was ma mdlosci właśnie wieczorem. Chyba coś się pozmienialo ;)
 
Robiłam badania te podstawowe, glukoza, różyczka, to o, hiv itd i znalazłam pakiet badan w luxmedzie gdzie dość tanio były i do tego progesteron i kilka innych badań. I w ten sposób z 38 z hakiem koło 20 sierpnia do zeszłego piątku mam wynik 21.
Rozumiem. To dobrze, że idziesz wcześniej. Lepiej być ostrożnym za wczasu. Ja miałam ba początku ciąży 38. Ciekawa jestem jak teraz ma się to do moich bolow. Dostałam 2 x dziennie luteine ale mysle sobie, skąd lekarz wie jaki mam poziom. Oby nie przedobrzyc.

Co się położę spać to głodna się robie w kilka sekund niesamowicie. Nie cierpię jeść po myciu zębów ale chyba muszę polubić podwójne mycie :)
 
Rozumiem. To dobrze, że idziesz wcześniej. Lepiej być ostrożnym za wczasu. Ja miałam ba początku ciąży 38. Ciekawa jestem jak teraz ma się to do moich bolow. Dostałam 2 x dziennie luteine ale mysle sobie, skąd lekarz wie jaki mam poziom. Oby nie przedobrzyc.

Co się położę spać to głodna się robie w kilka sekund niesamowicie. Nie cierpię jeść po myciu zębów ale chyba muszę polubić podwójne mycie :)
Lepiej żeby dał lekarz cokolwiek niż żeby nie dał. Modlę się żeby mi jutro coś zapisał bo strasznie mnie to martwi...
 
reklama
Nie przypominaj mi zgagi miałam ja cała ciążę, jak minęły mdłości pojawiła się ona i aż do porodu. Dzień w dzień!!!! Nic nie pomagało, to straszne uczucie już się tego boję że znów tak bedzie
Ja miałam identycznie w 2 ciąży, minęły mdłości przyszła zgaga i tak juz została do końca. Lekarz zalecił rozgryźć 2 pastylki rennie i pokonać. Pomagało
 
Do góry