reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Czy któraś z Was robi sobie prywatnie dodatkowe usg, tak dla świętego spokoju, bo nie macie na wizytach robione?

Dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej i myślałam, że będę mieć usg i poznam płeć..
Jak się zapytałam o usg to lekarz powiedział, że nie ma takiej potrzeby, by robić częściej, bo ciąża rozwija się prawidłowo i, że wystawia skierowanie na połówkowe..
A wiadomo, że połówkowe to za jakiś miesiąc, półtora conajmniej, bo dopiero jest w 15+0.
I zastanawiam się, czy dla świętego spokoju nie iść prywatnie na dodatkowe usg [emoji848]
Ja robię, ale głównie dlatego że muszę śledzić miesniaka, bo bardzo szybko rośnie, ale i dzidzie wtedy podglądam. Jutro Właśnie idę na dodatkowe USG😍
 
reklama
Hejka dziewczyny!
Dzisiaj super dzień! Przyjechałam do narzeczonego (byłam przez tydzień u mamy) i doznałam szoku! Od tygodni nie mogłam doprosić się o przeniesienie pokoju z mniejszego na większy (do czasu odebrania mieszkania od dewelopera mieszkamy u rodziców narzeczonego i tutaj będziemy też przynajmniej przez pierwszy miesiąc - dwa po urodzeniu Dzidzi). Wchodzę na góre po ciemku, łapie za klamkę od naszego starego pokoju i cos mi nie pasi. Zapalam światło a tam nie ma naszych rzeczy. Skubany w końcu przeniósł i nic mi nie powiedział, zrobił niespodziankę:). Za tydzień jedziemy do Katowic, wstąpimy do Ikei, kupimy trochę drobiazgów i zrobimy pierwsze w życiu tournee po dziale dziecięcym😍. Już się nie mogę doczekać 😆.
Zamówiłam też dzisiaj poduchę dla ciężarnych, pewnie przyjdzie koło środy:)

Co do łakoci to u teściowki czekała na mnie drożdżowa buła ze śliwkami i kruszonką.....🙃

Miałam jeszcze napisać o wizytach u mnie. Mój gine bierze 170zł, na każdej wizycie jest USG i za każdym razem zleca badnia (krew, mocz i inne) i to też jest już opłacone na wizycie.
 
Hejka, mój gin bierze 150 zł, wizyta co miesiąc lub trochę rzadziej. Za każdym razem usg robi bez proszenia. Dziś byłam na wizycie i powiedział że na następną mogę wziąć męża (bo na kozetce przypomniało mi się że chciałam nagrać dla męża usg). Dziś byłam również na prenatalnych w innym miejscu, wygląda na to że wszystko ok. Od dziś L4. Dziewczyny, które nie miały prenatalnych - mnie pytał m. In. ile karmiłam piersią, kiedy zaczęłam miesiączkować, czy cykle regularne, co ile, czy leki biorę, alergie, choroby, zabiegi, czy owulacja była wspomagana lekami, czy zapłodnienie naturalne, poród poprzedni w którym tygodniu, waga dziecka, moja grupa krwi. Tyle pamiętam, dużo pytań ogólnie.

Jeśli chodzi o wagę to narazie 300 gram przytyłam (13tydz.).
@M_P_90 brzuszek cudowny😍
@Kamiśka :) wierzę, że wszystko będzie dobrze, za dużo już stresów miałaś. Wszystkie z forum będziemy jutro z Tobą, pamiętaj o tym😗 miłego wieczoru dziewczyny😁
 
Ja narazie chodzę na nfz ale usg na każdej wizycie. Ale zamierzam się przeniesc prywatnie do innego i w czwartek mam już wizytę u niego. Sama wizyta 120 zł a z usg 250.
Kurcze tak mi się strasznie chciało coś z mcdonalds to zamówiliśmy z młodym po wieśmacu 😂 a teraz leżę bo nie mogę się ruszyć 😂 wogóle to dziś mnie coś ciągnie, kłuje...... 🤔
 
reklama
A USG wyszły dobrze ?
Oczywiście trzymam kciuki - wszelkie zło juz wyczerpałyśmy :)

W zeszłym tygodniu mialam na nfz - super lekarz, dostać się do niego prywatnie to dwa miesiące czekania. Powiedział, ze wszystko co na tym etapie powinno sie wykształcić, jest.
Dziś na prywatnym USG - lekarz mi pokazał, wszystkie narzady są, kosteczki paluszków też ( jakąś chorobę wykluczają), mózg w głowie.
Genetyk, powiedziała, że ok, jedynie ta beta ale on moze byc od NT icukrzycy podwyższona i jesli chcę to mogę rozszerzyć diagnostykę o NIFTY, a amnio musi mi zaproponować ze względu na wiek.
Dzwoniła właśnie moja pani doktor z wynikami nifty , zdrowa dziewuszka ❤️❤️
 
Do góry