reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Tez mi sie wydaje, ze rozstepy sa uwarunkowane genetycznie-lub od rodzaju skory. Ani moja mama, ani siostra nie maja rozstepow... ja mam paranoje odnosnie kremow i uzywam ich w kilogramach od okolo 7roku zycia, to myslalam, ze rozstepy nie maja szans sie pojawic. Stosowalam kremy, bio oil cala ciaze, ale rozstepy sie pojawily. I to calkiem sporo:( tak, ze brzucha juz na plazy nie pokaze. Mam tylko nadzieje, ze w tej ciazy sie nie pogorsza:(
rozstępy to wg mnie genetyka, mozna sobie pomoc, ale wystarczy wiekszy przyrost wagi, ktos pisał że br
Ja też tak często mam. U mnie sprawdza się kolacjao 20. Cukier mierze o 8 rano i mam 84-88. Jak jadłam jeszcze coś o 22 to zawsze powyżej 90
Dietę mam rozpisaną na 7 posiłów, nie jestem w stanie tyle zjeść, i zwykle jem max 5 , ale jesli po kolacji mam cukier blisko 70 to jem druga kolację czyli kanapka z czymś ( ale jem na siłę, bo jestem najedzona - i tylko sobie wmawiam ze to dla dobra dziecka)
Poza tym od kiedy jestem na tej diecie to wypiłam więcej soku pomarańczowego niż przez ostatnie 5 lat ( mam problem z układaniem tych wymienników węglowodanowych)
śniadania - 2 kromki chleba żytniego ( które mnie zapych i mam probem z 2) ser, warzywa, jabłko, mała kawa - i serioo mam juz małe obrzydzenie do tego składu - poza tym jem to sniadanie dluuugo ok 30 minut
II śniadanie owsianka z owocem i jog. naturlanym plus sloneznik
Obiad - ryż brązowy ( po każdej kaszy ból jelit) mięso - które mi śmierdzi, warzywa
Podwieczorek - owoc, 10 paluszków / orzechy
Kolacja znowu te nieszczęsne kanapki plus sok pomarańczowy - bo muszę w WW dobić :(

Marynia - jesli masz się stresować to może warto rozważyć zmianę lekarza ? my się mamy czuć zaopiekowane, zadaniem lekarza jest wszystko wytłumaczyć, przecież od wizyty do wizyty miaja bardzo duzo czasu a nasze głowy takie scenariusze piszą - w pisaniu tych czarnych są najlepsze :(
 
reklama
rozstępy to wg mnie genetyka, mozna sobie pomoc, ale wystarczy wiekszy przyrost wagi, ktos pisał że br

Dietę mam rozpisaną na 7 posiłów, nie jestem w stanie tyle zjeść, i zwykle jem max 5 , ale jesli po kolacji mam cukier blisko 70 to jem druga kolację czyli kanapka z czymś ( ale jem na siłę, bo jestem najedzona - i tylko sobie wmawiam ze to dla dobra dziecka)
Poza tym od kiedy jestem na tej diecie to wypiłam więcej soku pomarańczowego niż przez ostatnie 5 lat ( mam problem z układaniem tych wymienników węglowodanowych)
śniadania - 2 kromki chleba żytniego ( które mnie zapych i mam probem z 2) ser, warzywa, jabłko, mała kawa - i serioo mam juz małe obrzydzenie do tego składu - poza tym jem to sniadanie dluuugo ok 30 minut
II śniadanie owsianka z owocem i jog. naturlanym plus sloneznik
Obiad - ryż brązowy ( po każdej kaszy ból jelit) mięso - które mi śmierdzi, warzywa
Podwieczorek - owoc, 10 paluszków / orzechy
Kolacja znowu te nieszczęsne kanapki plus sok pomarańczowy - bo muszę w WW dobić :(

Marynia - jesli masz się stresować to może warto rozważyć zmianę lekarza ? my się mamy czuć zaopiekowane, zadaniem lekarza jest wszystko wytłumaczyć, przecież od wizyty do wizyty miaja bardzo duzo czasu a nasze głowy takie scenariusze piszą - w pisaniu tych czarnych są najlepsze :(
Rozważam zmianę lekarza ale teraz to szukam lekarza z którym skonsultuje wyniki i zrobi mi usg. Co dalej zobaczę.
 
Swedzaca skora oznacza, ze sie rozciaga:) brzusio ci rosnie:) to wcale nie musi oznaczac, ze pojawia sie rozstepy-z moich znajomych niewiele je ma:) ale smarowanie kremem zapobiega temu swedzeniu;p
Dokładnie 😊 mnie pierwszej ciąży cały czas swedziala skóra na brzuchu, no i przytyłam 20 kg a rozstępu ani jednego nie mam i uwaga smarowalam się cała ciążę klasycznym kremem Nivea 😁 teraz od początku już używam Palmersa i jestem zadowolona, choć to nie powiedziane,że rozstępy i tak się nie pojawią. Tym bardziej,że jestem 8 lat starsza i czuję różnice między ciąża po 20tce a po 30tce 😊
 
Kochane a macie jakieś domowe sposoby na bakterie w moczu? Czy myślicie żeby jednak ten temat zostawić i nie robić nic?
Co prawda nie miałam bakterii ale dolegliwości typu pieczenie to wiem że trzeba duuuzo pic wody z cytryną i można pić sok z żurawiny 100 procent sok bez cukru. chociaż ja za radą lekarza przerzuciłam się na żurawinę w tabletkach czyli zuravit bo jednak dawka jest większa niż w soku. Zurawina pomaga żeby bakterie nie przyklejały się do cewki moczowej no i duzo pic żeby jak najczęściej siusiać i wyplukiwac wszystko.
 
Hej dziewczyny ! :)

powiedzcie... czy miała z któraś z Was taką przypadłość ? Mianowicie.. cholenie swędzi mnie brzuch.. nie wiem czym to idzie, ale ciąglę się drapię.

Zauważyłam, że chyba zaczynają mi się powoli pojawiać rozstępy...czy to może mieć coś wspólnego ? I jak z tym cholerstwem walczyć ? 😥😥😥
Może mieć coś wspólnego bo jak swędzi to rośnie. Skóra się rozciąga. Czasami mnie też swędzi ale niezbyt mocno poki co. Tylko że smaruje rano i wieczorem. To jedyna rada - nawilżać najlepiej balsamami właśnie dla kobiet w ciąży :) smarujesz?
 
reklama
Dziewczyny na prenatalnymi wyszedł wam inny wiek ciąży niż obliczylyscie? 6 na wizycie wyszło mi 11 tydzień a 20 na prenatalnych wyszło 12+4 a według obliczeń powinno być 13 🤔🤔🤔
Mi na prenatalnych wyszło dobrze 13+3 ale tydzień później bylam u mojego lekarza na wizycie i wyszedl wiek ciazy 13+1 i dziecko mniejsze niż na prenatalnych to chyba nie jest możliwe? ;) dziewczyny mówiły żeby się nie przejmować tym bo zależy jak lekarz zmierzy. Chociaz wg mnie na prenatalnych pomiar jest bardziej miarodajny bo sprzęt lepszy i jednak specjalista.
 
Do góry