reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Matko jaka ja dziś jestem nie do życia, a tu jeszcze obiad trzeba ogarnąć i po młoda do szkoły lecieć.. chyba z ciśnieniem coś dziś nie tak jest 🤷
 
Hej Dziewczyny!
Ja wczoraj miałam wizytę, minęło 18 tygodni😉 lekarz od wejścia zwrócił uwagę, ze brzuszek mi niezle wywaliło, potem jak leżałam do usg to tez stwierdził, ze niezle mnie wydęło😜 a to wszystko sie zadziało w ciagu dosłownie tygodnia! Wiec w sumie czego sie spodziewać, duża zmiana, wiec plecy bola, pachwiny bola, podbrzusze boli, więzadła ciągną...😱 w każdym razie po wizycie ok, chłopczyk na 100%. Na następnej wizycie, 3 grudnia, bede miała usg połówkowe i da mi juz skierowanie na krzywa glukozy, ale to leci szybko! No i bede miała cc... ze względu na stan blizny. W sumie nawet sie cieszę, bo jestem niziutka 158cm, a pierwsze dziecko ważyło prawie 4 kg i mierzyło 58cm. Wiec kto wie czy poród naturalny więcej szkody by mi nie wyrządził. No i w pierwszej ciazy turlałam sie 42 tygodnie, teraz będzie 39, wiec zawsze to 3 tygodnie męczarni mniej😉
 
Dziewuchy dzwoniła do mnie Pani genetyk, mówiła, że wyniki mam naprawdę dobre tylko ta przezierność na skraju i proponuje zrobić test dodatkowy. I jakby nie powiedziała, że proponuję to bym nie myślała tyle o tym. I teraz myślę..


Czy któraś z Was miała przezornośc 2,3 i robiła dodatkowe testy? Wiem, że sa nifty a jakie inne są?
Chyba amniopunkcja i seco? Coś takiego? Musisz się zastanowić bo pewnie będzie ciągle ci to po głowie chodziło.. A który masz tydzień?
 
Dziewuchy dzwoniła do mnie Pani genetyk, mówiła, że wyniki mam naprawdę dobre tylko ta przezierność na skraju i proponuje zrobić test dodatkowy. I jakby nie powiedziała, że proponuję to bym nie myślała tyle o tym. I teraz myślę..


Czy któraś z Was miała przezornośc 2,3 i robiła dodatkowe testy? Wiem, że sa nifty a jakie inne są?
Hmmm myslalam, ze norma jest do 2,5(wiec nie wiem czy to tak calkiem na skraju)-ale to sie sprawdza tez wzgledem CRL. U mnie bylo CRL 52,3mm i NT 1,6mm.
Co do badan to najbezpieczniejsze nifty, bo wiadomo amniopunkcja to zawsze ryzyko:/. Moze porozmawiaj jeszcze ze swoim ginekologiem prowadzacym-co on o tym
mysli.
 
Mój gin mówi, że wyniki piękne i tyle, a ona dziś mówiła, że amino nie robiłaby ewentualnie nifty właśnie. Myślę o tym cały czas. I sama nie wiem decydować się czy nie.. Jestem w 15+0 wizytę kolejna będę miała w 18 tc
Jeżeli nifty to nie jest dla was koszt, to ja bym zrobiła dla spokojnej głowy, no ale rzeczywiście ta orzezisernosc nie jest jakaś mega duża?
 
reklama
Do góry