reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

tak, mam zamiar tez do szkoły iść. Mam tylko nadzieje ze będzie taka możliwość w obecnej sytuacji. Chociaż tez zauważyłam ze np. Na profilu zaufaj położnej jest dużo webinarów.
U mnie w mieście jest świetna szkoła rodzenia przy szpitalu, w pierwszej ciąży chwilę chodziłam (potem trafiłam do szpitala) i za godzinę było chyba coś ok.20zł, a co zajęcia przynosiłam nowe butelki czy smoczki z aventa. Niestety z tego co wiem teraz zajęcia są wstrzymane i coś czuję,że do przyszłego roku ich nie przywrócą, a szkoda, bo naprawdę fajna sprawa. Nawet nie chodzi o to,że nauczę się poprawnie rodzić, bo wiadomo teoria swoją drogą a rzeczywistość swoją 😂 ale akurat w tej szkole można było zapoznać położne, obejrzeć sale porodowe, zapoznać się ze zwyczajami panującymi w szpitalu, co według mnie ma mega znaczenie 😊
 
reklama
Generalnie to dużo szkół rodzenia jest też na NFZ i są naprawdę fajne. Jedynie, że w tych czasach bywają zajęcia on-line. Ale jedyna rzecz praktyczna jaka faktycznie robiliśmy na miejscu to pozycję wertykalne i oddychanie ale online też można dużo pokazać, no i myliśmy i przewijalismy lalki 😉 nam to o tyle pomogło, że zdecydowaliśmy się na wiaderko zamiast tradycyjnej wanienki 😃
 
Może ze szkołą rodzenia będzie jeszcze szansa - mam nadzieje, bo bardzo bym chciała skorzystać, widziałam, że w luxmedzie jest taka możliwość. Co do fotelika samochodowego przymierzam się do maxi cosi coral :)
 
Generalnie to dużo szkół rodzenia jest też na NFZ i są naprawdę fajne. Jedynie, że w tych czasach bywają zajęcia on-line. Ale jedyna rzecz praktyczna jaka faktycznie robiliśmy na miejscu to pozycję wertykalne i oddychanie ale online też można dużo pokazać, no i myliśmy i przewijalismy lalki 😉 nam to o tyle pomogło, że zdecydowaliśmy się na wiaderko zamiast tradycyjnej wanienki 😃
Jakieś specjalne wiaderko do kąpieli?
 
@PałkaZapałka tummy tub - część fizjoterapeutów nie jest za nim dla takich całkiem noworodków że względu na pionowa pozycję i główkę, ale my młoda kąpaliśmy w tym od początku i uwielbiała to, a główkę i dziecko się specjalnie podtrzymuje no i na początku dzieciątko myje się chwilę a nie godzinami 😉
 

Załączniki

  • Wiaderko-do-kapieli-TUMMY-TUB-PROMOCJA-ORYGINAL.jpeg
    Wiaderko-do-kapieli-TUMMY-TUB-PROMOCJA-ORYGINAL.jpeg
    14,9 KB · Wyświetleń: 19
z tym wyjazdem to może być dobry pomysł. Szczególnie ze nic nie pomaga innego. Ja mam podobnie z alergia wiosna i latem. Są miejsca ze jak wyjadę to jak ręka odjął a jak wracam to już po drodze powrotnej się zaczyna
My jak po 15 dniach wrocilismy to nie nawrocil mi ten kaszel i właśnie na 4 tyg kaszlu sie skończylo a w pierwszej jakos 7 ich bylo😔ale wlasnie zakonczyl mi sie w dniu przyjazdu to sie zastanawiam na ile to wyjazd pomogl a na ile zbiegło sie w czasie.. Dzis mialam maskarę do 4 nocy nie spalam bo kaszel męczył i brzuch przez to bolal. Z bezsilności to juz popłakuje dzis bo choc na chwile płacz pomaga...
 
@PałkaZapałka tummy tub - część fizjoterapeutów nie jest za nim dla takich całkiem noworodków że względu na pionowa pozycję i główkę, ale my młoda kąpaliśmy w tym od początku i uwielbiała to, a główkę i dziecko się specjalnie podtrzymuje no i na początku dzieciątko myje się chwilę a nie godzinami 😉
O, przyjrzę się. Ja na pewno nie będę mieć klasycznej wanienki :)
 
My jak po 15 dniach wrocilismy to nie nawrocil mi ten kaszel i właśnie na 4 tyg kaszlu sie skończylo a w pierwszej jakos 7 ich bylo😔ale wlasnie zakonczyl mi sie w dniu przyjazdu to sie zastanawiam na ile to wyjazd pomogl a na ile zbiegło sie w czasie.. Dzis mialam maskarę do 4 nocy nie spalam bo kaszel męczył i brzuch przez to bolal. Z bezsilności to juz popłakuje dzis bo choc na chwile płacz pomaga...
Ja tez mam kaszel zostało mi po przeziębieniu ale chora byłam miesiąc temu. Brałam antybiotyk i choroba przeszła ale kaszel został. Mecze się brzuch mnie przy tym boli i ten kaszel taki mokry ze musze do WC biegać bo buzia pełna wydzieliny 😭nie wiem kiedy mi przejdzie. Więc łączę się z tobą w bólu
 
reklama
Do góry