reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Hej dziewczyny. Dawno mnie nie było, więc nawet nie próbuję Was nadrobić 😅 Przychodzę do Was z pytaniem. Czy któraś z Was miewa w ciąży migreny? Jakoś tydzień temu miałam bardzo silny atak, zanik części pola widzenia, drętwiały mi ręce, nie mogłam się wysłowić, wymiotowałam i była generalna masakra. Trwało to dobre kilka godzin. Położna powiedziała że to mogło być wywołane stresem bo dzień wcześniej faktycznie bardzo się zdenerwowałam a dodatkowo tego dnia miałam powtórne badanie połówkowe więc martwiłam się czy tym razem uda się w 100% zbadać dzidzię. Od tamtego momentu przyszła jeszcze dwa razy bez żadnego konkretnego powodu. Leczyłam się kiedyś na migrenę, więc myślałam że już więcej nie będę musiała się z nią męczyć a tu niespodzianka :( Jeśli któraś z Was też to przechodzi, jak sobie radzicie bez możliwości wzięcia jakichkolwiek leków? To życie w ciągłym strachu że za chwilę znowu może wrócić mnie wykończy 🥺
Na początku 2 trymestru miałam parę razy- zimne okłady i ewentualnie paracetamol i jakoś przeszlo
 
Hej dziewczyny. Dawno mnie nie było, więc nawet nie próbuję Was nadrobić 😅 Przychodzę do Was z pytaniem. Czy któraś z Was miewa w ciąży migreny? Jakoś tydzień temu miałam bardzo silny atak, zanik części pola widzenia, drętwiały mi ręce, nie mogłam się wysłowić, wymiotowałam i była generalna masakra. Trwało to dobre kilka godzin. Położna powiedziała że to mogło być wywołane stresem bo dzień wcześniej faktycznie bardzo się zdenerwowałam a dodatkowo tego dnia miałam powtórne badanie połówkowe więc martwiłam się czy tym razem uda się w 100% zbadać dzidzię. Od tamtego momentu przyszła jeszcze dwa razy bez żadnego konkretnego powodu. Leczyłam się kiedyś na migrenę, więc myślałam że już więcej nie będę musiała się z nią męczyć a tu niespodzianka :( Jeśli któraś z Was też to przechodzi, jak sobie radzicie bez możliwości wzięcia jakichkolwiek leków? To życie w ciągłym strachu że za chwilę znowu może wrócić mnie wykończy 🥺
Ja biorę jedynie paracetamol, gdy powiedziałam o tym położnej mierzyła mi hemoglobine i się okazało że spadła i migrena może być też przez spadek, ja miałam kilka razy migrene w ciąży i wtedy jedynie paracetamol 🤷🏼‍♀️przed ciąża też miałam hormonalna leczona u neurologa.., 🤦‍♀️
 
niech_magiczna_moc_wigilijnego_wieczoru_przyniesie_wam_1484.jpg

Kochane Mamusie
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzę Ci nadziei, własnego skrawka nieba,
zadumy nad płomieniem świecy,
filiżanki dobrej, pachnącej kawy,
piękna poezji, muzyki,
pogodnych świąt zimowych,
odpoczynku, zwolnienia oddechu,
nabrania dystansu do tego, co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą,
śmiechem i wspomnieniami.
Wesołych świąt!
 
reklama
To znalazłam na necie odnośnie tygodnia i, miesiąca ciąży.
1tyg do 4-1miesiac
Od 5tyg do 8 tyg- 2miesiac
Od 9tyg do 13-3 miesiąc
Od 14 do 17tyg-4miesiac
Od 18 do 22tyg-5miesiac
Od 23do 27tyg -6miesiac
Od 28 do 31tyg-7 miesiąc
Od 32 do 35- 8miesiac
Od 36 do 40 tyg - 9miesiac
 
Do góry