reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Kiedy masz lekarza u mnie progesteron lskko urósł, ale mógłby być większy. 😜 Bierzesz coś na ten progesteron?
Jeszcze nie umówiłam wizyty. Pewnie nawet pęcherzyka by jeszcze nie było widać bo jest on widoczny przy becie ok 1000.
Ogólnie zobaczę jaki ten progesteron wyjdzie jutro I jak dalej będzie niski to umowie wizytę. Chociaż w pierwszej ciąży, która donosiłam to w tym samym czasie progesteron miałam 11 i jak byłam u lekarki i był tylko pęcherzyk to mi nawet nie przepisała tego progesteronu, dopiero jak już było serduszko i progesteron był dalej tylko 13 to wtedy wypisała. A w drugiej ciąży miałam na tym etapie 16, lekarz (inny) powiedział, ze jest ok, drugiego badania już nie robiłam i poroniłam. No ale poroniłam już po wizycie na której było serduszko... ogólnie dla spokojnej głowy wolałabym go przyjmować...

cudowne wieści 😊😍🤗
Powiem wam, że w sumie to obliczanie wieku z ciąży z OM to jest trochę bez sensu, bo często jest tak, że owulacja była później itd i później taki niepotrzebny stres, że z OM wychodzi tak, a z USG wychodzi inaczej...wg mnie to powinni obliczać wiek tylko z USG, a nie pytać o tą ostatnią miesiączkę 🤔🤔🤔 takie moje przemyślenia 😆😝
Tez tak uważam. Co z tego, ze miesiączkę miałam 9go lipca jak wiem, ze dni płodne miałam dopiero na przełomie pierwszego i drugiego tygodnia sierpnia, bo je po pierwsze czułam, a po drugie 6go sierpnia zrobiłam test owulacyjny, który był dodatni. Wiec u mnie na pewno ciąża conajmniej 2tyg młodsza niż z OM.
 
reklama
Sluchaj, nie wiem, czy bardzo chcesz iść na tą Polną na badania, bo jeśli nie to ja mogę Ci w Poznaniu polecić Alfamedica na Kościelnej, tam robiłam wszystkie prenatalne w poprzedniej ciąży i teraz też tam idę :) to jest prywatna klinika, ale sprzęt jest świetny, badanie bardzo szczegółowe, pani doktor rewelacyjna i można być na wizycie z mężem nawet w dobie tego koronaświrusa 😊 aha i nie musisz wtedy robić testu PAAPA, płacisz tylko za USG, które jest naprawdę bardzo szczegółowe i zakończone zdjęciem 4D maluszka na pamiątkę 😊😊😍
Polną mam bezpłatnie więc raczej nie zrezygnuję, najwyżej nie będę oglądać wyników ;-) najwyżej jak będzie bliżej 20 TC to się odezwę bo i tak płacić będę
 
Sluchaj, nie wiem, czy bardzo chcesz iść na tą Polną na badania, bo jeśli nie to ja mogę Ci w Poznaniu polecić Alfamedica na Kościelnej, tam robiłam wszystkie prenatalne w poprzedniej ciąży i teraz też tam idę :) to jest prywatna klinika, ale sprzęt jest świetny, badanie bardzo szczegółowe, pani doktor rewelacyjna i można być na wizycie z mężem nawet w dobie tego koronaświrusa 😊 aha i nie musisz wtedy robić testu PAAPA, płacisz tylko za USG, które jest naprawdę bardzo szczegółowe i zakończone zdjęciem 4D maluszka na pamiątkę 😊😊😍
Ja też mam niedaleko do Poznania :) Ile kosztuje to badanie?
 
cudowne wieści 😊😍🤗
Powiem wam, że w sumie to obliczanie wieku z ciąży z OM to jest trochę bez sensu, bo często jest tak, że owulacja była później itd i później taki niepotrzebny stres, że z OM wychodzi tak, a z USG wychodzi inaczej...wg mnie to powinni obliczać wiek tylko z USG, a nie pytać o tą ostatnią miesiączkę 🤔🤔🤔 takie moje przemyślenia 😆😝
Też jestem tego zdania, ale chyba korygują te różnice ok 12 tc.
 
W sumie racja. Lekarz zapytał "co ja chcę w ogóle zobaczyć teraz skoro miesiączka była 10 lipca" 😅
Więc mu powiedziałam, że cokolwiek. Ale tak mnie nastraszył że nic nie będzie widać... A jednak! Ja jestem z tych co nie mogę spać jak nie wiem co się dzieje więc choćby ta maleńka kropka mi wystarczy. Bo poszłam przychodni po wyniki badań krwi, ale nie dostanę ich póki lekarz nie zobaczy 😒 Więc kolejny tydzień czekania przede mną. Ale już dużo spokojniejszy 😊😊😊
A według mnie dla kobiety ważne jest zeby nawet zobaczyc czy pęcherzyk jest tam gdzie trzeba, ja ide jutro i mam zamiar zobaczyć czy jest 1 pecherzyk czy dwa chociażby :) nie liczę na to że zobacze zarodek ale chociaż pecherzyk :)
 
reklama
Ja się w sumie zastanawiam jak to możliwe że to 3-4 tydzień a ja objawy mam jak przy 6-7 mniej więcej (piersi już któryś tydzień są nabrzmiałe i strasznie bolesne, mdłości od jakiegoś tygodnia)... Cholera, może wykrakałam te bliźniaki 🤣🤣🤣
tez ci powiem ze od testu mam bardziej intensywne objawy jak byłam w styczniu w ciąży to tylko trochę brzuszek bolał i apetyt milam gigantyczny 😉 teraz zupełnie inaczej ☺️😄🙈
 
Do góry