reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Ja też w pierwszej ciąży dosyć późno właśnie gdzieś 19-20 tydzień , łożysko. Było na przedniej ścianie [emoji6] Teraz mam na tylnej i mimo , że dużo więcej tłuszczyku na brzuchu to od 15+6 mamy to [emoji3590]
Ja mialam w pierwszej na tylniej. Tu też na tylniej. Powiem Wam, że z pierwszą ciąża czlowiek tak mocno nie przeżywał. A teraz po tej wyboistej drodze czlowiek tak wszystko przezywa emocjonalnie. Ja to sie poryczałam jak poczułam te kopy. Obdzwoniłam pół książki telefonicznej 🤦‍♀️
 
reklama
Wiecie co jest najgorsze? Że o tym głównie decydują faceci, nie mając kurła pojecia, przez co my kobiety przechodzimy. Z jakimi emocjami musimy się mierzyć! Przed jakimi wyborami często jesteśmy stawiane.
Teraz pytam, czy jak dla jakiegoś posła zgwałcą córkę, wnuczke, żonę, siostrę, to też nazwą dziecko z gwaltu cudem bozym?!
Albo każą donosić dziecko, które po porodzie nie ma szans na zycie? I umrze po kilku minutach?
 
Moim zdaniem nie warto opierać się na przekazach medialnych, tylko zawsze powinno się docierać do źródła. Dla mnie przekaz medialny nie ma już od dawna waloru rzetelnej informacji. I czym innym jest wyrok TK w kwestii zgodności danego przepisu z Konstytucją, a czym innym tzw. ustawa antyaborcyjna. Z tego co czytam we wniosku o zbadanie zgodności to tam sprawa rozbijała się o sformułowanie „duże prawdopodobieństwo”. Mimo wszystko nie sądzę żeby kompromis aborcyjny (jak się to nazywa) na gruncie naszego prawa został zmieniony. A media będą rozdmuchiwać i interpretować temat tak, żeby osiągać swoje cele (i cele zaprzyjaźnionych partii rzecz jasna, które chcą żebyśmy się nawzajem pozagryzali).
Lepiej bym tego nie ujęła 👏👏👏
Idąc na dziennikarstwo na studiach dowiedziałam się jak to naprawdę wygląda i każda TV i każde radio ma swoją partie, którą popiera i do tego stopnia, że często kłamią o ich przeciwnikach żeby tylko zapewnić swojej partii poparcie większej liczby społeczeństwa...nie miałam pojęcia jak bardzo dziennikarstwo jest powiązane z polityką...dlatego zrezygnowałam z tego kierunku, bo niezależne media od dawna już nie istnieją 😔😔😔
 
Wiecie co jest najgorsze? Że o tym głównie decydują faceci, nie mając kurła pojecia, przez co my kobiety przechodzimy. Z jakimi emocjami musimy się mierzyć! Przed jakimi wyborami często jesteśmy stawiane.
Teraz pytam, czy jak dla jakiegoś posła zgwałcą córkę, wnuczke, żonę, siostrę, to też nazwą dziecko z gwaltu cudem bozym?!
Albo każą donosić dziecko, które po porodzie nie ma szans na zycie? I umrze po kilku minutach?
Masz absolutna racje,to mnie doprowadza do szalu,to co sie w Pl dzieje to chyba trzeba wyjechac i mieszkac za granica zeby zobaczyc,jak bardzo Polska jest kontrolowana przez religie.A to ze jakis facet ma zadecydowac czy ja moge urodzic chore dziecko to mnie az trzesie.Poptostu nie rozumiem kto sie na to godzi i czemu oni przepychaja takie pomysly??Ja wiem ze zawsze porownuje z Uk bo akurat tu mieszkam,ale no kurde ludzie sie tu za glowe lapie jak mowie co sie w Pl odprawia.W uk rzad wie ze bedzie musial takie biedne chore dziecko,utrzymywac.Dla nich to jest czysta kalkulacja,dlatego pappa jest za darmo w kazdym wieku,straszne to jest ale tez nikt ci nie powie usun bo bedziesz musiala miec jase od rzadu,ale bron Boze ktos by powiedzial nie wolno ci usunac bo nie to by poprostu tu nie przeszlo.
 
Apropo niewiedzy o chorobach - ja nie miałam pojęcia, ze zapalenie krtani u dzieci jest tak niebezpieczne! Wróciłam do pracy po macierzyńskim i gadałam z koleżanka, która mi powiedziała o tym. I mówiła, żebym sie nie martwiła, bo jak mały by miał to od razu poznam ten szczekający kaszel i ze jest to baardzo niebezpieczne, trzeba od razu reagować, bo dziecko sie może udusić. 2 dni pozniej w nocy słyszę szczekanie! A to mały tak kaszlał. Na następny dzień od razu lekarz i dostał inhalacje ze sterydu i mu przeszło. Także dziewczyny, nic strasznego, ale trzeba wiedzieć - poczytajcie o zapaleniu krtani u dzieci, żeby wiedzieć w razie czego!😉
O tym też nie miałam pojęcia 😱😱 zapalenie płuc i oskrzeli to tak, ale krtani...nigdy się z tym nie spotkałam...moj mały jak zachoruje to zaraz na antybiotyk przechodzi, bo u niego chwila i już na płuca schodzi...zachorowal nam do tej pory 2 razy, ale za każdym razem kończyło się z antybiotykiem, bo inhalacje nie pomagały...
 
reklama
Do góry