reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
Hejka. Starszy nie miał problemów bo mialam podane w 26 tyg sterydyy na rozwój pluc dla dziecka i tylko bylismy 2 tyg w szpitalu bo musial sie rozkarmic bo slabo mu szlo i zoltaczka dlugo sie utrzymywala. Z Kornelkiem bylo mniej ciekawie bo urodzil sie w średniej zamartwicy i przez to przez chwilę nie oddychal ale szybko doszedl do siebie. Tylko 2 dni był na noskach tylko tlen mu podawali. I mial problem z ukl. Trawiennym bo wkucie centralne podane do pępuszka sparalizowalo mu ten układ. Dopiero jak wyjeli mu w innym juz szpitalu bo go przetransportowali i wkuli do rączki to zaczął trawić. I Z nim byliśmy 3 tyg w szpitalu. Byla straszna tesknota za 2 latkiem który zostal w domu. Ale teraz zaden z chłopców nie ma oznak wczesniactwa i super sie rozwijaja. Także szybko zapomnialam ze cos bylo nie tak. Tylki 2 poród byl bardziej traumatyczny bo skurcze i rozwarcie na 10 cm poszlo w ciagu godziny a wody plodowe musieli mi przebić. Tak w skrócie ;)
😱 nawet sobie nie wyobrażam co musiałaś / musieliście przezywać !!! Ale takie historie warto znać bo dzięki temu ze napisałaś o tym to można mieć nadzieje ze zawsze i tak może być dobrze 😁
 
Mowia ze aby do 32 tyg a najlepiej do 34 bo pluca rozwinięte. Mlodszy urodzony w 32 tc i pluca mial juz rozwinięte. Z mlodszym doszlo mi do zakazenia wewnatrzmacicznego bo wody plodowe byly w stanie ropnego zapalenia i temu poród się zaczal. Wazne ze moje dzieci obronną ręką z Tego wyszły.
 
Czesc ja po dzisiejszym usg,bejbi zdrowe,odwrocilo sie i ogladalo moj kregoslup,ma 3d widzialam jak ziewalo,wiec chyba spalo bo nie chialo wspolpracowac.ale co najwazniejsze,nie musze juz mowic ze to dziecko tylko mowic moj synek,bo bedzie chlopczyk,braciszek dla mojego 10 latka:)
 
A moje dziecko znów jakby ma mniej 2 dni według usg i jego wymiarów.
Lekarz powiedział, że odpowiada 14 tygodniowi i jest w porządku. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Mówi, że wszytako super więc się nie martwię, ale najpierw Dzidziolek nadrobił a teraz tak zwolnił? Czy to kwestia tego, że mierzą dzidzie po obwodzie główki i kości udowej?
 
reklama
A moje dziecko znów jakby ma mniej 2 dni według usg i jego wymiarów.
Lekarz powiedział, że odpowiada 14 tygodniowi i jest w porządku. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Mówi, że wszytako super więc się nie martwię, ale najpierw Dzidziolek nadrobił a teraz tak zwolnił? Czy to kwestia tego, że mierzą dzidzie po obwodzie główki i kości udowej?

Czytałam gdzieś niedawno, że na takim etapie dzieci już rosną różnie i nie ma reguły a mimo to jest wszystko w porządku :)
 
Do góry