reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

A moje dziecko znów jakby ma mniej 2 dni według usg i jego wymiarów.
Lekarz powiedział, że odpowiada 14 tygodniowi i jest w porządku. [emoji2368][emoji2368][emoji2368]
Mówi, że wszytako super więc się nie martwię, ale najpierw Dzidziolek nadrobił a teraz tak zwolnił? Czy to kwestia tego, że mierzą dzidzie po obwodzie główki i kości udowej?
A w którym tygodniu teraz jesteś? Może po prostu lekarz któregoś razu źle zmierzył?
 
reklama
A moje dziecko znów jakby ma mniej 2 dni według usg i jego wymiarów.
Lekarz powiedział, że odpowiada 14 tygodniowi i jest w porządku. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Mówi, że wszytako super więc się nie martwię, ale najpierw Dzidziolek nadrobił a teraz tak zwolnił? Czy to kwestia tego, że mierzą dzidzie po obwodzie główki i kości udowej?
Ja to w ogóle nie zwracam na to uwagi... 🙄🤔 Muszę może o coś dopytać na następnej wizycie bo wcale się tym nie interesuje jak lekarz mówi że wszystko ok.
 
A moje dziecko znów jakby ma mniej 2 dni według usg i jego wymiarów.
Lekarz powiedział, że odpowiada 14 tygodniowi i jest w porządku. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Mówi, że wszytako super więc się nie martwię, ale najpierw Dzidziolek nadrobił a teraz tak zwolnił? Czy to kwestia tego, że mierzą dzidzie po obwodzie główki i kości udowej?
Mi dzis sonograf mierzyl tylko glowe,tak mysle bo to byl inny rodzaj usg,jestem 16+6 a cos slyszlam o 17+1 a nie mierzyl nogi np nie wiem czy to sie mierzy teraz glowe?jak lekarz mowi ze ok to jest ok
 
A w którym tygodniu teraz jesteś? Może po prostu lekarz któregoś razu źle zmierzył?
Jestem teraz według terminu porodu w 14+4, bo według okresu nie liczymy u mnie w ogóle a na usg dziś było 14+2 z tego co widziałam.
Wcześniej za to któregoś razu pokazało mi 11 tc a byłam w 10+4 i liczyłam, że teraz wyjdzie mi równo 15 tc a wyszło jeszcze mniej niż było jeszcze wcześniej nie no mega namieszałam hahahah, finalnie lekarz w karcie wpisał 14+4 a na usg widziałam 14+2, ale sporo dziś mierzył więc słuchałam jednym uchem, wolałam patrzeć na plecy maleństwa, bo więcej nie chciała pokazać hahhaa 🤣🤣🤣🤣🤣 ale racja, nie ma co przeżywać Lekarz mówi, że jest dobrze to jest dobrze ❤️❤️❤️
 
Mi dzis sonograf mierzyl tylko glowe,tak mysle bo to byl inny rodzaj usg,jestem 16+6 a cos slyszlam o 17+1 a nie mierzyl nogi np nie wiem czy to sie mierzy teraz glowe?jak lekarz mowi ze ok to jest ok
Kochana ja też nie wiem 😜 mi dziś mierzył nogę brzuszek i główkę 🤣🤣 i ostatni raz mierzył długość maleństwa, wyszło chyba 9 cm mówił ile waży, ale wypadło mi z głowy 😔
 
Jestem teraz według terminu porodu w 14+4, bo według okresu nie liczymy u mnie w ogóle a na usg dziś było 14+2 z tego co widziałam.
Wcześniej za to któregoś razu pokazało mi 11 tc a byłam w 10+4 i liczyłam, że teraz wyjdzie mi równo 15 tc a wyszło jeszcze mniej niż było jeszcze wcześniej nie no mega namieszałam hahahah, finalnie lekarz w karcie wpisał 14+4 a na usg widziałam 14+2, ale sporo dziś mierzył więc słuchałam jednym uchem, wolałam patrzeć na plecy maleństwa, bo więcej nie chciała pokazać hahhaa 🤣🤣🤣🤣🤣 ale racja, nie ma co przeżywać Lekarz mówi, że jest dobrze to jest dobrze ❤️❤️❤️
Moj synek tez moj kregoslup ogladal
 
Kochana ja też nie wiem 😜 mi dziś mierzył nogę brzuszek i główkę 🤣🤣 i ostatni raz mierzył długość maleństwa, wyszło chyba 9 cm mówił ile waży, ale wypadło mi z głowy 😔
Jak wczoraj byłam to tez mierzył główkę, kość udowa i brzuszek, ale nie mierzył długości calkowitej... No i wagę orientacyjną określił 112 g 😉
Wg każdego z tych pomiarów wiek ciąży tez dalej niż wg OM, ale tak jak mi wytłumaczył - na tym etapie to niewiele znaczy. Owszem ważne, czy dzidzia rośnie i każde kolejne usg określa postępy 🙂 aleee... skoro wszystko jest ok, to jest ok 😉
 
Kochana ja też nie wiem 😜 mi dziś mierzył nogę brzuszek i główkę 🤣🤣 i ostatni raz mierzył długość maleństwa, wyszło chyba 9 cm mówił ile waży, ale wypadło mi z głowy 😔
Witam z wieczora 😀
przez zdalną naukę i problemy z netem wypadłam z forum no, ale już wracam.
U nas ok wczoraj miałam wizytę u gina, ale bez USG, więc maleństwa nie widziałam ☹️ no nic muszę czekać do połówkowych. Kto jeszcze czeka?

W poniedziałek endokrynolog i teleporada z diabetologiem i do przodu.
Pozdrawiam.
 
reklama
Jestem teraz według terminu porodu w 14+4, bo według okresu nie liczymy u mnie w ogóle a na usg dziś było 14+2 z tego co widziałam.
Wcześniej za to któregoś razu pokazało mi 11 tc a byłam w 10+4 i liczyłam, że teraz wyjdzie mi równo 15 tc a wyszło jeszcze mniej niż było jeszcze wcześniej nie no mega namieszałam hahahah, finalnie lekarz w karcie wpisał 14+4 a na usg widziałam 14+2, ale sporo dziś mierzył więc słuchałam jednym uchem, wolałam patrzeć na plecy maleństwa, bo więcej nie chciała pokazać hahhaa 🤣🤣🤣🤣🤣 ale racja, nie ma co przeżywać Lekarz mówi, że jest dobrze to jest dobrze ❤❤❤
No i to jest super podejście :)
 
Do góry