reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Dziękuję dziewczyny.
Po 8 godz dopiero wstawałam, ale niestety wymiotowałam. Mała cały czas przy cycu 🙈 - nawet położne powiedziały że mi współczują,bo mała tylko pół godziny wytrzymała beze mnie 🙉 a chciały ja zabrać na 3godz zebym pospała. Zdążyłam się tylko umyć 😂 .
jestem mega zmęczona ale szczęśliwa.
 
reklama
Dzisiaj odwiedziła mnie pielęgniarka laktacyjna i.... okazało się że źle przystawiam dziecko do piersi 🤦🏽‍♀️
Nie miałam o tym pojęcia i jak się pytali czy dziecko ssie to mówiłam że tak, tylko sutki bolą, mało pokarmu ale młody ssie. Piszę to dlatego żebyście zwróciły na to uwagę, takie konsultacje powinny być już pierwszego dnia, okazało się że jak mi dobrze przystawiła syna do piersi to sutki nie bolą! Mleka mam bardzo dużo tylko problem tkwił w poprawnym przystawianu maluszka. Polecam i zachęcam żeby konsultować się po porodzie w szpitalu z pielęgniarkami laktacyjnymi, nawet jak nam się wydaje że chyba wszystko ok. U mnie te chyba ok, było niedobre 😉
Pozdrawiam was.
 
Dzisiaj odwiedziła mnie pielęgniarka laktacyjna i.... okazało się że źle przystawiam dziecko do piersi 🤦🏽‍♀️
Nie miałam o tym pojęcia i jak się pytali czy dziecko ssie to mówiłam że tak, tylko sutki bolą, mało pokarmu ale młody ssie. Piszę to dlatego żebyście zwróciły na to uwagę, takie konsultacje powinny być już pierwszego dnia, okazało się że jak mi dobrze przystawiła syna do piersi to sutki nie bolą! Mleka mam bardzo dużo tylko problem tkwił w poprawnym przystawianu maluszka. Polecam i zachęcam żeby konsultować się po porodzie w szpitalu z pielęgniarkami laktacyjnymi, nawet jak nam się wydaje że chyba wszystko ok. U mnie te chyba ok, było niedobre 😉
Pozdrawiam was.
Dzięki za radę ❤️ Też bym nawet nie pomyślała prosić o pomoc, jeśli by mi się wydawało że jest dobrze 😁
 
Hej dziewczyny, ja dziś po wizycie. Aktualnie 38+4, waga dzidziusia 3058 g, rozwarcie na 3 cm. Trochę jestem rozczarowana tą wizytą, mój Pan Dr miał dziś chyba gorszy dzień. Dwa tygodnie temu szyjka miękka, podatna, rozwarta na 2 cm, a dziś mi mówi że postęp jest ale on by się nie spodziewał, mimo że dziecko nisko ułożone, ja nacisk czuję praktycznie bez przerwy. Dodatkowo zaplanował mi jeszcze jedną wizytę w dniu terminu, juz bez skierowania na badania krew/mocz, tylko wizyta po to, żeby w razie czego dać skierowanie na wywolanie. Oczywiście mógłby zrobić to dziś, ale jednak kasa tez jest wazna 🙄💵 Ja próbuje wszystkiego, ostre jedzenie właśnie wjechało, piłka nadmuchana, masaż sutkow mam zamiar robić, ciepły prysznic, przytulanki, do tego to co od dwóch tygodni czyli liść maliny i wiesiolek, może coś ruszy z kopyta samo, bo najbardziej przeraża mnie wywoływanie 😢
 
@PaulinxBB u mnie podobna sytuacja..
Wczoraj po wizycie 37+6 ... waga Małej jakieś 3050g. Szyjka ciągle długa i zamknięta. Do terminu jeszcze 2 tygodnie więc...No okej... Ale bardzo bym chciała nie przenosić.
Wdrazam codzienne spacery.. pewnie też jakieś przytulanki z mężem.. chociaż nie ukrywam że już na tym etapie nie jest to szczególnie wygodne..przyjemne itd.. codziennie olej z wiesiołka doustnie I na noc dopochwowo.
Mam pytanie... gdzie kupowalyscie te herbatkę z liścia malin ? Nie ma tego po aptekach.. :(
 
@PaulinxBB u mnie podobna sytuacja..
Wczoraj po wizycie 37+6 ... waga Małej jakieś 3050g. Szyjka ciągle długa i zamknięta. Do terminu jeszcze 2 tygodnie więc...No okej... Ale bardzo bym chciała nie przenosić.
Wdrazam codzienne spacery.. pewnie też jakieś przytulanki z mężem.. chociaż nie ukrywam że już na tym etapie nie jest to szczególnie wygodne..przyjemne itd.. codziennie olej z wiesiołka doustnie I na noc dopochwowo.
Mam pytanie... gdzie kupowalyscie te herbatkę z liścia malin ? Nie ma tego po aptekach.. :(
Ja dostałam w aptece za jakieś niecałe 3 złote, myślę że skoro nie ma w aptekach u Ciebie to zostaje tylko zielarski:)
 
Czyli wszystkie jestesmy na koncowce i wszystkie czekamy. Macie dziewczyny juz czesto skurcze? Bo ja prawie non stop ale jakos nic nie chce ruszyc.

Dlugie spacery ale dosc szybkie mycie okien ogolnie duzo wysilku fizycznego. Herbata z lisci malin to najlepiej taka chyba z zielarskiego prawdziwa aaa i swiezy ananas ponoc tez pomaga. Ja pomimo tego ze brzuch mam malutki zreszta mala ma tylko 2kg to mam tak bardzo dosc licze ze do przyszlego tyg cos sie jednak zacznie dziac.
 
A czy któraś z Was czuje zdecydowanie slabsze ruchy dziecka? Albo któraś rozpakowana czuła tak przed porodem? Na wizycie było wszystko ok, KTG mam w domu więc nie martwię się o dobrostan mojej córki, tylko ciekawa jestem czy to może jeden z objawów tuż przed porodem? 🤔 Mniej więcej juz trzeci dzień, gdzie widocznie się uspokoiła, bo całą ciąże była bardzo aktywnym dzieckiem juz od 14 tygodnia 😁
 
Wydaje mi sie ze moja tez sie mniej rusza za to twardnienie brzucha jest bardzo czesto.
Kazda ciaza jest inna i ciezko stwierdzic najgorsze jest wlasnie to czekanie i szukanie objawow na sile [emoji28] bo u mnie jest to samo. Wczoraj byly czesto skurcze to myslalam ze a moze akurat sie cos rozkreci ale niestety cisza [emoji85]
A czy któraś z Was czuje zdecydowanie slabsze ruchy dziecka? Albo któraś rozpakowana czuła tak przed porodem? Na wizycie było wszystko ok, KTG mam w domu więc nie martwię się o dobrostan mojej córki, tylko ciekawa jestem czy to może jeden z objawów tuż przed porodem? [emoji848] Mniej więcej juz trzeci dzień, gdzie widocznie się uspokoiła, bo całą ciąże była bardzo aktywnym dzieckiem juz od 14 tygodnia [emoji16]
 
reklama
Wydaje mi sie ze moja tez sie mniej rusza za to twardnienie brzucha jest bardzo czesto.
Kazda ciaza jest inna i ciezko stwierdzic najgorsze jest wlasnie to czekanie i szukanie objawow na sile [emoji28] bo u mnie jest to samo. Wczoraj byly czesto skurcze to myslalam ze a moze akurat sie cos rozkreci ale niestety cisza [emoji85]
Skurcze to ja juz mam w nosie 😅 takie duże piszą sie na KTG od chyba dwóch tygodni i nic nie ruszyło 😄
 

Załączniki

  • Screenshot_20210402_180526_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_20210402_180526_com.google.android.apps.docs.jpg
    160 KB · Wyświetleń: 83
Do góry