reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Hej dziewczyny, u nas mała ładnie przybiera na wadze, ale zaczęły się problemy z brzuszkiem. Płacz, szukanie cyca, ale nie chce jeść tylko się uspokoić przy cycu, a wtedy leci jej mleko, ona się denerwuje i łyka powietrze i tak w kółko... Potem płacz, bo nie może ani odbić ani zasnąć i ulewa... chyba, że je sobie spokojnie,nie nałyka się powietrza to wtedy zaśnie zadowolona 🤷‍♀️
Starszy trochę zazdrosny, ale póki co tragedii nie ma.
Mi chyba hormony odbijają, bo ledwo drugie na świecie od 3tygodni, a ja czytam sobie o tym jak wygląda trzeci poród 😂
 
reklama
U nas drugi dzień marudy. Synek je ładnie, mleka mam full, ale mimo tego ciężko mu się zasypia na drzemki. Ostatniej nocy budziłam się co 40min. W ciągu dnia też zaśnie na 30-40 min i płacz, marudzenie.
Czy wasze niemowlaczki też robią kupki prawie co zmiana pieluszki? ja mam wrażenie że co godzina to kupka. 🤷‍♀️ 🤦‍♀️
U mnie starszy syn też robi się zazdrosny, ciężko mi poświęcić mu tyle czasu ile miał przed nowym członkiem rodziny. Zwłaszcza jak maluszek ma marudny dzień.
 
U nas drugi dzień marudy. Synek je ładnie, mleka mam full, ale mimo tego ciężko mu się zasypia na drzemki. Ostatniej nocy budziłam się co 40min. W ciągu dnia też zaśnie na 30-40 min i płacz, marudzenie.
Czy wasze niemowlaczki też robią kupki prawie co zmiana pieluszki? ja mam wrażenie że co godzina to kupka. 🤷‍♀️ 🤦‍♀️
U mnie starszy syn też robi się zazdrosny, ciężko mi poświęcić mu tyle czasu ile miał przed nowym członkiem rodziny. Zwłaszcza jak maluszek ma marudny dzień.
Ile Twoj starszy ma?
U nas kupki też często ;)
 
U nas drugi dzień marudy. Synek je ładnie, mleka mam full, ale mimo tego ciężko mu się zasypia na drzemki. Ostatniej nocy budziłam się co 40min. W ciągu dnia też zaśnie na 30-40 min i płacz, marudzenie.
Czy wasze niemowlaczki też robią kupki prawie co zmiana pieluszki? ja mam wrażenie że co godzina to kupka. 🤷‍♀️ 🤦‍♀️
U mnie starszy syn też robi się zazdrosny, ciężko mi poświęcić mu tyle czasu ile miał przed nowym członkiem rodziny. Zwłaszcza jak maluszek ma marudny dzień.
U nas też kupki prawie za każdym karmieniem. A starszy synek też zaczął robić się zazdrosny. To już chyba tak niestety jest dopóki sytuacja się trochę nie unormuje
 
Tak no spę z zalecenia lekarza na wieczór.. działa jakoś rozkurczowo i niby ma chyba pobudzać trochę macicę do "działania"
Trochę dziwnie, tabletki rozkurczowe aby pobudziły macice 🤔🤔 koleżanka jak miała skurcze i brała nospe to zahamowała poród i dostała zjebe w szpitalu. Ale tu nie wiem. No lekarz mądrzejszy niby ale czasem różnie bywa.
Hej dziewczyny, u nas mała ładnie przybiera na wadze, ale zaczęły się problemy z brzuszkiem. Płacz, szukanie cyca, ale nie chce jeść tylko się uspokoić przy cycu, a wtedy leci jej mleko, ona się denerwuje i łyka powietrze i tak w kółko... Potem płacz, bo nie może ani odbić ani zasnąć i ulewa... chyba, że je sobie spokojnie,nie nałyka się powietrza to wtedy zaśnie zadowolona 🤷‍♀️
Starszy trochę zazdrosny, ale póki co tragedii nie ma.
Mi chyba hormony odbijają, bo ledwo drugie na świecie od 3tygodni, a ja czytam sobie o tym jak wygląda trzeci poród 😂
U mnie też był płacz i połykanie powietrza i problem z brzuszkiem używamy priobiotyk biogaia i jest o niebo lepiej. Ulewa ale już nie ma problemów z brzusiem. Jak urodzilam 2 syna to w czasie karmienia ze starszym np rysowałam, oglądałam wspólnie bajkę i były rozmowy, oczywiście dużo prosilam go o pomoc np podaj pieluszke i go za to chwaliłam, przestał być zazdrosny wręcz stał się bardzo opiekuńczy ( 2,5 lata różnicy) .
U nas drugi dzień marudy. Synek je ładnie, mleka mam full, ale mimo tego ciężko mu się zasypia na drzemki. Ostatniej nocy budziłam się co 40min. W ciągu dnia też zaśnie na 30-40 min i płacz, marudzenie.
Czy wasze niemowlaczki też robią kupki prawie co zmiana pieluszki? ja mam wrażenie że co godzina to kupka. 🤷‍♀️ 🤦‍♀️
U mnie starszy syn też robi się zazdrosny, ciężko mi poświęcić mu tyle czasu ile miał przed nowym członkiem rodziny. Zwłaszcza jak maluszek ma marudny dzień.
Moja na początku też tak się budziła, teraz już co 2 godz w dzień a w nocy pięknie co 3 godz. Tylko od 20do 22 ma problem z zaśnieciem więc sobie gawędzimy 😁 oj kupy moja mówię jak kaczka co zje to przeleci, praktycznie po każdym karmieniu a najczęściej w trakcie 🙈🙈
Z zazdrością przeczytaj co napisałam może to pomoże :) karmilam nie trzymając dziecka ( na poduszce był i ręce miałam wolne aby z drugim coś porobic)
 
Hej, my już od wczoraj w domu :D W ciąży +15kg, dziś rano już jest - 6,5kg. (rodziłam w poniedziałek) Patrzę w lustro i czuję się super 😁 Brzuszek oczywiście nadal jest, ale myślałam że będzie gorzej. 😜 Gabrysia jest cudowna, je co 3-4h, resztę czasu praktycznie śpi. Mega nam ułatwia te pierwsze dni, także cieszę się póki mogę 😉 Chociaż w szpitalu była najgłośniejsza na oddziale :D teraz już to ogarnęliśmy, jak tylko się przebudzi to karmienie, przewijanie i co tam jeszcze potrzeba i okazuje się że nie jest wtedy taka płaczliwa :D Pozdrawiamy wszystkie mamusie, które jeszcze czekają aż dzidziuś opuści swoje lokum :D
 
Starszy syn ma 9 lat, jedynak do tej pory także musi się przyzwyczaić do sytuacji. I tak napewno jest łatwiej niż jak by miał z 4-6 lat.
Mój noworodek zyskał już tożsamość, jest zarejestrowany także mogę oficjalnie powiedzieć że mam w domu Tadeusza Franciszka ☺️
Karmienie ciut lepiej, ale zastanawiam się nad tym czy ja go nie przekarmiam, bo jak czasem tak go co 1,5h karmię to ciężko mu zasnąć, przebiera nóżkami. Kupki mają grudki, czyli pokarm jest tłusty.
Tadzio lubi zasypiać przy piersi, nawet bujający tato nie jest wystarczająco "uspokajający" jak cyc. No i przez to że tak do spania i uspokajania cyc ma to ciągle je i myślę że może ma ciężko na brzuszku bo za dużo poprostu je 🤷‍♀️
W poniedziałek się wypytam bo mamy wizytę patronazową.
 
@inesia a skąd wiesz, że pokarm tłusty? Bi grudki? Ja czytałam że to zdrowy niemowlak ma właśnie kupy żółte lub musztardowe rzadkie ale też mogą być grudki. U mnie prawie za każdym razem grudki są. A kupa to i po karmieniu i w trakcie- śmieje się że jak mała kaczuszka co zje to wykupcia 😂🙈🙊
 
@inesia a skąd wiesz, że pokarm tłusty? Bi grudki? Ja czytałam że to zdrowy niemowlak ma właśnie kupy żółte lub musztardowe rzadkie ale też mogą być grudki. U mnie prawie za każdym razem grudki są. A kupa to i po karmieniu i w trakcie- śmieje się że jak mała kaczuszka co zje to wykupcia 😂🙈🙊
Położna mi powiedziała że gdy są grudki to znaczy że pokarm tłusty. Ale to dobrze 😉
U nas najlepszą noc od początku! Młody co 3 h się budził, zjadał i zasypiał ☺️
Także i ja się wyspałam, mimo że z przerwami 😉
 
reklama
Do góry