reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Ale cudnie się czyta wszystkie te dobre wiadomości! 😍 Gratulacje dla Was dziewczyny i oby tak już do kwietnia! ❤️
Ja dzisiaj przespałam praktycznie cały dzień, ale muszę powiedzieć ze sok z kiszonych ogórków zadziałał cuda 😂😂 Ulga jak nie wiem co!
A jak Wasz dzień? 😍
Cieszę się, że zadziałał, tak mi się przypomniało ☺️ ja też cały słoik wypiłam🙈
 
reklama
Z ciuchami mam ten sam problem. 🙈 Jeansów już nawet nie dotykam. 😂 Muszę kupić jakieś dostosowane legginsy, do tego luźny sweterek i włączam tryb jesieniary. Na tę chwilę wykorzystuje jeszcze długie sukienki + swetry do tego. "Na szczęście" prawie cały czas siedzę w domu także za dużo opcji ubraniowych nie potrzebuje. 😅 U mnie brzuszek już się pokazał 🙈 ale to pewnie kwestia dwóch lokatorów. Wszystkie problemy, o których piszecie też mnie dotykają. No i to ciągnięcie brzucha albo kłucie w pachwinach...trochę stresuje a trochę cieszy, bo jednak świadczy o tym, że dzieciaczki rosną i macica pracuje...
Ale super z bliźniakami 🤩🤩 nie martw się, u mnie też już widać doskonale, z dnia na dzień brzuch normalnie mi urósł to mega dziwne było. A tylko jeden lokator u mnie tyle, że ciąża drugą, może dlatego. Wyglądam jak niektóre w 6 miesiącu 🙈🙈
 
Ale super z bliźniakami 🤩🤩 nie martw się, u mnie też już widać doskonale, z dnia na dzień brzuch normalnie mi urósł to mega dziwne było. A tylko jeden lokator u mnie tyle, że ciąża drugą, może dlatego. Wyglądam jak niektóre w 6 miesiącu 🙈🙈
U mnie brzuszek też się pokazał już lekko, a waga od ostatniej wizyty -3kg i ciąża pierwsza i pojedyncza wiec chyba nie ma reguły :D
 
Ale super z bliźniakami 🤩🤩 nie martw się, u mnie też już widać doskonale, z dnia na dzień brzuch normalnie mi urósł to mega dziwne było. A tylko jeden lokator u mnie tyle, że ciąża drugą, może dlatego. Wyglądam jak niektóre w 6 miesiącu 🙈🙈
No ja też nie miałam nigdy wyrobionych mięśni brzucha, więc pewnie to się kłania. 🤷🏻‍♀️ Ale dokładając do tego wzdęcia (u mnie bardziej wieczorem), to też się czuję jak już w meeega zaawansowanym stanie. 😅
U mnie brzuszek też się pokazał już lekko, a waga od ostatniej wizyty -3kg i ciąża pierwsza i pojedyncza wiec chyba nie ma reguły :D
No właśnie ku mojemu zaskoczeniu u mnie waga też bez zmian albo nawet -1 kg. Z tym, że ja katuję, z racji cukrzycy ciążowej, dietę z niskim indeksem glikemicznym i to chyba efekt tego, pomimo że posiłków jem naprawdę sporo... Lekarz też mi ostatnio mówił, że to jest ok a biorąc pod uwagę, że diabetolog chce żebym przytyła tak maks. 15-18 kg, to cieszę się, że w pierwszym trymestrze może uda się coś zaoszczędzić na później. 🙊
 
No ja też nie miałam nigdy wyrobionych mięśni brzucha, więc pewnie to się kłania. 🤷🏻‍♀️ Ale dokładając do tego wzdęcia (u mnie bardziej wieczorem), to też się czuję jak już w meeega zaawansowanym stanie. 😅

No właśnie ku mojemu zaskoczeniu u mnie waga też bez zmian albo nawet -1 kg. Z tym, że ja katuję, z racji cukrzycy ciążowej, dietę z niskim indeksem glikemicznym i to chyba efekt tego, pomimo że posiłków jem naprawdę sporo... Lekarz też mi ostatnio mówił, że to jest ok a biorąc pod uwagę, że diabetolog chce żebym przytyła tak maks. 15-18 kg, to cieszę się, że w pierwszym trymestrze może uda się coś zaoszczędzić na później. 🙊
U mnie lekarka daje max 10 kg wiec tez się cieszę że zaoszczędza na potem :p
Ja jem normalnie, przynajmniej się staram, ale wymioty i mdłości robią swoje od kilku tygodni tez nie jestem w stanie zjeść całej porcji wiec to tez pewnie przez to
 
Jakby to robicie... Ja przez mdłości musiałam non stop coś podjadać, nadal je mam ale mniejsze. Ostatnio byłam u gina już 4kg więcej. Znając mnie to przekrocze wszystkie limity ☹️😤
Ja w pracy jeszcze nic nie mówię. Dopiero po prenatalnych. Teraz wizyte mam za 3 tygodnie.... Cholernie dluggggooo
 
No i mam infekcję i ja... lekarz mówi, że to normalne w ciąży, bo jesteśmy podatne na wszelkiego rodzaju infekcje. Niestety nie jest w stanie mi nic podać, dopiero po 12 tygodniu :( A jak wiecie, piecze i szczypie. To chyba ten mój basen ☹☹☹ Macie jakieś domowe sposoby, żeby chociaż troszkę sobie pomóc?
 
Mi waga niby też stoi w miejscu, a brzuch mam czasem ogromny.. Nie wymiotowałam, nie miałam nudności, jem tyle ile wcześniej. Jedyna różnica że teraz nie ćwiczę, więc myślałam że waga pójdzie do przodu. Ale chyba doceniam, że jeszcze nie przytyłam 😁
Wzdęcia i problemy żołądkowe są do kitu 😔a mi teraz to najbardziej dokucza..
Dziś się obudzilam z bólem żołądka, ale jakoś w miarę szybko przeszło
 
reklama
Cześć dziewczyny!
Kto ma w tym tygodniu wizyty i prenatalne? :)
Wiem, że @Uni_Cat ma dziś, a @ancyssko jutro. Trzymamy kciuki! ✊

Ja w pierwszej ciąży prowadziłam tabelę w excelu i co tydzień zapisywałam wagę. Przed ciążą ważyłam 58,5 i przez pierwsze 20 tygodni nic nie przytyłam, potem w tygodniach 20-35 było na plusie 5 kg i w ostatnich tygodniach dodatkowy kilogram co tydzień, więc skończyłam z 10 kg na plusie, ale sam syn ważył 4360g, więc szybko spadło. 😂 Oj chciałabym, żeby teraz było podobnie. 😅
 
Do góry