reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Ja mam -4,5 i planuje po prostu podejść do okulisty koło 7-8 miesiąca :) zastrzyki to prawda okropieństwo!! Raz wejdzie jak w masełko a raz robi się siniak jak śliwka. Powiem tak-jak mam gorszy dzien to i gorzej wchodzą. To normalne ze masz wzloty i upadki, jeszcze do tego hormony szaleją. Co do zastrzyków to podpowiem jeszcze jak ja je robię: celuje sobie igła, zamykam oczy i wbijam zdecydowanym ruchem. Najgorzej się zawachac !! Jesteś dzielna ze robisz je sama ❤️
Ja jestem za to po laserowej korekcji wzorku, już chyba z 4 lata, gdzie likwidowali mi wadę ponad -9dp.
Lekarka zawsze mi potwarzała, że najważniejsza jest kontrola w ciąży dna oka, bo jeśli będzie wszystko OK, to ona nie widzi przeciwwskazań do porodu naturalnego.
Wszystko się jednak okaże w trakcie ciąży u okulisty.
 
reklama
Wracam :)
Dziękuje dziewczyny za takie wsparcie :)
Ostatnio było mnie troszkę mniej bo spalam po pracy, męczyły mnie mdłości wczoraj nie mialam siły sie nawet spakowac :(
Ale juz jestem w trasie na Mazury :)
Jesli nie macie nic przeciwko to zostaje z wami bo jakos tak tu cieplo i rodzinnie :)
Gratuluje wszystkim nowym mamom ktore do nas dołączyły 😘

A dzuewczyny ktore czekają na pierwsze USG zaufajcie intuicji ona was nie zawiedzie, przy pierwszej ciazy od samego poczatku czulam ze cos jest nie tak, tera od raU podeszłam na lajcie , bylam spokoj a jakbym wiedziala ze wszystko bedzie dobrze.

Nadrabiając zaległości trafiłam na wątki co robilyscie przed tym zanim dowiedzialyscie sie ze jestescie w ciazy:
Ja mialam dwa dni przed pozytywnym testem wyrywane ósemki 😲 wogole sie nie oszczędzałam w tamtym cyklu, imprezowałam, zle jadlam itp. Po prostu wyluzowałam . Na codzien nawet przed ciaza bardzo dbałam o to co ląduje na moim talerzu, śmieciowe jedzenie bylo bardzo bardzo rzadko, a najgorsze jest to ze teraz mam awersje do warzyw, kasz. Najchętniej jadlabym tylko zapiekanki z Orlenu 🤣 ale po wczorajszym serduszku tatuś zabronił mi sie niezdrowo odżywiać 🥲

No właśnie ja jakos teraz mam podejscie na luzie, czuje, ze bedzie dobrze. Mam nadzieje, ze moja intuicja mnie nie myli. Oby
 
Wracam :)
Dziękuje dziewczyny za takie wsparcie :)
Ostatnio było mnie troszkę mniej bo spalam po pracy, męczyły mnie mdłości wczoraj nie mialam siły sie nawet spakowac :(
Ale juz jestem w trasie na Mazury :)
Jesli nie macie nic przeciwko to zostaje z wami bo jakos tak tu cieplo i rodzinnie :)
Gratuluje wszystkim nowym mamom ktore do nas dołączyły 😘

A dzuewczyny ktore czekają na pierwsze USG zaufajcie intuicji ona was nie zawiedzie, przy pierwszej ciazy od samego poczatku czulam ze cos jest nie tak, tera od raU podeszłam na lajcie , bylam spokoj a jakbym wiedziala ze wszystko bedzie dobrze.

Nadrabiając zaległości trafiłam na wątki co robilyscie przed tym zanim dowiedzialyscie sie ze jestescie w ciazy:
Ja mialam dwa dni przed pozytywnym testem wyrywane ósemki 😲 wogole sie nie oszczędzałam w tamtym cyklu, imprezowałam, zle jadlam itp. Po prostu wyluzowałam . Na codzien nawet przed ciaza bardzo dbałam o to co ląduje na moim talerzu, śmieciowe jedzenie bylo bardzo bardzo rzadko, a najgorsze jest to ze teraz mam awersje do warzyw, kasz. Najchętniej jadlabym tylko zapiekanki z Orlenu 🤣 ale po wczorajszym serduszku tatuś zabronił mi sie niezdrowo odżywiać 🥲



Odpoczywajcie, dbaj o siebie. Oby pogoda dopisala. 🙃
 
Dziewczyny może któraś z was jest stomatologiem lub ma doświadczenie. Dzisiaj będąc jeszcze na wakacjach w Chorwacji złamałam dość poważnie ząb. Udałam się do stomatologa i ona próbując usunąć złamana czesc wyrwała mi 3/4 zęba :/ korzeń został. Czy wiecie czy można w ciąży wstawiać koronki implanty itd ?
 
Cześć przyszłe mamuśki!

U mnie na teście dziś dwie kreseczki. Beta niska, ale pozytywna. Jestem 2 dni przed okresem więc pewnie dlatego.

Jutro biegnę po zastrzyki z heparyny do ogólnego bo ja też muszę je przyjmować przez całą ciążę i połóg.
Gratulacje 😊 a jaka miałaś dziś betę ? Powtarzasz w piątek ?
 
Dziewczyny może wy pomożecie bo już nie wiem co robić otóż 31.07 podpisałam wypowiedzenie z pracy za porozumieniem stron bez okresu wypowiedzenia od 02.08 zaczęłam nowa pracę na okres próbny do 31.10 po tygodniu okazało się że jestem w ciąży czy umowa zostanie przedłużona do dnia porodu i czy jest możliwość dostania płatnego macierzyńskiego i zastanawiam się czy nie iść w połowie września na l4 bo będzie to już 12 tydzień. Jak myślicie?
 
Ja się zastanawiam jak to jest z porodem po heparynie i acardzie...zastanawiam się nad cesarką...pierwszego syna urodziłam SN ale nie chce tego wspominać...8 szwów miałam...ja z wagą 49 kg przed ciążą a on 3.850 wagi i 58 dlugi...boję się też o oczy o mam -8.5 a po tamtym porodzie sporo mi poleciało...mam dziś jakiś zly dzień...nic mi się nie chce...o nie chce mi się ryczeć...te zastrzyki są paskudne...myślę że mam wyspki poziom bólu ale jakoś wbijanie czegoś samemu w siebie jest dla mnie ciężkie do zniesienia...taki mam dzien ze nie wiem czy się cieszę z tego wszystkiego czy bardziej się boję czy jestem na siebie zła ze tak naprawdę po tych dwóch stratach nie wiem co tym razem sobie zafundowałam...sorry ale musiałam gdzieś wylać to wszystko
tez brałam zastrzyki z heparyny i acard w poprzedniej ciazy , duzo zalezy chyba też od nastawienia , dla mnoe to była codzienność , potrafiłam pozniej juz np jechać gdzieś oo godzina kłócia to stawałam na parkingu , ciach fałdka, zastrzyk i jazda dalej. Raz mialam dużego siniaka takto sprawnie szło, wiedziałam ze musze i bylam zdeterminowana zeby pilnować godz itd . Rodziłam też SN, nagle wiec o 18 wzielam zastrzyk o 22 odeszły wody a o 1:45 mlody się urodził, przy cc wiem że każą wcześniej odstawiać. Nie nastawiaj sie zle 😘
 
Dziewczyny może wy pomożecie bo już nie wiem co robić otóż 31.07 podpisałam wypowiedzenie z pracy za porozumieniem stron bez okresu wypowiedzenia od 02.08 zaczęłam nowa pracę na okres próbny do 31.10 po tygodniu okazało się że jestem w ciąży czy umowa zostanie przedłużona do dnia porodu i czy jest możliwość dostania płatnego macierzyńskiego i zastanawiam się czy nie iść w połowie września na l4 bo będzie to już 12 tydzień. Jak myślicie?
Jeśli umowa się kończy po 12 tygodniu to zostaje automatycznie przedłużona do porodu i przysługuje Ci zasiłek macierzyński wypłacany z ZUS'u w wysokości 80% lub 100% (w zależności czy pójdziesz na 12 czy na 6 msc) średniej z ostatnich 12 miesięcy przed porodem, czyli jak rodzimy w kwietniu to od kwietnia do marca. Do wyliczeń uzwględnia się też wszelkie premie i 13stki.
 
reklama
Dziewczyny może wy pomożecie bo już nie wiem co robić otóż 31.07 podpisałam wypowiedzenie z pracy za porozumieniem stron bez okresu wypowiedzenia od 02.08 zaczęłam nowa pracę na okres próbny do 31.10 po tygodniu okazało się że jestem w ciąży czy umowa zostanie przedłużona do dnia porodu i czy jest możliwość dostania płatnego macierzyńskiego i zastanawiam się czy nie iść w połowie września na l4 bo będzie to już 12 tydzień. Jak myślicie?
Tak jak już pisala Ann_81 umowa przedłuża się do dnia porodu ale na macierzyński się nie załapiesz. Ja 11 lat temu jak rodziłam syna byłam na umowie na zastępstwo i przez całą ciążę otrzymywałam zasiłek byłam na zwolnieniu
 
Do góry