reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Dzisiaj obudziłam się z dużym bólem żuchwy...dosłownie nie mogę otworzyć buzi bo boli... Jeszcze nigdy tak dziwnie mnie nie bolało jakby 8 albo promieniuje od ucha nie wiem ale tego się strasznie boje 😥 oby nie zapalenie. Wzięłam Apap ale nie pomógł, wysmarowalam się amolem i jak zasnęłam rano o 10 to spałam do 14 🙄😁
Ale dalej boli... No ale tak ogólnie czuję się trochę lepiej chociaż tyle.
Ja miałam kiedyś takie objawy zapalenia zatok... 🥺 Ból szczęki właśnie jak ruszałam. Myślę że trzeba szybko do laryngologa z tym się udać żeby nie szło gdzieś dalej...
 
reklama
Na noc włączyliśmy sobie oczyszczacz powietrza. Niby wydawało się,że prawie nic nie wieje z niego no ale jednak musiało mnie przewiac. Chociaż mąż czuje się super no ale on był dalej ja tuż przy nim 🙄


Przed ciążą wyleczyłam wszystkie zęby także to raczej odpada no a 8 wychodzą cały czas więc to też mogłoby być to ale już więcej niż połowa zęba jest widoczna więc myślałam, że ten etap mam już za sobą 😌
Ósemki to takie dziady, że nie ma co... Wyszła mi pierwsza tuż po 18stce a reszta skubańców nadal wyłazi, 12 lat później 🙄
 
Przy pierwszej ciąży znajoma pożyczyła nam dostawkę. Pierwsza noc, położyłam tam syna a mąż zagląda, zagląda i nagle mówi : on tam zmarznie, jest mu zimno, sam widziałem jak się trzęsie! Dawaj go do nas. 🤦‍♀️
Zimno to mu nie było napewno ale raz nie rad zlitował się i to był błąd 😀Ciężko było go później nauczyć spać w łóżeczku.Jeszcze do teraz zdarza się, że nad ranem zabieramy go z łóżeczka do nas żeby pospać dłużej..

Co do smaków to ja w to nie wierzę. Z synem mogłam jeść słodkie, zagrażać Kwaśnym i odwrotnie. Teraz bardziej ciągnie mnie do kwaśnego i też ma być syn. Więc to się nie sprawdza 😆Tak samo zgaga i włosy. Ja nie miałam zgagi i mały urodził się z włosami. Teraz szwagierka urodziła meeega kudłacza o też nie miała zgagi ☺
 
Znowu trochę mi zajęło, by wszystko nadrobic. Zaszylam sie w chalupie na 2 tygodnie po kiepskiej bardzo wizycie i slabych badaniach pappy :( W życiu nie myślałam, że tak mocno to przeżyję, bo przeciez wiedzialam, ze to statystyka. Więc ucichlam, mialam czas na przemyślenia, no i czekam na wynik nifty... Dziewczyny, ktore robily nifty, macie juz swoje wyniki?
U mnie wyszlo nie tylko spore (1:180) ryzyko ZD, ale i preeklampsja i zatrzymanie wzrostu dzidziusia przez dosyc kiepskie przepływy krwi, więc. Dodatkowo lekarz był tak bardzo niemily, nie powiedzial nic konkretnego, tylko skomentowal żem za duzo przytyla i ze gruba jestem (3 kg w miesiac mi przybylo) ze wyszlismy z mężem tak źli... zmieniam lekarza i wiecej tam nie wrócę :) Ale wierzę, że u każdej z nas będzie dobrze! :) Ja to juz się nie mogę doczekać zakupów dzidziusiowych... najchetniej to już bym wswszystko kupowała
 
Znowu trochę mi zajęło, by wszystko nadrobic. Zaszylam sie w chalupie na 2 tygodnie po kiepskiej bardzo wizycie i slabych badaniach pappy :( W życiu nie myślałam, że tak mocno to przeżyję, bo przeciez wiedzialam, ze to statystyka. Więc ucichlam, mialam czas na przemyślenia, no i czekam na wynik nifty... Dziewczyny, ktore robily nifty, macie juz swoje wyniki?
U mnie wyszlo nie tylko spore (1:180) ryzyko ZD, ale i preeklampsja i zatrzymanie wzrostu dzidziusia przez dosyc kiepskie przepływy krwi, więc. Dodatkowo lekarz był tak bardzo niemily, nie powiedzial nic konkretnego, tylko skomentowal żem za duzo przytyla i ze gruba jestem (3 kg w miesiac mi przybylo) ze wyszlismy z mężem tak źli... zmieniam lekarza i wiecej tam nie wrócę :) Ale wierzę, że u każdej z nas będzie dobrze! :) Ja to juz się nie mogę doczekać zakupów dzidziusiowych... najchetniej to już bym wswszystko kupowała
A chciałaś pappe czy po USG Cię skierowali?
Dobrze ze już lepiej się czujesz ❤️pierwszy szok związany z wynikami jest baaardzo trudny..
 
Oby to nie było to u mnie 😥 ja też boje się strasznie wyrywania i teraz antybiotyki też nie wskazane. Oby przeszło samo tak jak się pojawiło. Już mam dość co chwila coś 🙄😥
Ja mialam antybiotyk clindamycin, on jest bezpieczny w ciąży wiec się nie martw jakbyś musiała go brać 😘 jak nie przejdzie Ci do jutra to się nie mecz tylko szukaj lekarza
 
Hej dziewczyny, ja również po prenatalnych. Usg genetyczne wyszło bardzo dobrze, ale po wynikach testu pappa się przeraziłam. Ryzyko skorygowane trisomii 21: 1:839 , pozostałe niskie ryzyko. Jestem w grupie pośredniego ryzyka ZD, dodam że mam 39 lat. Wczoraj zdecydowałam się na Nifty i czekam z dusza na ramieniu ...życzę zdrówka wszystkim ❤
 
reklama
Hej dziewczyny, ja również po prenatalnych. Usg genetyczne wyszło bardzo dobrze, ale po wynikach testu pappa się przeraziłam. Ryzyko skorygowane trisomii 21: 1:839 , pozostałe niskie ryzyko. Jestem w grupie pośredniego ryzyka ZD, dodam że mam 39 lat. Wczoraj zdecydowałam się na Nifty i czekam z dusza na ramieniu ...życzę zdrówka wszystkim ❤

Ta pappa jest wykańczająca psychicznie.. Ja jeszcze nie miałam wyników 😔nawet nie chcę o nich myśleć..
 
Do góry