reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

reklama
U mnie na sterydach chyba było więcej wzdęć i obrzęków, bałam się, że będę tyła w oczach. Teraz bez sterydow już i w 2 trymestrze nagle waga stoi. Dodatkowo też czuje się lepiej pod względem wielkości brzucha czy takich obrzęków (miałam wrażenie, że nawet twarz była większa). :) Tylko też ze względu na wzrost to waga dużo wyższa niż u większości jak widzę 😀

Też biorę heparynę, włączona trochę zapobiegawczo poporonieniach, a dodatkowo immunolog był na urlopie w czasie początku ciąży i inny lekarz o tym zadecydował. Teraz czekam na wyniki i wizytę i może odstawię heparynę (oby). Na dawce 0.6 ml poziom Anty-Xa był poniżej normy, więc jak się okaże, że muszę kontynuować to na pewno dawka w górę. Dodatkowo te problemy z dostaniem heparynę w aptece.
Właśnie to jest jakaś masakra w tych aptekach. Ponoć wszystko idzie na szpitale bo są potrzebne na covid. Tylko my też ich potrzebujemy. Ja już poprosiłam lekarza żeby mi na jednej recepcie nie wypisywał tylu paczek bo apteki mają max 1. Wypisał 3 recepty jutro po całym Krakowie za heparyną będzie objazd dobrze, że jest ta strona kto ma lek.
 
Ja ważyłam przed 60kg, zeszłam do 56kg ale strasznie wymiotowałam, cały dzień czułam się jak na kacu, było mi cały czas niedobrze. Jedzenie nie smakowało, wstręt do mięsa a nawet do wody i ogromny stres. Jutro zaczynam równy 15 tydzień i skoczyłam na 58kg. A masz cukrzyce ciążową?

Nie mam. Niestety 1 trymestr mdłości więc nie szło mi z jedzeniem. Teraz tez się pojawiają i ogólnie na niewiele mam ochotę, ale pilnuje się by jeść co 2-3h. Jeszcze zgaga mi doszła. No żebym tak przed ciążą miała to bym talie osy miała 😜
 
reklama
Do góry