reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Mnie też wcale na tych badaniach nie zależy 🤷🤷🤷 A mam 38 lat...wyszłam z założenia, że musi być dobrze a cokolwiek się by nie działo i tak urodzę Dziecko❤️Jestem dobrej myśli po prostu 🤗
Ja nie neguje ale nie rozumiem takiego podejścia. Rozszerzona diagnostyka pomaga wykluczyc wady płodu, ale pozwala też na lepsze przygotowanie się gdyby takie wady wystąpiły. Warto się badać im szersza diagnostyka tym lepiej moim zdaniem. Fakt że może nasze państwo nie sprzyja ale badania warto robić
 
reklama
Ja się nie umawiałam na żadne prenatalne z moją Panią doktor. Po prostu mam wizytę 30.09 i tyle. W pierwszej ciąży też lekarz robił tylko takie szczegółowe USG, przezierności karkowej, narządów itd. Ja nie wiem, ale ja się raczej na jakieś specjalne prenatalne nie umawiam 🤷.
Tez robię tylko takie usg u mojego lekarza. W sumie każda moja znajoma robiła usg tylko u swojego lekarza, pappe tylko jedna robila.. i wszystko u wszystkich jest dobrze, a duzo znajomych prowadziło ciąże u tego lekarza co ja:)
 
Tez robię tylko takie usg u mojego lekarza. W sumie każda moja znajoma robiła usg tylko u swojego lekarza, pappe tylko jedna robila.. i wszystko u wszystkich jest dobrze, a duzo znajomych prowadziło ciąże u tego lekarza co ja:)
Nie wiem, ale z tego co czytam to prenatalne są raczej dla kobiet po 35 roku życia lub jeśli w rodzinie zdarzały się jakieś choroby z zaburzeniami chromosomowymi lub jeśli na takim USG lekarz ma jakieś wątpliwości. Jak dla mnie nie ma sensu wydawać kasy na coś co jest zbędne tak naprawdę póki co. No, ale każdy robi jak chce.
 
Ja nie neguje ale nie rozumiem takiego podejścia. Rozszerzona diagnostyka pomaga wykluczyc wady płodu, ale pozwala też na lepsze przygotowanie się gdyby takie wady wystąpiły. Warto się badać im szersza diagnostyka tym lepiej moim zdaniem. Fakt że może nasze państwo nie sprzyja ale badania warto robić

Zgadzam się :) Jeśli kobieta jest zdecydowana urodzić chore dziecko, to wczesna diagnostyka może pomóc w leczeniu jeszcze w trakcie ciąży (lub przygotowaniu planu po porodzie) oraz ochronie zdrowia samej kobiety - teraz medycyna daje coraz lepsze możliwości w tym kierunku.
 
Ja nie neguje ale nie rozumiem takiego podejścia. Rozszerzona diagnostyka pomaga wykluczyc wady płodu, ale pozwala też na lepsze przygotowanie się gdyby takie wady wystąpiły. Warto się badać im szersza diagnostyka tym lepiej moim zdaniem. Fakt że może nasze państwo nie sprzyja ale badania warto robić
Ja nazwę "rozszerzona diagnostyka" pojmuję w kontekście jeśli coś w podstawowej budzi wątpliwości. Tak samo jak najpierw robi się badania podstawowe, jeśli jakiś parametr wyjdzie nie tak to wtedy ewentualnie rozszerza się diagnostykę o badania posiewowe. Ale tak jak pisałam, ja nie robię, choć skończyłam 34 lata w sierpniu. Ale jeśli ktoś ma życzenie to niech robi.
 
Już po wizycie... Muszę się zgłosić do mojego lekarza prowadzącego a najbliższą wizyta dopiero w sobotę 18.09 wyszedł mi krwiak koło dzidziusia 11,2 x 7,1 mm strasznie się boję lekarka mi nic więcej nie powiedziała pytałam czy to się jakoś leczy to uzyskałam Odpowiedź że mam się zgłosić do lekarza prowadzącego. A z dziaiusiem jest ok ma 1,62 cm akcji serca nie zbadała mówiła tylko ze jest w normie. Czy któraś was miała coś takiego?
Dużo dziewczyn to miało i od tego ciągły plamiły a z ciążą wszystko ok
 
reklama
Nie wiem, ale z tego co czytam to prenatalne są raczej dla kobiet po 35 roku życia lub jeśli w rodzinie zdarzały się jakieś choroby z zaburzeniami chromosomowymi lub jeśli na takim USG lekarz ma jakieś wątpliwości. Jak dla mnie nie ma sensu wydawać kasy na coś co jest zbędne tak naprawdę póki co. No, ale każdy robi jak chce.
Według aktualnych rekomendacji podobno zalecane jest aby wykonała je każda kobieta, nie tylko ta po 35 roku życia. Trzeba jeszcze pamiętać o tym, że prócz tego, że mogą one wykazać wady u płodu to też są przydatne przy wykrywaniu innych patologii takich jak zahamowania wzrastania płodu, rozwoju nadciśnienia ciążowego czy stanu przedrzucawkowego, gdzie często dzięki włączeniu leków odpowiednio wcześnie da się temu zapobiec. Ale tak jak napisałaś - każda robi jak uważa i wydaje kasę na co chce :)
 
Do góry