reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

reklama
Zwyczaje wścibskich starych bab 😅 a by się zdziwiła jakby drzwi były otwarte a my byśmy latali na golasa 😂😂😂


Ja mam tak ze jak wciągnę brzuch to na pewno nie znika jak przed ciąża, tylko odstaje, ale jak stoję luźno to jednak dalej jestem po prostu grubeł 😂 a co do tych miesięcy to tez nie ogarniam, bo gine liczy w tyg i w sumie wszyscy w tyg a mama do mnie „który to miesiąc” 😂 a skąd ja mam wiedzieć hehe
Ja tak samo, gdyby nie aplikacja, nie wiedziałabym, ktory to miesiąc 😁
 
Haha tak, śmieszne jest to uczucie, że już nie da się tak całkiem wciągnąć brzucha :D
A co do wieku ciąży - ja też operuję w tygodniach, oczywiście kiedyś śmiałam się, że dziewczyny liczą ciąże w tygodniach, a nie miesiącach, a teraz sama miesięcy nie ogarniam :D
Taaak, pierwszy raz w życiu nie możemy wciągnąć brzucha aaaa 😱😅
 
Mnie to zimne poty oblewają, zwlaszcza że to pierwsze dziecko dzisiaj 14+1 a ja nic nie czuje ani brzuch nie boli ani piersi nie są wrażliwe masakra tak się stresuje ale jutro wizyta...
Dla mnie też pierwsza dzidzia, jeszcze w zeszłym roku biochem i takie długie starania, że też się martwię. Objawów to akurat też nie mam żadnych, poza tym, że urosły mi piersi o rozmiar. Ja wizyta dopiero w środę wieczorem, daj jutro znać jak tam u Ciebie :)
 
Ja właśnie czekam na Panoramę i jak wypełniałam formularz to było napisane, że zastrzegają, że krew może być niewystarczająca do przeprowadzenia badania i wtedy bezpłatnie ponawiają pobranie. Może to rozwieje nasze wątpliwości dlaczego prosili o ponowne pobranie do Nifty i uspokoi główną zainteresowaną. 🙂
 
Z miesiącami jest ten problem, że ciąża trwa 9 kalendarzowych miesięcy i zazwyczaj o takie miesiące pytają znajomi i rodzina, ale są jeszcze 'miesiące ciąży' i tych jest 10. Każdy ma 28 dni, czyli 4 tygodnie i po 10 miesiącach mamy równo 40 tygodni.
Najbardziej się to rozjeżdża na koniec, bo od 33 do 36 tygodnia jesteś w 9 miesiącu ciążowym, a od 37 do 40 w 10 miesiącu ciążowym, a nie powiesz nikomu mając jeszcze 2 miesiące do porodu, że jesteś w 9 miesiącu, bo pomyśli że rodzisz lada dzień. 😅
Właśnie ! Dlatego ja w ogóle nie kumam czaczy i jak ktoś pyta to mowie „16tc termin na kwiecień” , jak tacy dociekliwi to niech sobie liczą 🤪
 
Dla mnie też pierwsza dzidzia, jeszcze w zeszłym roku biochem i takie długie starania, że też się martwię. Objawów to akurat też nie mam żadnych, poza tym, że urosły mi piersi o rozmiar. Ja wizyta dopiero w środę wieczorem, daj jutro znać jak tam u Ciebie :)
Dam znać na pewno, też miałam długie starania i też tak jak ty biochemiczna w maju no zobaczymy jutro 🙂 oby było ok
 
Dam znać na pewno, też miałam długie starania i też tak jak ty biochemiczna w maju no zobaczymy jutro 🙂 oby było ok
Trzymam za nas mocno kciuki, bo rzeczywiście podobna historia nas tu poprowadziła 🌺 Na pewno dobrze wpływa na mnie to, że już 14 tydzień, USG prenatalne wyszło perfekcyjnie, więc trzeba się trzymać tych dobrych myśli i pozwolić czasowi płynąć
 
Pięknie dziękuję, właśnie o to mi chodziło ❤️ ja tak latam pomiędzy prywatnym gin a enelmedem a luxmedem, u każdych robię co innego i bardzo mi ta rozpiska życie ułatwia 😁
Pytanie za sto punktów, czy skaling z piaskowaniem mogę zrobić w ciąży czy muszę poczekać? 🤨
Nie wiem jak to jest w ciąży, ale ja poszłam na skaling jakoś w sierpniu i robiłam, ale piaskowania ponoć podczas pandemii nie robią. Podobno ministerstwo wydało takie wytyczne, bo to wszystko się baardzo w powietrzu unosi. Ale czy u każdego dentysty tak jest, to nie wiem. No a jeśli o skaling chodzi, to nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie bez ciąży dziąsła podczas tego zabiegu krwawią... A w ciąży zwykłe szczotkowanie zębów powoduje krwawienie, więc nie wiem czy to dobry pomysł.
 
reklama
Trzymam za nas mocno kciuki, bo rzeczywiście podobna historia nas tu poprowadziła 🌺 Na pewno dobrze wpływa na mnie to, że już 14 tydzień, USG prenatalne wyszło perfekcyjnie, więc trzeba się trzymać tych dobrych myśli i pozwolić czasowi płynąć
Dokładnie tak 😊 liczę że z dzidziusiem jest ok a te objawy wszystkie których nie mam to po prostu tak ma być. Jutro 9:20 wizyta 🤞🤞🤞
 
Do góry