reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Kurde dziwnie bo ja słyszałam że puls w ciąży się podnosi ze względu na wzmozona produkcje krwi i jest to calkiem naturalne...Byłam na IP i tam dr. tłumaczył mi z tym pulsem jak to wygląda, nie wiele pamiętam bo jak usłyszałam że ok to chciałam wyjść jak najszybciej 😶😋 a jeśli chodzi o Tsh to ja mam 2.6 i nie kazał mi brać euthyrox powiedział że w normie.🤪
Ja też pierwsze słyszę z tym pulsem no ale skoro to endokrynolog strikte od okresu ciążowego to myślę że się zna i zmniejszyłam. Dzisiaj juz mam puls koło 90 także coś jest na rzeczy. Ja tsh miałam po ostatnim badaniu 1.6 także niskie. Co do acardu to się jeszcze wstrzymam bo to jakby nie jego działka a hematolog kazała brać do końca no ale znów czytałam że po 32 tygodniu jest bardzo szkodliwy dla dziecka bo powoduje problemy z sercem a dokładnie nie domyka się Przewod Botalla 🙄 ja osowieje przez tą ciążę 🙈
 
reklama
Ta emerytka pójdzie do nieba😇. Może ma jakąś koleżankę która też by była chętna do pomocy...choćby na zabawę z dzieciakami w domu. Jednak warto prosić o pomoc i nie zakładać że ludzie nie mają serca😊

A z innej beczki..u mnie cukier 91. Sama z siebie zrobilam wynik. Poprzedni był tyci niższy...89. Postanowiłam przejść na dietę. Zero białego pieczywa i słodkich wypiekow. Zero rozgotowanego makaronu. Mleko i sery chude, więcej surówek do obiadu. Chude mięso i wędliny. Makaron ciemny, kasze, odpowiednie płatki. Owoce do 18.00. Póki co bez ważenia i mierzenia, tak żeby nie czuć głodu czy przejedzenia. Zresztą jak patrzyłam na te przykładowe diety to ilościowo zjadam na jeden raz tyle ile opisują, bo nie daję rady więcej.
Dziś zjadłam ostatnie śniadanie skazańca z pszennej bułki i wypiłam ostatnia posłodzoną kawę z tłustym zagęszczanym mlekiem😁 No i czekają mnie zakupy tylko listę muszę zrobić.
Nie stresuj się kochana bo z dziewczynami wczoraj pisałyśmy ze ten cukier rano to zagadka 🤔 u mnie jest też problem ze jak np powinnam zjeść kanapkę z warzywami i do tego sałatka to ja jem tylko kanapkę bo dla mnie to za dużo... W ciąży z córką jak po obiedzie skakał mi cukier to Pani diabetolog powiedziała że ma wpływ co zjemy najpierw z talerza. Jak zaczniemy od mięsa czy ziemniaków to cukeir po może być wysoki i że należy zaczynać jeść od warzyw później mięso i ziemniaki i że warzywa wspomagają wchłanianie węglowodanów. Dla mnie to jest magia 😁
 
Z tymi endokrynologami tak niestety jest… co lekarz to inna teoria… Ja przed ciąża miałam TSH 2,8 i z racji tego ze planowałam dziecko to dostałam euthyrox 75, wtedy spadło do 1,3. Jak zaszłam w ciąże to dostałam jeszcze większa dawkę i biorę 4 dni w tyg euthyrox 100 i 3 dni w tyg euthyrox 75… po tym zwiększeniu mam tsh 0,6 i gin i endokrynolog powiedział ze to jest dobry wynik
U mnie na początku ciąży było TSH 4,010, więc dostałam Euthyrox 88.
Po miesiącu TSH w granicach 0,6, a po kolejnym 1,3. Wizytę umówiłam sobie na 3 listopada, bo przy ostatniej wizycie, we wrześniu, powiedzieli mi, że nie mam zmieniać dawki 🤷‍♀️


Dzisiaj zaczynam 15 tc a wy? ❤️💕
Dzisiaj 17+5, więc 18 tc :)
 
Ostatnia edycja:
Wow już 19! Ja cię kręcę :) U mnie połowa 15 .. :)

Zazdroszczę przespanej nocy, u mnie nadal ten sam schemat - zasypiam w sekundę po czym budzę się sto razy w nocy bez jakiegoś powodu - chociaż raz obudziłam się dziś cała mokra.. :/

Mam to samo.. koło 22 jestem już tak śpiąca, że ledwo oczy trzymam otwarte, zasypiam w ciągu kilku sekund, a po 2-3 w nocy to już jest festiwal.. pobudka, chwila spania, przewracanie z boku na bok i znów pobudka 😂
Myślałam, że dziś się wyśpię, bo stres po wizycie zszedł.. to mi moja niepełnosprawna psina sprezentowała kupkę w środku nocy 🙈
 
Dzisiaj zaczynam 15 tc a wy? ❤️💕
U mnie dziś 16+4 i jutro o 18.00 wizyta 😍 trzymajcie kciuki żebym się dowiedziała czy to chłopiec czy dziewczynka 🤭

Wow już 19! Ja cię kręcę :) U mnie połowa 15 .. :)

Zazdroszczę przespanej nocy, u mnie nadal ten sam schemat - zasypiam w sekundę po czym budzę się sto razy w nocy bez jakiegoś powodu - chociaż raz obudziłam się dziś cała mokra.. :/
Ja zasypiam tez szybko ale choćbym wie wysikała 100 razy przed snem to po godzinie pobudka na siku 🤣 później trochę dośpie i budzie się koło 3-4 i tez już pospane.. rzucam się do rana , nie mogę się ułożyć:/ a rano jak zasnę to się nie mogę dobudzić 🙈
 
reklama
Ja tez w głowie od początku miałam tylko chłopca🙈chociaż nadal nie wyobrażam sobie obsługi Boya🙈
To tak jak mój mąż mowi o dziewczynce...ostatnio stwierdził że przecież inaczej się podciera dziewczynkę inaczej chłopca...😂 pomyślała sobie poczekaj aż będzie miała burze hormonów to wtedy zobaczysz odmienności
 
Do góry