reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Dziewczyny dawno mnie nie było, ale jakiś tak masa pracy 😅
Mam pytanko, ile trwa u Was takie standardowe USG w ciąży? Czy lekarz wszystko dokładnie sprawdza na każdej wizycie? Powiem Wam, ze do tej pory byłam ogólnie zadowolona z mojego ginekologa, był zawsze bardzo dociekliwy i nie lekceważył żadnych rzeczy (nawet jak znalazł jakaś torbiel to zawsze zlecał komplety badań itp). Na początku ciąży tez wszystko dokładnie sprawdzał, ale od 2-3 wizyt USG jest bardzo po łebkach. Patrzy czy serce bije (jak się rusza to nawet tego nie sprawdza dokładnie), czy nic się nie odkleja i tyle. Nie dostaje tez zazwyczaj nigdy zdjęcia. Mówi, ze dokładne badania to będą połówkowe. I nie wiem, czy taki jest standard jak nic się nie dzieje w ciąży, czy jednak powinien coś więcej mierzyć i kontrolować?
U mnie na wizycie co miesiąc tylko sprawdza czy serduszko bije, trwa to łącznie moim z wskoczeniem na fotel jakieś 3 minuty ;) dokładne usg miałam prenatalne i teraz będzie dopiero połówkowe :)
 
reklama
Kurczaki...czytam ciągle, że każda ma jakieś kolejne USG i aż strasznie zazdroszczę. Pomimo, że wszystko na prenatalnych było ok to się stresuje czy dalej jest w porządku. Wcześniejsze poronienia były na etapie przed 9 tygodniem, więc teoretycznie już minął najgorszy czas. Jednak boję się, że pójdę tego 8 listopada i czar prysnie. Szczególnie, że nie miałam przy wcześniejszych ciazach żadnych niepokojących objawów prócz obrazu USG, więc nigdy nie wiedziałam, że już serduszko nie bije.
5 tygodni między USG trudno wytrzymać.

U mnie drugie poronienie też było w 9 tyg. (pierwsze jakoś 5/6 tydz.). Jutro mam wizytę i mimo, że miałam USG kontrolne przy Panoramie tydzień temu a dwa tyg. temu prenatalne, to nie czuje się wcale spokojniejsza i też się boje czy wszystko ok. Godzę się powoli, że tak już będzie i staram się tylko odpychać te złe myśli. U mnie lekarz od razu powiedziała na początku, że z racji mojej historii będziemy się częściej widywać i mam wizyty co 3 tyg. (plus dostałam przyzwolenie na przychodzenie wcześniej między pacjentami na szybkie USG jakbym tego psychicznie potrzebowała). Może porozmawiaj ze swoim lekarzem i powiedz, że się bardzo stresujesz i czy możecie częściej umawiać wizyty? Tulę! 🥰
 
@Ann_81 faktycznie na tej liście ktora dodałaś i udostępniła @Andromedaa jest kilka nicków (2 max 3?), które w ogóle się już nie udzielają lub nawet ich nie pamiętam już.. myślę, że takie osoby też nie powinny trafić do zamkniętej grupy? Prośba o zweryfikowanie przed podaniem ostatecznej listy 🙂

Myślę, że przez te ostatnie tygodnie stworzylyśmy tu fajną grupę, z którą można pogadać i się wspierać oraz wspólnie przeżywać ten czas - dzięki wszystkim !! 🥰😊
 
popieram, dziwnie tak przez tyle miesiecy się nie odzywać, nagle zamykamy wątek i nagle hello 🤔 masz zupełną rację w tej sytuacji że to nieznana nam w zasadzie osoba.. 🙈 ja też nie chcę być niemiła ani nikogo urazić ale po prostu dziwne takie zagrania, dziwne uczucie widząc nieznany nick który nagle potrafił się odezwać a wcześniej zero 🙈 🤔🤔
Tez mi się wydaje, ze lepiej będzie jeśli po ewentualnym tutaj zapoznaniu się z dana dziewczyna można ja dodać do wątku zamkniętego. Ja, jest dzień lub dwa kiedy nie wchodze na forum przez brak czasu, ale po dwóch dniach jakoś te nicki i Was się pamięta i kojarzy z opowieści 😅 A dzisiaj jestem trochę zszokowana i zastanawiam się czy aż tak dużo mnie ominęło, czy o czymś nie wiem.
Dziewczynki, doczytam później, teraz się tylko chwalę, że jestem po badaniach we Wrocławiu na oddziale zakaźnym i ... Jestem zdrowa! Nie mam WZW, nie wiem czemu miałam fałszywie dodatni wynik. Badania genetyczne wskazują, że wsio jest ok, diagnostyka zakończona 😁
WSPANIAŁE WIADOMOŚCI ❤️❤️❤️
 
Dziewczyny dawno mnie nie było, ale jakiś tak masa pracy 😅
Mam pytanko, ile trwa u Was takie standardowe USG w ciąży? Czy lekarz wszystko dokładnie sprawdza na każdej wizycie? Powiem Wam, ze do tej pory byłam ogólnie zadowolona z mojego ginekologa, był zawsze bardzo dociekliwy i nie lekceważył żadnych rzeczy (nawet jak znalazł jakaś torbiel to zawsze zlecał komplety badań itp). Na początku ciąży tez wszystko dokładnie sprawdzał, ale od 2-3 wizyt USG jest bardzo po łebkach. Patrzy czy serce bije (jak się rusza to nawet tego nie sprawdza dokładnie), czy nic się nie odkleja i tyle. Nie dostaje tez zazwyczaj nigdy zdjęcia. Mówi, ze dokładne badania to będą połówkowe. I nie wiem, czy taki jest standard jak nic się nie dzieje w ciąży, czy jednak powinien coś więcej mierzyć i kontrolować?
U mnie wizyta też jest szybka max 15 min..robi mi usg wszytko sprawdza dokładnie później minuta na fotelu i koniec 🙂 teraz prenatalne usg robił równo 30 min 🙂
 
U mnie drugie poronienie też było w 9 tyg. (pierwsze jakoś 5/6 tydz.). Jutro mam wizytę i mimo, że miałam USG kontrolne przy Panoramie tydzień temu a dwa tyg. temu prenatalne, to nie czuje się wcale spokojniejsza i też się boje czy wszystko ok. Godzę się powoli, że tak już będzie i staram się tylko odpychać te złe myśli. U mnie lekarz od razu powiedziała na początku, że z racji mojej historii będziemy się częściej widywać i mam wizyty co 3 tyg. (plus dostałam przyzwolenie na przychodzenie wcześniej między pacjentami na szybkie USG jakbym tego psychicznie potrzebowała). Może porozmawiaj ze swoim lekarzem i powiedz, że się bardzo stresujesz i czy możecie częściej umawiać wizyty? Tulę! 🥰

Nawet myślałam, żeby zapisać się gdziekolwiek "na juz", żeby tylko sprawdzić. Z drugiej strony nie chce przesadzać.
Jednak strasznie to poplatane. Np z jednej strony chce się o tym mówić i słuchać jak będzie i czegoś się dowiedzieć...z drugiej strony boję się mówić, żeby nie zapeszyc? Sama chyba nie ogarniam mojego mózgu.
 
A tak z totalnie innej beczki, bo zaczęłam dzisiaj korzystać z apki. Da się ustawić powiadomienia o nowych postach ale żeby wyświetlały się jak przyjście wiadomości na komunikatory (bez wchodzenia w aplikacje)? Szukam, szukam i nie mogę tego ogarnąć... 🥺
Dziewczyny... jaka apka? Ja na telefonie mam zainstalowana przeglądarkę Chrome żeby moc z wami pisać bo z Safari (iPhone) jakoś gorzej mi się korzysta 😅 a tu wieści o apce 😱😱 Czy to już wiek średni, ze tego nie ogarnelam?
 
Ja te wizyty kontrolne mam raz w miesiącu i póki wszytsko jest ok to nie trwają mega długo. Do tej pory wyniki i badania mam w normie. Ale widze też, że czasem ma mega opóźnienie w godzinie wejścia do gabinetu, więc myślę że jak jest konieczność to poświęca więcej czasu i nie ma na to presji.
Ogólnie lubię swojego lekarza 🤪
Ostatnio USG trwało dłużej, ale dlatego że Weszłam z narzeczonym i baaaardzo dokładnie mu Wszytsko pokazywał 😁
 
reklama
Do góry