reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

reklama
Dziewczyny dawno mnie nie było, ale jakiś tak masa pracy 😅
Mam pytanko, ile trwa u Was takie standardowe USG w ciąży? Czy lekarz wszystko dokładnie sprawdza na każdej wizycie? Powiem Wam, ze do tej pory byłam ogólnie zadowolona z mojego ginekologa, był zawsze bardzo dociekliwy i nie lekceważył żadnych rzeczy (nawet jak znalazł jakaś torbiel to zawsze zlecał komplety badań itp). Na początku ciąży tez wszystko dokładnie sprawdzał, ale od 2-3 wizyt USG jest bardzo po łebkach. Patrzy czy serce bije (jak się rusza to nawet tego nie sprawdza dokładnie), czy nic się nie odkleja i tyle. Nie dostaje tez zazwyczaj nigdy zdjęcia. Mówi, ze dokładne badania to będą połówkowe. I nie wiem, czy taki jest standard jak nic się nie dzieje w ciąży, czy jednak powinien coś więcej mierzyć i kontrolować?

U mnie do tej pory wszystkie wizyty trwały 45-60 min, USG mam wrażenie dokładne, ze sprawdzaniem Dzieciaczków, łożysk czy wszystko ok, ostatnio (w 11 tyg.) wydaje mi się, że przeziorność karkowa też mierzył (ale nic nie mówił głośno), później sprawdzanie szyjki etc. Także na fotelu na pewno z 15 min-20 min siedzę. Foteczki dostajemy zawsze a ostatnio nawet Mężowi powiedział, żeby wziął telefon i sobie nagrywał to co widać na monitorze. 🙈
 
Dziewczyny, czy jesteście zaszczepione przeciwko Covid?
Ja przyjęłam pierwsza dawkę, po czym po miesiącu dowiedziałam się ze jestem w ciąży i moja położna doradziła mi bym się wstrzymała z druga dawką - sama zreszta chciałam się wstrzymać bo jeszcze wtedy o tych szczepionkach panowały różne mity i jakoś nie byłam przekonana. Zamierzam o tym porozmawiać teraz na wizycie z lekarzem prowadzącym i zobacze co powie.. ☺️
 
Raz na jakiś czas można nic się nie stanie [emoji6] ja po makreli nigdy nie miałam przekroczonego cukru [emoji106]
Dziewczyny pytanie z innej beczki. Czy jadłyście w ciąży makrele? Ja dzisiaj kupując usłyszałam że absolutnie w ciąży nie można a na diecie cukrzycowej z karowej mam właśnie kanapki z pasta z.Makreli ...zglupiec można... Mój cukier na czczo dalej 92,93...a przeziębienie się rozchulalo nos zatkany, gardło jak żyletki i nie mogę odkalsnac bo klatka tak boli. Ech jak nigdy nie choruje to teraz musiałam [emoji52]
 
reklama
@Ann_81 faktycznie na tej liście ktora dodałaś i udostępniła @Andromedaa jest kilka nicków (2 max 3?), które w ogóle się już nie udzielają lub nawet ich nie pamiętam już.. myślę, że takie osoby też nie powinny trafić do zamkniętej grupy? Prośba o zweryfikowanie przed podaniem ostatecznej listy 🙂

Myślę, że przez te ostatnie tygodnie stworzylyśmy tu fajną grupę, z którą można pogadać i się wspierać oraz wspólnie przeżywać ten czas - dzięki wszystkim !! 🥰😊
Zgadza się, 5 dziewczyn z pierwszej listy się nie udziela, więc je oznaczyłam, jak będą chciały dołączyć to może się odezwą, bo widzę że część z nich się loguje, ale się nie odzywają.

Aktualna lista -36 osób poniżej +zdjęcie. :)

Myślę, że poczekamy jeszcze do soboty czy ktoś jeszcze się zgłosi i wtedy wyślę listę z prośbą o założenie wątku.

agula301
ancyssko
Andromedaa
Ann81
Anuuula
Bernadkaa
Colorful92
Gocha 05
Ipekakuana
Joasia M
Karimigotka
kasiarem1
kasza_lotek
Kas. De
Katarzynaaa90
Kropka29
lepsze zycie 2021
M_imi
Marta_1991
natalaaa
natalianat
Niuniaaaa
Nowaja16
nowalia
Ola0207
olciak19
Paolx
PatPatPat
Paulii
Rozdepka
Sandra2307
Starlights
StopKlatka
TePati_95
Uni_Cat
XnetiX
 

Załączniki

  • lista.png
    lista.png
    5,4 KB · Wyświetleń: 25
Do góry