reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2022

Dziewczyny kupowała któraś z Was teraz biustonosz? Polecacie jakieś konkretne? 😁
Myślałam coś o jakimś w stylu sportowym
 
reklama
Według mnie powinni Ci założyć kartę ciąży znacznie wcześniej, ale ma to znaczenie tylko jeśli planujesz występować o becikowe, bo tam warunkiem jest bycie pod opieką lekarza od 10 tygodnia. Jeśli dochód Wam nie przekracza progów do tego świadczenia (1922 zł na osobę, przy mężu i pierwszym dziecku to 5766 zł netto) to ja bym prosiła o wpisanie wcześniejszej wizyty.
Ja jutro mam wizyte u lekarza i powiem mu ze polozna nie wpisala mi karty ciazy od 10 tygodnia ciazy czy moze mi to poprawic lub wypusac na nowo karty ciazy
 
Dziewczyny kupowała któraś z Was teraz biustonosz? Polecacie jakieś konkretne? 😁
Myślałam coś o jakimś w stylu sportowym

Jakiś czas przed ciążą przerzuciłam się tylko na biustonosze nieusztywniane i moim faworytem są tego typu: Link do: Bezszwowy top z kolekcji Basic - Topy - Biustonosze - Bielizna | Spring Summer 2021 - Oysho Poland / Polska Uwielbiam je, mają kilka różnych modeli:) Są baaardzo wygodne! Niestety nie znam się na biustonoszach z takich dobrych firm, bo mam małe piersi i nigdy nie potrzebowałam nic turbo ekstra :(
 
Witam mam do was dziewczyny pytanie dzisiaj polozna zalozyla mi karte ciazy ale mam takie pytanie nie powinna byc wpisana kazda wizyta od pierwszej bo ja w pierwszej ciazy wiec niewiem. A pierwsza wizyte mialam 3.10 i to byl 10tydzien i 5 dzien pozniej mialam 14.10 kolejna wizyte a w karvie ciazy wpisala mi dzisoejsza date tylko i to co widac. Z gory dziekuje za odpowiedz.
Ja też mam datę, z założenia karty. Te wcześniejsze nie bo nie robili mi pomiarów jak waga czy ciśnienie. Spokojnie jest ok
 
Według mnie powinni Ci założyć kartę ciąży znacznie wcześniej, ale ma to znaczenie tylko jeśli planujesz występować o becikowe, bo tam warunkiem jest bycie pod opieką lekarza od 10 tygodnia. Jeśli dochód Wam nie przekracza progów do tego świadczenia (1922 zł na osobę, przy mężu i pierwszym dziecku to 5766 zł netto) to ja bym prosiła o wpisanie wcześniejszej wizyty.
Wystarczy, że będzie miała zdjęcie usg albo jej lekarz napisze zaświadczenie i dostanie pieniążki.
 
Powiedz proszę czy suszarka nie kurczy Ci ubrań?? Ja też mam boscha i mam wrażenie że na jakim programie bym nie suszyła to się kurczą... Od początku ciąży miałam atak wymiotowania na zapach prania a po suszarce barfzo pachną ubrania a jesczse to kurczenie... Nie kolegujemy się za bardzo...
Ja mam z boscha pralko-suszarkę , susze głównie bieliznę i bawełniane rzeczy i fakt ze koszulki męża się trochę skurczyły (o dziwo tylko jego 🤣) ale nie wyobrażam sobie już życia bez suszarki 😀 latem pół biedy bo wywieszam pranie na strychu i schnie w godzinę ale zima to mega zbawienie. A No i kocham reczniczki z suszenia, takie mięciusie 😍 i w sumie jeszcze plus ze nie trzeba prasować rzeczy z suszenia bo nie są pogniecione


Jakiś czas przed ciążą przerzuciłam się tylko na biustonosze nieusztywniane i moim faworytem są tego typu: Link do: Bezszwowy top z kolekcji Basic - Topy - Biustonosze - Bielizna | Spring Summer 2021 - Oysho Poland / Polska Uwielbiam je, mają kilka różnych modeli:) Są baaardzo wygodne! Niestety nie znam się na biustonoszach z takich dobrych firm, bo mam małe piersi i nigdy nie potrzebowałam nic turbo ekstra :(
Ooo tez uwielbiam takie miękkie biustonosze bez fiszbin, również nie mam jakiś super piersi wiec nie potrzebuje jakiegoś mega podtrzymania biustu, ale odkąd jestem w ciąży takie mam wrażliwe sutki ze nie jestem w stanie nosić takich staników bo mnie drażnią 🙈
 
ej! Haha mam tak samo u nas!! Od chyba już kilku lat wprowadziliśmy zasadę aby nie trzeba było się glowic co komu i wydawać kupę kasy to robimy losowanie i każdy ma jedna osobe, każdy mowi co by chciał dostać i każdy ma prezent. U nas jest juz z 15 osob wiec każdy dla każdego go jakis kosmos by byl haha 🤣🤣 a tu chodzi o symboliczny gest po prostu i odrobinę radości 😊😊🥰
Ja przestałam kupować prezenty...tzn. kupujemy moim rodzicom i teściom No i mężowi cis kupuje I dziecku prezent. U nas było tak że ja kupowałam prezenty za 70 zł około a mój syn distal np. Mając lat 8 rajstopy...reszta rodziny dzieci po dwie sztuki...miałam 6 prezentow a oni kupowali bluzeczkę z hm za 25 zl...wkurzyłam się wtedy i powiedziałam teściowej zeby ogłosiła wszem i wobec ze koniec z prezentami...ja mam więcej kasy na prezent dla syna...a jak jedziemy do dzieci to kupuje świąteczne Kinder albo jakiegoś dużego mikołaja z milki...
 
reklama
Do góry