reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

Cześć wszystkim.
U mnie włosy są chyba w Ok stanie, ale gęba strasznie wysypana, hak nastolatka. Aż się boje patrzeć rano w lustro, bo codziennie widzę coś nowego 😭
Z samopoczucia to meczy mnie żołądek po jedzeniu albo jak jestem mega głodna. Z jedzeniem różnie, mam na coś ochotę, a jak przychodzi do jedzenia to nie mogę zjeść…
Cycki mi odpuściły, chyba już w ogóle nie bolą, może są odrobine większe jedynie.
I zmęczenie, mogłabym spać od 17 do rana a i tak mi będzie mało 🫣 ciagle pije hektolitry wody, bo mnie suszy strasznie i sikam co chwile, również w nocy.
Położna odzywała się w zeszłym tygodniu, ale dalej nie wyznaczyła mi żadnego terminu. Dziś mam 9+0 wg apki.
Uciekam korzystać z ostatnich promieni słońca, chociaż zimno to tak ładnie swieci ze trzeba wyjść 😊
Mi też pryszcze wyskakują. Na razie jakieś pojedyncze, ale mam wrażenie, że połowa siedzi pod skórą.
Czy wam też tak szybko rosna włosy na nogach?😂
 
reklama
Tak,bo naczytałam sie że często zdarza się że wychodzi źle,szacuje jedynie ryzyko wystąpienia wady,a później i tak trzeba pogłębić diagnostykę. Mój lekarz mówi że jeśli wynik USG budziłby jakieś wątpliwości to warto go zrobić
jeśli masz powyżej 35 roku życia to jesteś objęta programem i te badania są za darmo ( lub jeśli masz inne czynniki ryzyka , ale o tym decyduje lekarz). Co do USG to ona bez badania z krwi cechuje się jednak mniejsza czułością. Wyniki fałszywie dodatnie zawsze mogą się zdążyć i wymagają wyjaśnienie ale ja bym się po samym USG jednak bała że może Ten spokój to jednak wynik fałszywie ujemny z powodu zbyt waskiej diagnostyki. Decyzja należy do Ciebiw już była tu o tym rozmowa. To rodzice tak na prawdę zgodnie z własnym sumieniem decydują co chcą i ile chcą wiedzieć.
 
Ja wypijam codziennie jedna kawę, chociaż już nawet moje ulubione ziarna nie smakują tak samo, ale mam niskie ciśnienie i ciagle ziewam wiec wmawiam sobie ze trzyma mnie ona przy życiu chociaż przez pierwsza polowe dnia.
Przed pierwsza ciąża nienawidziłam smaku kawy, a jak zaszłam w ciąże to taki smak na kawę miałam, ze mogłam pic po kilka dziennie, wtedy bezkofeinowych. Miłość do kawy mi została i przed aktualna ciaza potrafiłam pic po 5 kaw dziennie, takich mocnych z ekspresu, czarnych bez cukru 🤤🤤
Mi też pryszcze wyskakują. Na razie jakieś pojedyncze, ale mam wrażenie, że połowa siedzi pod skórą.
Czy wam też tak szybko rosna włosy na nogach?😂

Tak, dosłownie obrastam. Latem golilam nogi co dwa-trzy dni (bo mam cienkie i białe), teraz powinnam codziennie, nawet jakby się jakieś twardsze zrobiły 😉
 
Ja wypijam codziennie jedna kawę, chociaż już nawet moje ulubione ziarna nie smakują tak samo, ale mam niskie ciśnienie i ciagle ziewam wiec wmawiam sobie ze trzyma mnie ona przy życiu chociaż przez pierwsza polowe dnia.
Przed pierwsza ciąża nienawidziłam smaku kawy, a jak zaszłam w ciąże to taki smak na kawę miałam, ze mogłam pic po kilka dziennie, wtedy bezkofeinowych. Miłość do kawy mi została i przed aktualna ciaza potrafiłam pic po 5 kaw dziennie, takich mocnych z ekspresu, czarnych bez cukru 🤤🤤

Tak, dosłownie obrastam. Latem golilam nogi co dwa-trzy dni (bo mam cienkie i białe), teraz powinnam codziennie, nawet jakby się jakieś twardsze zrobiły 😉
Mam tak samo 😱 w szczególności, że mam ciemna karnację a włosy są ciemne i grube. A teraz to codziennie mogłabym je golić a one i tak są. Takie czarne kropki.
 
a jak takie wróżenie wygląda?
Moja mama robi tak: bierze obrączkę i nitke. Nad lewą dłonią. Jak kręci się w kółko to będzie dziewczyna. Jak wzdłuż to chłopak. Po każdym razie musisz obrączka dotknąć dłoni i jeśli obrączka stanie to więcej dzieci nie będzie.😂
Mi wychodzi jedno. Dziewczynka.
Mojej mamie 3. I się sprawdziło.
 
reklama
Do góry