reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2023

reklama
jeśli masz powyżej 35 roku życia to jesteś objęta programem i te badania są za darmo ( lub jeśli masz inne czynniki ryzyka , ale o tym decyduje lekarz). Co do USG to ona bez badania z krwi cechuje się jednak mniejsza czułością. Wyniki fałszywie dodatnie zawsze mogą się zdążyć i wymagają wyjaśnienie ale ja bym się po samym USG jednak bała że może Ten spokój to jednak wynik fałszywie ujemny z powodu zbyt waskiej diagnostyki. Decyzja należy do Ciebiw już była tu o tym rozmowa. To rodzice tak na prawdę zgodnie z własnym sumieniem decydują co chcą i ile chcą wiedzieć.
Nie mam powyżej 35 lat . Dopytuje Was bo rodziłam 11 lat temu i nie pamiętam nawet czy wtedy się robiło takie badania,ale nie kojarzę
 
Nie mam powyżej 35 lat . Dopytuje Was bo rodziłam 11 lat temu i nie pamiętam nawet czy wtedy się robiło takie badania,ale nie kojarzę
robiło się ale nie były tak popularne jak dziś stanowiły raczej rzadkość dla kobiet z grup wysokiego ryzyka. Ale te 10 lat temu oznaczenia HIV w ciąży też nie było obowiązkowe tylko zalecene, prze ten czas dużo się w diagnostyce zmieniło. (Ja sama mam najstarsze dziecko 8 letnie i też widzę te różnice).
 
No ja właśnie zobaczyłam że tam gdzie się umówiłam na USG nie robią tego testu więc jak się zdecyduje to pewnie nie w tym samym dniu będę robiła,czytałam żeby zrobić tydzien przed lub po maksymalnie
jeśli jesteś zainteresowana to poszukaj najlepiej ośrodka który robi badania w ramach programu rządowego tam wszystko powinno być na miejscu a lekarz pracujący powinien mieć certyfikat do badań prenatalnych.
 
Cześć :) dziewczyny a jak wasze włosy? Zawsze słyszałam, że w ciąży są super a dopiero po porodzie zaczynają się problemy przez szalejące hormony. A ja od początku ciąży mam problem z wypadającymi włosami, co mycie i szczotkowanie to wyciągam garście włosów. Naprawdę boję się, że za chwilkę będę łysa 😱
Ja miałam tak samo, strasznie mi włosy wypadały na samym początku, teraz jakby się to unormowalo. Ale szybciej się przetłuszczają niż zwykle i generalnie to mam problem, zeby je ułożyć. Żyją własnym życiem 🙈
 
Ja miałam tak samo, strasznie mi włosy wypadały na samym początku, teraz jakby się to unormowalo. Ale szybciej się przetłuszczają niż zwykle i generalnie to mam problem, zeby je ułożyć. Żyją własnym życiem 🙈
moje już dawno wyzionely ducha🤣🤣🤣 generalnie jak nie muszę to wole ich nawet nie tykać 😀🤣🤣
 
Mój cukier wczoraj od 75 do 130 więc się unormował. I jadłam normalnie. Dziś znow z rana 85. Jeszcze nic nie jadłam więc zobaczę jak będzie później.
Ja robiąc krzywą po 2h miałam prawie 300. 🤦🏻‍♀️

Jak się czujecie dziewczyny?
Ja dziś mam jakiś totalny zjazd. Chyba jesienna aura daje się we znaki, bo leje od rana. Ale tez jestem podziebiona i leżę pod kocem… Byle do wiosny 😅
 
reklama
Do góry