reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

Hej, kwietniowe mamy :*
Trochę mnie tu nie było, ale melduję że ja już po 1 prenatalnych i wszystkie pomiary są ok :)Obecnie 14 tc.

Tylko mam 1 pytanie, pewnie bardziej do mam które przeszły już więcej ciąż.
W 12+3 (tydzień temu) na USG genetycznym tętno dzieciaczka wynosiło 140, nie spodobało sie to lekarzowi (za niskie i w ogóle zaobserwował małą ruchliwość z tego co zrozumiałam).
Wczoraj (13+3) byłam na wizycie i tętno dalej 137-140.. i znów zdziwienie, że takie niskie. Nie powiem, napędziło mi to stracha....czy któraś z Was tak miała i czy było to spowodowane czymś konkretnym? Niby mam się narazie nie przejmować i obserwować, ale bardzo się boję o mojego robaczka :(
Ja dziś miałam prenatalne i u nas tętno 160, więc ok. Z tego co mi wiadomo i z tego co mi zawsze lekarza powtarzał to prawidłowe tętno u dziecka to między 110 a 160, więc wydajne mi się że jak najbardziej u Was wszystko ok. Może akurat wtedy dziecko spalo dlatego mała ruchliwość i takie tętno.
 
reklama
Hej dziewczyny mam takie pytanko pytanko zauważyłam dzisiaj pierwszy od dłuższego czasu białe upławy w niewielkich ilościach. Czy powinnam się niepokoić?
Ja juz sie nauczylam ze objawy przychodza i odchodza i to nic nie znaczy. Jestem po dwoch poronieniach i ciagle sie stresuje jak cos sie zmienia, albo czuje sie „za dobrze” i ciagle jestem pozytywnie zaskoczona na kontrolnym usg.
Oczywiscie jak chcesz miec spokojna glowe to umow sie na usg ❤️
 
Hej dziewczyny, jestem co prawda majową mamą 2024 więc pomyślałam że odezwę się do "starszych" koleżanek, które mają już temat za sobą.
Chodzi o testy NIFTY/SANCO
- czy któraś z Was robiła?
-w jaki dzień po 10 tc robiłyście?
-który test polecacie?
-jak długo czekałyście na wynik?

wszelkie informacje cenne :) ja jestem 9+5 dzisiaj i już powoli chcę się umówić wiec z chęcią zaczerpnę z Waszego doświadczenia :) nie wiem czy zrobić w 10tc czy poczekać lepiej do 11.
 
Hej dziewczyny, jestem co prawda majową mamą 2024 więc pomyślałam że odezwę się do "starszych" koleżanek, które mają już temat za sobą.
Chodzi o testy NIFTY/SANCO
- czy któraś z Was robiła?
-w jaki dzień po 10 tc robiłyście?
-który test polecacie?
-jak długo czekałyście na wynik?

wszelkie informacje cenne :) ja jestem 9+5 dzisiaj i już powoli chcę się umówić wiec z chęcią zaczerpnę z Waszego doświadczenia :) nie wiem czy zrobić w 10tc czy poczekać lepiej do 11.
hej, ja robiłam NIFTY w 12+4(środa), umówiłam się przez stronę testdna, wynik był we wtorek :)
 
A jak u Was z pobolewaniem brzucha? Ja czuje taki dyskomfort, kłucia i pobolewania ale tylko z jednej strony podbrzusza, niedaleko pachwiny... czy któraś ma podobne objawy? Możliwe żeby te bóle wynikające z rozciągania się tam wszystkiego były aż tak mocno zlokalizowane po 1 stronie??
 
A jak u Was z pobolewaniem brzucha? Ja czuje taki dyskomfort, kłucia i pobolewania ale tylko z jednej strony podbrzusza, niedaleko pachwiny... czy któraś ma podobne objawy? Możliwe żeby te bóle wynikające z rozciągania się tam wszystkiego były aż tak mocno zlokalizowane po 1 stronie??
Mnie ciagle cos boli. A to z obu stron ciagnie w zdluz macicy, a to spojenie łonowe, czasem szyjka zakłuje. Moj lekarz mowi ze tym sie nie martwimy, martwimy sie skurczami jak sie powtarzaja.
A dzisiaj po usg, wszystko pięknie maluszek rozwija sie prawidlowo 🙃
Pamietaj kazda dolegliwosc skonsultowac z lekarzem😘
 
I jak tam kwietniowe mamy? Widzę, że wątek ucichł ;) Czujecie poprawę samopoczucia w 2 trymestrze? Bo ja niestety niekoniecznie i borykam się z niechęcią do jedzenia :(
Ciekawa jestem jak to u Was wygląda :)
 
U mnie poprawa pod względem mdłości, wymioty przy myciu zębów zostały. Niestety od 2 tygodni infekcja i łóżko 🤣 Coś czuję, że powrót do wstawania godzinę wcześniej będzie trudny 🤣
A z innych objawów to zaczynają się pobolewania brzucha, dziwnie mi, bo od początku praktycznie nic było 😶
 
reklama
U mnie poprawa pod względem mdłości, wymioty przy myciu zębów zostały. Niestety od 2 tygodni infekcja i łóżko 🤣 Coś czuję, że powrót do wstawania godzinę wcześniej będzie trudny 🤣
A z innych objawów to zaczynają się pobolewania brzucha, dziwnie mi, bo od początku praktycznie nic było 😶
Mi z kolei bóle ustąpiły, teraz są tylko sporadycznie 😆 a który masz tc? I jak z apetytem?
 
Do góry