reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2024

reklama
No właśnie wydawało mi się że 90 to dość sporo, ale niestety robiąc badania na NFZ nie mam wglądu w wyniki, i nie mam pojęcia jakie to laboratorium ustaliło sobie normy.
Wydaje Mi sie, że coś mi glukoza świruje, bo po zjedzeniu czegoś co ma węglowodany proste czuje Dziwny posmak w buzi, który jest mega wkurzający i muszę wziąć gumę do żucia żeby tego nie czuć. Oczywiście pytałam o to swoją lekarkę, ale ona powiedziała, że w ciąży posmak w ustach to normalka. Tyle że ja mam go tylko po weglowodanach prostych. Oczywiście sama na własną rękę ograniczyłam te węglowodany i jest lepiej.
Sąsiadka ma glukometr muszę sobie u niej to sprawdzać
 
No właśnie wydawało mi się że 90 to dość sporo, ale niestety robiąc badania na NFZ nie mam wglądu w wyniki, i nie mam pojęcia jakie to laboratorium ustaliło sobie normy.
Wydaje Mi sie, że coś mi glukoza świruje, bo po zjedzeniu czegoś co ma węglowodany proste czuje Dziwny posmak w buzi, który jest mega wkurzający i muszę wziąć gumę do żucia żeby tego nie czuć. Oczywiście pytałam o to swoją lekarkę, ale ona powiedziała, że w ciąży posmak w ustach to normalka. Tyle że ja mam go tylko po weglowodanach prostych. Oczywiście sama na własną rękę ograniczyłam te węglowodany i jest lepiej.
Sąsiadka ma glukometr muszę sobie u niej to sprawdzać
Ja tez mam ten dziwny posmak w ustach który próbuje zabić czymś ultra kwaśnym.
Wydaje mi się ze on powoduje u mnie największe nudności ale dzisiaj to już apogeum. Chyba zadzwonię po męża żeby wyszedł wcześniej z pracy bo nawet nie mam siły żeby otworzyć drzwi kurierowi :(
 
kazdy lab na wynikach podaje takie standardowe normy nieuwzgledniajace ciaze, w sumie nie wiem czy gdziekolwiek widzialam, zeby dodatkowo byly napisane normy dla ciezarnych, musze zwrocic na to uwage. Dla mnie to tez bylo zaskoczenie w pierwszej ciazy :)
przy tsh w diagnostyce są normy dla ciężarnych dla konkretnego trymestru :) i nawet lekarz powiedział że to jedyne labo które ma najnowsze normy :)
 
No właśnie wydawało mi się że 90 to dość sporo, ale niestety robiąc badania na NFZ nie mam wglądu w wyniki, i nie mam pojęcia jakie to laboratorium ustaliło sobie normy.
Wydaje Mi sie, że coś mi glukoza świruje, bo po zjedzeniu czegoś co ma węglowodany proste czuje Dziwny posmak w buzi, który jest mega wkurzający i muszę wziąć gumę do żucia żeby tego nie czuć. Oczywiście pytałam o to swoją lekarkę, ale ona powiedziała, że w ciąży posmak w ustach to normalka. Tyle że ja mam go tylko po weglowodanach prostych. Oczywiście sama na własną rękę ograniczyłam te węglowodany i jest lepiej.
Sąsiadka ma glukometr muszę sobie u niej to sprawdzać
90 to sporo ale nadal się mieści w normie więc nie trzeba panikować ;)
Nie wydaje mi się żeby laboratorium zrobiło jakieś swoje normy bo to jest ogólnie przyjęte ;)
 
Ogarnęłam swoją wizytę u optometrysty, wyszło, że na lepszym oku mam za dużą moc szkła a gorsze znów poleciało 🙈 Zrobiłam zakupy w rossmanie, zamówiłam pizzę na obiad, którą odbiorę po wizycie a teraz muszę się gdzieś poturlać zjeść i czekać... 🤣
 
A czy którejś z Was lekarz kazał zrobić badanie ferrytyny?
Mi zleciła i mam małe zapasy więc na następnej wizycie wjeżdża żelazo żeby uniknąć anemii.
Powiedziała, że jakbym miała zapasy powyżej 60 to by do końca ciąży starczyło a ja mam na poziomie 20 wiec lipa 😂
 
A czy którejś z Was lekarz kazał zrobić badanie ferrytyny?
Mi zleciła i mam małe zapasy więc na następnej wizycie wjeżdża żelazo żeby uniknąć anemii.
Powiedziała, że jakbym miała zapasy powyżej 60 to by do końca ciąży starczyło a ja mam na poziomie 20 wiec lipa 😂
A hemoglobinę miałaś niską? Ja nigdy nie badałam ferrytyny 😬 zawsze hemoglobinę mam wysoko i nikt nie chce sprawdzać 🥴
 
reklama
A hemoglobinę miałaś niską? Ja nigdy nie badałam ferrytyny 😬 zawsze hemoglobinę mam wysoko i nikt nie chce sprawdzać 🥴
No ja właśnie hemoglobinę mam bardzo dobrą.
W poprzedniej ciąży też miałam super do czasu i musiałam potem brać żelazo.
W sumie to się cieszę, że mi kazała zbadać bo przynajmniej można działać wcześniej :)
 
Do góry