reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

Hejka!
Chciałam się wybrać do galerii z synkiem, bo nie moge wysiedzieć w domku cały dzień, a na spacerek po dwórku troszkę za mroźno aleeeeeee zaczą sypać śnieg i za jazdę samochodem z dzieckiem sie nie zabieram :-) za duża nerwówka :-).

Wiecie jak się wczoraj wpieniłam na swojego m, szkoda gadać: zawiozłam małego do mamy i chciałam załatwić sprawy w banku, stałam w bydle kolejce, a kiedy usiadłam do obsługującej pani poprosiła dowód osobisty iiiiiiiiiiiiii :szok: okazało sie że nie mam dowodu i nic nie załatwię, maz mi wyją z portwela i mały szczegół zapomniał mi powiedzieć, normalnie udusić albo powiesić :-)

Lucy wczoraj pisalam ci posta o rozwoju mojego synka, nadziergałam chyba ze stronę i mały mi zaatakowal klawiaturę cos wcisną i wszystko znikło :-D ale to nie pierwszy raz się zdażyło, teraz mi sie pierdzieli spacja bo tak atakuje klawiaturę i muszę w nią mocno walić żeby zadziałala :-) ten mói mały piernik za laptopem normalnie się trzęsie. Tak wogóle to gratuluje ci fasolki i tak po cichutku życzę córuni :) ja jak bym sie na drugiego bobaska zdecydowała to bym wlasnie też chciala dziewczynkę ale wiem ze tego nie da rady zaplanować :)
Mową synka sie nie martw wiem, że to się tak łatwo mówi ale poprostu dużo go obserwuj i jak cosik to zawsze do lekarza badź specjalisty można iść. Powiem ci że moja sasiadka miała podobny, problem mały wcale nie mówił, chodziła z nim po lekarzach, każdy jej mówił, że bedzie dobrze że zacznie mówić, ona kupe nerwów straciła. Synek ma teraz 4 latka i nie mowi tylko KRZYCZY i tak ładnie się wyslawia że szok, więc glowa do góry bedzie dobrze.

Ja ostatnio byłam ze swoim u lekarza, bo dostał mi jakies krostki, ale to nie takie zwykłe jak po zjedzeniu czegoś nieodpowiedniego, to były taki małe ranki na nóżkach a potem na brzudszku mu sie te placki zaczely robić a po kąpieli to już wogóle wszystko robilo sie czerwone (nic nie zmieniałam, żadnych kosmetyków, proszków itp.) pani doktor zaleciła żebym małego tak często nie kąpała i duzo smarowała żelem-oliwką, zapisała wapno i witaminki, stwierdziła że ,,mycie skraca życie" :-) i dwa razy wykapałam malego co drugi dzień i małemu przeszło, chyba to przesadne dbanie o czystość to chyba w naszym przypadku nie jest dobre :):)

O RETY SORKI DZIEWCZYNKI ŻE TYLE WAM NASKROBAŁAM, ALE MIESZKANKO POSPRZATALAM, MAŁY MI ŚPI A MAMUSI SIĘ NUDZI :-)
 
reklama
Rybusia ja mojemu tv daję ogladać sporadycznie, bo do telewizora podchodzi najbliżej jak tylko się da, czasami w łóżeczku sobie stoi i wtedy luka na jakaś baję albo jakis film co mama oglada, ale to są tylko chwile bo szybko mu się nudzi.
Bajeczki mu kupiłam przeróżne, najbardziej mi się podobaja te tradycyjne wszystkim znane bajki i baśnie ale tak jak juz dziewczyny wcześniej pisały kubus mi też książeczki z rąk wyrywa i tyle tego czytania.

Sorki że post pod postem, ale nie mogłam sie oprzeć żeby Rybusi nie odpisać :-)
 
Bubu.B wiesz co mój mały też miał ostatnio takie krostki i myslałam że to od jedzenia ale jak tak przemyslałam to nic nowego nie dawałam ani kosmetyki nie zmieniałam ... to ja to teraz powinno wyglądać kąpanie małego nie codziennie ?? jakoś dziwnie mi się wydaje :happy:

a wy mamy jak kąpiecie maluchy codziennie?

Bubu.B no ja też mu kupiłam te takie znane ale ze sztywnymi stronami mój kubuś też zaraz chce jesc książeczki :-D

mały śpi to mam chwile na pisanie ...

http://www.glitterfy.com/

http://www.glitterfy.com/

 
Ostatnia edycja:
cześć wam mamuśki

u nas nocka ok
zmieniłam godziny podawania mleka i mały zaczął od 2 dni o dziwo je pić :tak:
więc się ciesze że wpadłam na taki pomysł żeby mu troszkę poprzestawiać w jadłospisie :tak:

Lucy no ja też mam termin na 23-25 lipca ale w poniedziałek będę wiedziała na 100% termin bo u mnie też zawirowanie z tym terminem
usg już miałam ale tylko to dopochwowe
a teraz idę na to niby super nowoczesne do szpitala - zobaczymy co będzie
no widzę że na razie nie masz czasu na myślenie jak to będzie bo się denerwujesz pierwszą dzidzią
no i w sumie racja po co się martwić na zapas :tak:
No to widzę polujemy na córeczki ale jak będą chłopaki to też będzie dobrze
ty już widzę masz nawet imię - takie jak mojego 10 latka :-)
ja jak na razie to tylko miałam dla dziewczynki - Nadia
no i z Nadii powstał Natan
ale może jeszcze imię da się wykorzystać :-D

p.aga witam cie na forum
i jestem ciekawa jak sobie radzisz po tak długiej przerwie :confused:
ja już myślałam że u mnie jest spora różnica 9 lat :tak:
ale widzę że mój przypadek to pryszcz :-D
ale jest miłe mieć po takim czasie następnego szkrabika
ja też się czuję jakbym miała znowu 20 lat
z takim malutkim dzidziusiem :tak:

Iza mój młody to nie słucha bajek czytanych
tylko woli jak ja coś zmyślam lub mu śpiewam
a jeśli chodzi o tv to mały lubi bajki z mini mini
i kanały muzyczne a to chyba po mnie ma taki pociąg do muzyki
bo jak tylko ja włączam to zaczyna śpiewać i tańczyć :-D

Bubu no to niezłą miałaś przygodę w banku
tez bym się wpieniła :wściekła/y:
a tak ogólnie to co on robił z twoim dowodem :confused::-D
no masz rację ciężko wysiedzieć całe dnie w domu
można w łeb dostać :rofl2:
a jeśli chodzi o kompanie to ja jestem zdania żeby nie robić tego za często
bo się zmywa florę bakteryjna
ja kąpię dzieciaki w zależności od potrzeby
tz jak widzę że trzeba bo są brudne
a tak to polecam tylko takie pryśnicowanie bardziej bez płynów mydeł itp
jak ja tak często kąpałam Kacpra jak był mały to co chwila mu się coś ze skóra działo
jak zaczęłam 2 razy na tydzień - wszystko ustało
wtedy to było nie dopuszczalne
i kłuciłam sie z lekarzami którzy kazali kąpać codziennie
a teraz to mój lekarz zaleca kąpiel tak jak u dorosłuch raz na tydzień a częściej pryśnicowanie :tak:

Aga a co jest znowu młodemu bo chyba przeoczyłam
bo malutka że ma ospę to wiem - i że ciężko ją smarować to się domyślam bo na pewno ją boli i swędzi
niech już się skończą te choróbska bo dzieci pewnie są nimi zmęczone i ty również :tak:

ok spadam bo mały buczy i juz nie chce sam siedzieć
papa:-)
 
RUDA - jeśli chodzi o dawanie sobie rady to teraz jest mi lżej niż przy pierwszym dziecku, przede wszystkim są pampersy ,to epokowy wynalazek ,jak przypomnę sobie tetrowe pieluchy to mnie otrząsa ,pierwszy syn urodził się w połowie listopada ,sikał na potęgę jak to noworodek ,a pieluchy schły godzinami ,potem trzeba je było wyprasować i tak w kółko ... pampersy kupowałam na sztuki i były bardzo drogie .Wybór towarów dla niemowląt był znikomy ,dlatego teraz nie mogę się opanować żeby czegoś mu nie kupić ,wszystko jest tak cudne! Pamiętam ,że jak miałam kupić wyprawkę to miałam nie lada problem co wybrać:confused: pani w sklepie dziwnie mi się przyglądała tak jakbym była ufoludkiem:-D
Mały też jest spokojniejszy niż jego starszy brat ,nie miał kolki i jest ogólnie grzeczniejszy .Bawi mnie kiedy starszy syn ze zdziwieniem przygląda się dokonaniom młodszego ,wszystko jest dla niego dziwne ,,ze tak je ,że tak się bawi..śmiejemy się ,że ma będzie miał wprawę przed swoim ,a i zastanowi się z dziewczyną za nim coś wykombinują:-D
 
Lucy - u mnie też miała być Marysia ale wyszedł Szymek i bardzo się z tego cieszę,najważniejsze ,że jest zdrowy.
Ja też miałam badania prenatalne ,ale już po pierwszym wiadomo było ,że jest ok,badają wtedy przezierność karkową płodu i kość nosową ,resztę badań robią z krwi ,testy PAPA.
 
kwietniówki z fasolką

jestem pełna podziwu za wasz optymizm i silna wolę ja też planuje drugie dziecko ale jakos boje sie narazie mnie to chyba przerasta troche tchurz jestem ... no a z drugiej strony to mam dopiero 22 lata no ale duza przerwa to też nie dobrze mąż to by już chciał no ale narazie mnie przekonuje rodzice też wiedzą ze chce mieć dwoje dzieci i są pozytywnie do tego nastawieni no ale mimo to nie wiem czy się zdecydować czasem puszczają mi nerwy krzykne na kubusia wstyt to przyznać ale czasem czuje ze to nie mój czas no a z drugiej strony tak bardzo kubola kocham ze zycie bym oddała za niego no i kto tu mi powie co jest grane czy to normalne obawy matki ???


no nareszcie kubica śpi ale mi daje oststnio popalić nawet na minute nie posiedzi sam ciągle jest koło mojej nogi albo sie dopomina że jest i mam sie z nim bawić a jak wasze dzieci też musicie się ciągle z nimi bawić biegać za nimi i poświęcać im 100% swojej uwagi ???

pozdrawiam was buziaki ... ide posprzątać troche bo jak się obudzi to znowu bedzie sajgon w całym domu :happy:


http://www.glitterfy.com/

http://www.glitterfy.com/

 
Ostatnia edycja:
A u mnie miała być Zuzia, byłam w 100% pewnna że bedzie dziewczynka a takie pierdzielenie ......... kobieca intuicja.....:-), przez cztery m-ce brzusio głaskaliśmy, mąż stukał do zuzi :) a jak lekarz powiedzial że chłopak to zaniemówił bo tak był nastawiony na laseczkę a mi przy pierwszym to wszystko jedno było.
I dokładnie najwazniejsze, zeby tylko dzidzia zdrowa była :)
p.aga witamy w naszym gronie mamusiek, różnicę wiekową między dziećmi masz wyśmienitą ;-) mi tam się podoba, jednak sama na taką przerwę nie mogłabym sobie pozwolić bo prędzej menopauza mnie dopadnie :-D.
 
My juz po lekarzu

mlody ma zaczerwienione gardlo i wg dr dochodzi jeszce do siebie po ospie ,stad stan podgoraczkowy itp...
ma posiedizec do neidizeli w domku jeszce,w poniedzialek mam mu zrobic krew i mocz...
no zobaczymy co tam bedzie dalej

mala juz troszke lepiej,,,ladnie jej przysycha wszystko...
tylko na pupie jeszce nie bardoz bo caly czas sie podraznia a to siki a to kupa i tak ciut gorzej z gojeniem sie tego obszaru...ale odkazamy gencjana na wodzie,smarujemy vratizolinem a na to linomag i mam nadzieje ze bedzie ok niebawem

Lucy
zaszlas w ciaze ok 26 dnia cyklu? łooo...to ilu dniowe masz cylke?:-)
dasz rade i z 2ka...beda pewnie i cudowne chwile i takie w ktorych nic tylko siasc i plakac..ale grunt to sie nei zalamac:tak:

Ruda
daj znac po usg..hehe ja mialam rozrzut w terminach...ok 2 tyg miedzy usg a wyliczeniami z miesiaczki ;-)

Rybusia
ja tam nei narzekam na duza roznice miedzy dziecmi(rowno 6 lat)...hihih wszystko ma swoje plusy i minusy...mlodemu duzo juz mozna wytlumaczyc jak to jest z mala dzidzia i co mozna mu a czego nie...takze jak dla mnei jest ok..choc nie watpliwie jest super jak sie 2ka w podobnym wieku chowa ;-)

dobra zmykam kochane
jutro zakukam

papapa
 
Ostatnia edycja:
reklama
WITAM!

u nas ok mały ok je obiady fakt,że zaczynamy znowu od podstaw od 4 miesiąca słoików ale to już coś i je 170-180gr w 10minut łyżeczką boże żeby mu tak zostało:-D:-D

AGA dobrze,że to nic nowego tylko jeszcze po ospie....żeby się w końcu wykurowały i więcej nie chorowały te dzieci...

LUCY no ja to jestem ciekawa jak zaszłaś w ciążę w 26 dniu cyklu(chyba,że to inny skrót) to co ile masz cykle bo zazwyczaj są co 28-30 dni są odchylenia ale nie duże:-):-):-)

RYBUSIA ja to bym chiała różnicy maks 4 lata ale co z moich planów będzie...

RUDA daj znać jak po usg oczywiście:happy:;-):-)


dziś mniej mrozu to trza się ruszyć na dwór:happy:do później:happy:
 
Do góry