reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

Ewela ja tez chce wiosneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

mojemu katar zanika juz bardziej zbite i syche kozki ma.... zobaczymy na jakdlugo.....
 
reklama
hej laseczki

sorrki ale nie jestem w stanie nadrobić to co napisałyście przez te dni

nie było mnie bo starszy troszkę zachorował tz. ma 37,5C od niedzieli i na razie nie chodzi do szkoły
na szczęście reszta zdrowa
ale młodego chce jutro puścić do szkoły bo juz z nim lepiej
nie wiem skąd ta temp. :confused:bo żadnych innych objawów nie ma
no cóż ważne że już jest lepiej

ja wczoraj byłam w szpitalu po odbiór moich wyników badań genetycznych krwi
i jest wszystko ok
znikome ryzyko wystąpienia wad genetycznych
więc już na amniopunkcję nie muszę iść
teraz tylko musimy pilnować na usg czy nie ma wad narządowych
bo zostało tylko takie zagrożenie
ale będzie dobrze
byłam też u gina
na dole tez wszystko ok:tak::-D
wyniki badań są lepsze niż idealne :tak:
więc się ciesze

co do pupy dzieci wyczytałam taki wątek to ja używam jak już muszę B-panten i linomag choć ten pierwszy jest zdecydowanie lepszy
czytałam że ktoś tam używa alantan plus też jest dobry

co do zupek z mięskiem to bez problemu mięsko może dziecko jeść codziennie

jeśli chodzi o wiosnę to ja też na nią czekam z utęsknieniem :tak:

ok lecę
potem zalukam do was
buziaki dla wszystkich

a tu tak dokładam do poczytania o tym że nie musimy aż tak uważać na nasze pociechy jak wkładają różne często brudne rzeczy do buzi
http://dziecko.onet.pl/20639,0,42,odrobina_brudu_nikomu_nie_zaszkodzi,1,artykul.html


 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry!!

U nas ok mały temp nie ma od wczoraj nie chce pić za bardzo mleka z butelki tzn pije ale połowę niż zawsze więc obstawiam zęby pewnie wychodzą...a marudny:wściekła/y: gdzie mój aniołek:rofl2:

DORTHEEE to dobrze,że córeczki spokojne bo jakby były dwa diabełki.....hihi....

EWELINA to zdrówka dla skarba i oby szybko nadeszła wiosna choć ten okres jak się bedzie robiło ciepło też cięki bo wtedy też dużo grypy...dużo zdrówka....

AGUS super,że Adi zdrowy ma się lepiej.....a jak Niteczka je coś czy odmawia....

RUDA super,że badania ok...teraz niech maleństwo rośnie i się ślicznie rozwija na pociechę mamusi....

ANRUSKU jak u Ciebie z usypianiem:happy:

ALA boże ten katar u Was mógły by się już skończyć tyle czasu się męczycie prawie cąłą zimę....

mały zjadł papu i usnął idę zbierać siły jak wstanie:sorry2:
 
Aduś do d....... , zrezygnowałam na czas jakiś i dalej usypiam na rękach bo i ja nie mam siły przy moim przeziębieniu i ona tez 10 minut noszenia w porównaniu z 1,5 godziny wyprowadzania mnie i siebbie z równowagi to ja wolę te 10 min noszenia jeszcze poczekam może potem będzie troszkę gorzej ale trudno się mówi

Ewelina to widzę ze twój szkrab jak moja Milenka wedruje po łóżkach ja też śpię z moją w łóżku od jakiejś godz0,00lub 2,00 do rana ,a dzisiaj też nie mogła sobie znaleźć miejsca cały czas się kręciła

Pozdrawiam wszystkich bo już mnie ciąga ......pa
 
Bubu
zdrówka!!!! ja też chcę wiosnę juz,dosyć szarzyzny i zimna.....
a moja dr mowiła tak ostatnio..w sezonie grypowym najlepiej z byle przeziębieniem nie latać bo i tak nic dr innego nie da tylko to co bez recepty i co mamy najlepiej wiedzą co dać małym...bo w przychodniach mozna złapać coś gorszego bo teraz grypa wszędzie i inne świństwa...także przyjdziesz z przeziębieniem a wyjdziesz z czymś jeszcze i za kilka dni raz jeszcze do lekarza...także ja takie lekkie rzeczy jak katarek itp( oczywiście jak nie ma gorączki wyzszej i innych niepokojących rzeczy) to leczę sama tym co mam i nie lecę do lekarza teraz...chyba że nie przechodzi po kilku dniach to idę na osłuchanie itp

Ruda
super że badanka ok!!!!!wiedziałam że zdrową masz fasolkę:-)
ja używam alatan( ale nie plus) i też nie narzekam..na zmianę z linomagiem i be-penatenem....a jak jest mocno zaczerwieniona dupcia po luxnych kupach przy antybiotyku czy coś to tormentiol dobrze i szybko goi

Lady
a żebyś wiedziała że z głodu...:-Dżarłoki jedne:-p hehe..moja też często tak ma że jak podam butle to śpi dalej..choć dziś akurat to nei było to...gorsza noc i tyle.

Ada
taaa je...hahah...mleko,mleko z kleikiem,kaszę z marchewkę i jabłkiem,sinlac,chlebek dziamga sam,z masłem albo z pasztecikiem drobiowym czy wędlinką z kurczaka...no to na tyle:-Dzupe to sobie mogę wsadzić:-pi tak nie zje....:-D

zmykam coś porobić...oj chyba pizze zamówie na obiad bo nie zdaże nic ugotować;-)
 
Hej dziewczynki!

No i poszłam do lekarza z małym i okazało się, że ma zapalenie gardełka i krtani.
W sumie to i tak nic sie nie zmienilo, bo leki podaje mu te co sama kupiłam, jedynie lekarz przepisał zyrtyc i d... bo sobie poczytałam co to za lek, że sie nie nadaje dla malutkich dzieci i tylko lekarz mnie wpienił, bo po co przepisuje takie dziadostwo, tym bardziej że to świństwoto tylko na katarek a ja już podaję kropelki i mu przechodzi. Teraz zajmę się bardziej jego gardelkiem i mam nadzieje, że szybko będzie ok.
Anek dziś sobie też pogadałam z lekarzem na temat ,,kiedy rzeczywiście przychodzić do lekarza,, i ustaliliśmy że jak goraczka bedzie sie utrzymywała powyżej trzech dni to wtedy do niego mam śmigać :):) ale dziś po tym zyrtychu to chyba tego lekarza zmienię :baffled::baffled: i jak mały ma 37,5 to mu nie zbijać - z tym też miałam dylemat czy przy tak niskiej temperwturze podawac nurofen czy czekać na wyższą, jeszcze dzis moja mama czytała w gazecie, że rzeczywiście dopiero powyżej 38 nalezy zbijać gorączke u dzieci.

Anrus te nasze pociechy to maja podobne zagrania ;-);-);-) obydwa rozpieszczochy :tak::tak::tak: ja dzis w dzien nadal w wózeczku usypiałam, trwało to z 5min i weź tu cos innego kombinuj, jak mi tak wygodnie, tylko co bedzie jak ten mój kabanek z tego wózka wyrośnie :):)

Dziewczynki dobrej nocki i oczywiście całej przespanejjjjjjjjj :-D
 
WItam się wieczorkiem...

EWELINA słuchaj zyrtec możesz spokojnie dać szybko mu katarek wysuszy a pare kropelek nie zaszkodzi mój też brał....a co do temp obiża się od 38.5 czyli jak mierzysz w pupie jak ma 39 znaczy ma 38.5 wtedt dac lek bo jak po odjęciu ma 38 ja przy 38 ni podaję dopeiro jak ma 38.5 już mówię o temp po odjęciu a jak ma 37.5 w ogóle do 38 nie powinno sie leku podawać bo to stan podgorączkowy który dziecko może mieć nawet po szaleńczej zabawie...kurcze nie zamieszłam:baffled: w każdym bądż razie zdrówka dużo...:tak::-):happy:

ANRUS dużo zdrówka dla Ciebie kuruj sie raz dwa...

AGUŚ mój je ale w sumie 3 słoiki na krzyż owoce słoikowe prawie wszystkie więc o tyle dobrze a reszte cóż naumie się ważne ,ze je to choć:-pbo kiedyś to tylko mliko i nic więcej...mam nadzieję,że kiedyś załapią jedzonko i będzie git...

uciekam spać....a tak planowałam wcześnie iść:sorry2:

DOBRANOC
 
czesc Wam


Ewela Ada o jkim zyrtec mowicie moj Seba bierze ciagle zyrtec codziennie ale taki na alergie w kroplach do buzi a nie do nosa.... wiec o jakim wysuszeniu mowa?????????????

u nas nocka paskudnaco tu duzo mowic nadeszly te gorszze dni./.a co u reszty?
 
Witam.
U nas nocka spokojniutka. Oswiecilam swiatlo w pokoju, patrze, a w lozeczku z Ania spi sobie nasza Myszka (kot), tzn na kolderce, ona odkryta i spala z mogami miedzy szczebelkami.
Ani juz zaczerwienienie z pupki schodzi dosc ladnie ale za to Paulince sie pokazuje, moze to uczulenie na pampersy hmmm.
 
reklama
Hej hej
u nas też nocka znośna była także nie ma na co narzekać;-)

Bubu
więksość lekarzy mówi żeby nie bijać tempki u dziecka jesli nie przekracza 38,5( jak pisała Ada) Ja te nie zbijam...nurofen podaje od 38,5 własnie i wyżej..chodzi o to żeby organizm sam trochę powalcył i wyprodukował przeciwciała przy gorączce...No podaję nurofen jak jest mniej w przypadku gdy nie chodi o onfekcję tylko o ząbkowanie i jak ma nurofen zadziałać przeciwbólowo a nie zbić gorączkę.
A na alergie lepsze od Zyrtec'u lepszy jest Ketotifen w syropku( mozna go bez obaw stosować i pół roku) przerabiałam z małą ten preparat i jestem z niego zadowolona.

Ada
hehe nooo doczekamy się mam nadizeję ju neidługo jedzenia"pełnego menu" u naszych pociech:-)Jak tam Amirek się miewa?

Lady
co tak mało napisałaś kochana:-D

Dorothee
ja sie nie mogę napatreć na Twoje dziewczynki,super są;-) i jeszcze że takie grzeczne to jużz w ogóle rewelacja:tak:mąż mi mówi że jeszcze bliźniaki mamy w planie:-Dhehehe....

tu pare nowych fotek:
Picasa Web Albums - Szklista

A gdzie reszta?
Ruda,Iwonka...gdzie nikłyscie fasoleczki?jak sie miewacie?

Miłego dnia!!!Pozdróweczka wsystkim!:happy::happy::happy:
 
Do góry